Očistná kúra podľa lunárneho mesiaca

1

Viete, ako robiť očistu podľa lunárneho mesiaca?

Kruhy pod očami, našednutá pleť bez jasu, telesná nepohoda a únava, ktoré vás sprevádzajú na každom kroku. Najvyšší čas naplánovať očistný program a telu i pleti dodať poriadnu dávku energie.

 

Naše telo a pleť čas od času potrebujú dôkladné prečistenie a očistnú kúru, ktorá ich zbaví všetkých neduhov, pripraví ich na intenzívnu starostlivosť a rozmaznávanie vo všetkých podobách.

Detox ale nie je žiadna stresujúca diéta, ide skôr o zdravie a krásu prospešné odstránenie toxínov nahromadených v tele, ktoré negatívne pôsobia na náš organizmus a ovplyvňujú naše rozpoloženie i vzhľad pleti.

K očistnému programu a správnej starostlivosti využite magickú silu Mesiaca a riaďte sa jeho jednotlivými fázami. Ich vplyvu si už dávno všimla tradičná čínska medicína. Pravidelne sa striedajú štyri mesačné fázy a celý cyklus mesačných premien trvá 29,5 dňa, čo približne zodpovedá i regeneračnému cyklu pleti.

Za najmagickejšiu zo všetkých fáz je považovaný spln. Pre očistné kúry a pleťovú vzpruhu sú ale skôr vhodnejšie zostávajúce tri mesačné fázy.

Pre účely tohto článku je odporúčaná starostlivosť zjednodušená a zovšeobecnená, napriek tomu jej účinky pocítite na vlastnej koži – starostlivosť podľa lunárneho kalendára výraznejšie ovplyvňuje stav organizmu i krásu a zdravie pokožky.

Nov – novolunie
Novoluním začína prvá zo štyroch fáz mesačnej premeny. Mesiac je v tesnom spojení so Slnkom a pre nás je nepozorovateľný. Slnko ho počas dňa prežiari svojim jasom. 

V novoluní telu prospieva odľahčený jedálniček, je to ideálne obdobie pre začatie očistnej kúry a pôstu, ktoré napomáhajú rýchlejšiemu chudnutiu, takže sa s radosťou pusťte do redukčného režimu.

Dodržiavajte prísny pitný režim. V kozmetickej starostlivosti sa zamerajte na hydratáciu a výživu pleti. Pleť ošetrujte kozmetikou s vitamínmi a koenzýmom Q10, používajte krémy proti vráskam, pleťové masky a séra. Dokonale tak napumpujete pleť energiou, ktorá zrýchli regeneračný proces kožných buniek a zvýši odolnosť pleti proti negatívnym vonkajším vplyvom.

V zimnom období pleť ocení gymnastiku tvárových svalov, ale i masáže tváre a šije. Prečistenie organizmu, ktoré ovplyvňuje i kvalitu a krásu pleti, podporte užívaním tekutého chlorofylu, mladého jačmeňa alebo chlorely, ktoré dodajú telu i vitamíny a minerály. Zharmonizujete telo, oživíte unavené bunky a podporíte regeneráciu. V dopoludňajších hodinách popíjajte teplú vodu, zázvorový čaj, medovú vodu či „obyčajnú“ vodu s citrónom.
Dorastajúci Mesiac – 1. štvrť
Prvá štvrtina, dorastajúci Mesiac, sa objavuje približne sedem dní po nove. Tvar lunácie, svetla na telese Mesiaca, vytvára jasné písmeno D. Druhá fáza trvá do splnu, necelých 7 dní.

www.andawell.sk

V tejto fáze Mesiaca je pokožka schopná lepšie prijímať výživné a regeneračné látky. Doprajte si teda koncentrované ošetrujúce kúry, pleťové masky a séra. Pleť lepšie reaguje na aktívne látky krémov proti vráskam a spevňujúcej starostlivosti. Ich pôsobenie je v tejto dobe intenzívnejšie a účinok dlhodobý. Nezabúdajte na ošetrenie krku, dekoltu a kože na svojich rukách. Teraz je tiež vhodný čas vyskúšať úplne nové krémy, nebojte sa experimentovať a testovať.

Obdobie je ideálne pre zvýšenú telesnú aktivitu. Zbavte sa obáv z posilňovne, choďte cvičiť, behať alebo do svojho programu zaraďte svižnú chôdzu.

Spln
Po štrnástich dňoch od novu je plocha Mesiaca plne osvetlená. Slnko sa dostalo do presnej opozície voči Mesiacu a my sa môžeme kochať jeho svetlom i v noci. Fáza splnu trvá do druhej štvrtiny, necelých 7 dní.

www.andawell.sk

V tejto fáze je ideálne sústrediť sa na odľahčenie stravy alebo si rovno „naordinujte“ pôst. Pri splne neposilňujte a neprepínajte sily, viac odpočívajte. V rámci kozmetickej starostlivosti sa venujte dokonalému odlíčeniu pleti, okrem bežnej starostlivosti sa po dobu troch dní po splne zdržte akýchkoľvek zásahov do tváre a naopak sa zamerajte na depiláciu celého tela.

Cúvajúci Mesiac – 2. štvrť
Ubúdajúca fáza Mesiaca má svoj vrchol v druhej štvrtine, tzv. cúvajúci Mesiac. Lunácia získa tvar písmena C, pričom na konci tejto fázy vytvára slnečné svetlo dopadajúce na Mesiac len úzky kosáčik. Cúvajúca fáza trvá necelých 7 dní do nového spojenia Mesiaca so Slnkom. Ďalšie novolunie odštartuje nový cyklus mesačných fáz.  

Tieto dni posilňujú účinky detoxikačných kúr, hĺbkového čistenia a starostlivosti proti nedokonalostiam pleti. Obdobie je vhodné pre peeling a lymfodrenáž, ktoré skvele podporia detoxikáciu tela. Peeling odstráni odumreté bunky, zbaví pleť šedi a umožní rýchlejšie vstrebávanie účinných látok z kozmetiky. Začať môžete tiež s kúrou proti celulitíde a ošetrujúce terapie podporte aplikáciou anticelulitídnej kozmetiky.

Osvedčeným spôsobom relaxácie i detoxikácie je sauna, pričom vysoká teplota napomáha i dôkladnému prečisteniu pokožky. Sauna a para však telo odvodňujú, a tak obmedzme kávu, čierne čaje, smažené jedlá a sladké pokrmy. Po peelingu, saune i každodennej očiste doprajte koži hydratáciu a dostatok výživných látok, koža tak bude hebká, pružná a rozžiarená, čo pocítite ihneď po ošetrení.

www.andawell.sk

Nezabudnite sa v tieto dni objednať na kozmetiku, manikúru a pedikúru. Využite účinky srvátky (mliečne sérum) – tekutina, ktorá sa z mlieka oddelí pri výrobe tvarohu a syrov. Napomáha prečisteniu organizmu, upravuje metabolizmus, zlepšuje látkovú výmenu. Je možné ju použiť i ako prísadu do kúpeľov alebo pri starostlivosti o citlivú pleť. Obsiahnuté látky, najmä vysoký obsah bielkovín a vitamínov skupiny B, zabraňujú vysychaniu kože a fungujú ako skvelý vyhladzovač pokožky.

1 komentár

  1. […] Škorpión je vodné znamenie, miluje záhady a je to tiež znamenie, ktoré rado manipuluje a ovláda. Škorpión je silne emočné znamenie, takže aj spln môže podporiť konflikty a podporiť rôzne negatívne emócie. Berme to ako pozitívum, pretože každý konflikt prináša riešenie. Minimálne na tej úrovni, že zo seba dostaneme von to, čo nás trápi a uľavíme tak svojej duši. A ten druhý sa dozvie, čo nás trápi a aj keď možno nie hneď, ale zamyslí sa nad tým a bude sa problémom zaoberať. A možno mu konečne „svitne“, prečo sa správame, ako sa správame a tým sa začne fáza riešenia problému. Hnev, ktorý môžeme cítiť, je tiež emócia a vždy je lepšie s ňou pracovať, ako ju zamiesť pod koberec alebo držať vo svojom vnútri. Akurát si pri prípadnom konflikte dajme pozor na slová. Tie budú mať počas tohto obdobia splnu niekoľkonásobne silnejší význam a to nielen počas splnu, ale aj pred ním a po ňom.Čítajte tiež o tom, aké rituály sa odporúčajú pri jednotlivých fázach mesiaca […]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.