Očistná kúra podľa lunárneho mesiaca

5

Kruhy pod očami, našednutá pleť bez jasu, telesná nepohoda a únava, ktoré vás sprevádzajú na každom kroku. Najvyšší čas naplánovať očistný program a telu i pleti dodať poriadnu dávku energie. Očistná kúra.

Naše telo a pleť čas od času potrebujú dôkladné prečistenie a očistnú kúru, ktorá ich zbaví všetkých neduhov, pripraví ich na intenzívnu starostlivosť a rozmaznávanie vo všetkých podobách.

Detox je o zdraví, nie o drastických diétach

Detox ale nie je žiadna stresujúca diéta, ide skôr o zdravie a krásu prospešné odstránenie toxínov nahromadených v tele, ktoré negatívne pôsobia na náš organizmus a ovplyvňujú naše rozpoloženie i vzhľad pleti.
Čítajte tiež: https://andawell.sk/detoxikacia-organizmu-kedy-sa-do-nej-pustit/

Využite magickú silu Mesiaca

K očistnému programu a správnej starostlivosti využite magickú silu Mesiaca a riaďte sa jeho jednotlivými fázami. Ich vplyvu si už dávno všimla tradičná čínska medicína. Pravidelne sa striedajú štyri mesačné fázy a celý cyklus mesačných premien trvá 29,5 dňa, čo približne zodpovedá i regeneračnému cyklu pleti.

clouds under full moon
Photo by Joonas kääriäinen on Pexels.com

Za najmagickejšiu zo všetkých fáz je považovaný spln. Pre očistné kúry a pleťovú vzpruhu sú ale skôr vhodnejšie zostávajúce tri mesačné fázy.

Pre účely tohto článku je odporúčaná starostlivosť zjednodušená a zovšeobecnená, napriek tomu jej účinky pocítite na vlastnej koži – starostlivosť podľa lunárneho kalendára výraznejšie ovplyvňuje stav organizmu i krásu a zdravie pokožky.
Čítajte tiež: https://andawell.sk/7-rad-ako-na-jarny-detox/

Očistná kúra – Nov – novolunie


Novoluním začína prvá zo štyroch fáz mesačnej premeny. Mesiac je v tesnom spojení so Slnkom a pre nás je nepozorovateľný. Slnko ho počas dňa prežiari svojim jasom. 

V novoluní telu prospieva odľahčený jedálniček, je to ideálne obdobie pre začatie očistnej kúry a pôstu, ktoré napomáhajú rýchlejšiemu chudnutiu, takže sa s radosťou pusťte do redukčného režimu.

Dodržiavajte prísny pitný režim

V kozmetickej starostlivosti sa zamerajte na hydratáciu a výživu pleti. Pleť ošetrujte kozmetikou s vitamínmi a koenzýmom Q10, používajte krémy proti vráskam, pleťové masky a séra. Dokonale tak napumpujete pleť energiou, ktorá zrýchli regeneračný proces kožných buniek a zvýši odolnosť pleti proti negatívnym vonkajším vplyvom.

Čo ocení pleť v zimnom období


V zimnom období pleť ocení gymnastiku tvárových svalov, ale i masáže tváre a šije. Prečistenie organizmu, ktoré ovplyvňuje i kvalitu a krásu pleti, podporte užívaním tekutého chlorofylu, mladého jačmeňa alebo chlorely, ktoré dodajú telu i vitamíny a minerály.

Zharmonizujete telo, oživíte unavené bunky a podporíte regeneráciu. V dopoludňajších hodinách popíjajte teplú vodu, zázvorový čaj, medovú vodu či „obyčajnú“ vodu s citrónom.

Očistná kúra –Dorastajúci Mesiac – 1. štvrť


Prvá štvrtina, dorastajúci Mesiac, sa objavuje približne sedem dní po nove. Tvar lunácie, svetla na telese Mesiaca, vytvára jasné písmeno D. Druhá fáza trvá do splnu, necelých 7 dní.

V tejto fáze Mesiaca je pokožka schopná lepšie prijímať výživné a regeneračné látky. Doprajte si teda koncentrované ošetrujúce kúry, pleťové masky a séra. Pleť lepšie reaguje na aktívne látky krémov proti vráskam a spevňujúcej starostlivosti.

Ich pôsobenie je v tejto dobe intenzívnejšie a účinok dlhodobý. Nezabúdajte na ošetrenie krku, dekoltu a kože na svojich rukách. Teraz je tiež vhodný čas vyskúšať úplne nové krémy, nebojte sa experimentovať a testovať.

Obdobie je ideálne pre zvýšenú telesnú aktivitu. Zbavte sa obáv z posilňovne, choďte cvičiť, behať alebo do svojho programu zaraďte svižnú chôdzu.
Čítajte tiež: https://andawell.sk/vyberte-si-sport-ktory-vas-bude-bavit/

Očistná kúra – Spln

Po štrnástich dňoch od novu je plocha Mesiaca plne osvetlená. Slnko sa dostalo do presnej opozície voči Mesiacu a my sa môžeme kochať jeho svetlom i v noci. Fáza splnu trvá do druhej štvrtiny, necelých 7 dní.

V tejto fáze je ideálne sústrediť sa na odľahčenie stravy alebo si rovno „naordinujte“ pôst. Pri splne neposilňujte a neprepínajte sily, viac odpočívajte. V rámci kozmetickej starostlivosti sa venujte dokonalému odlíčeniu pleti, okrem bežnej starostlivosti sa po dobu troch dní po splne zdržte akýchkoľvek zásahov do tváre a naopak sa zamerajte na depiláciu celého tela.

Očistná kúra podľa Mesiaca
Photo by James Wheeler on Pexels.com. Očistná kúra podľa Mesiaca.

Cúvajúci Mesiac – 2. štvrť


Ubúdajúca fáza Mesiaca má svoj vrchol v druhej štvrtine, tzv. cúvajúci Mesiac. Lunácia získa tvar písmena C, pričom na konci tejto fázy vytvára slnečné svetlo dopadajúce na Mesiac len úzky kosáčik. Cúvajúca fáza trvá necelých 7 dní do nového spojenia Mesiaca so Slnkom. Ďalšie novolunie odštartuje nový cyklus mesačných fáz.  

Tieto dni posilňujú účinky detoxikačných kúr, hĺbkového čistenia a starostlivosti proti nedokonalostiam pleti. Urobte si peeling a lymfodrenáž. Skvele podporia detoxikáciu tela. Peeling odstráni odumreté bunky, zbaví pleť šedi a umožní rýchlejšie vstrebávanie účinných látok z kozmetiky. Začať môžete tiež s kúrou proti celulitíde a ošetrujúce terapie podporte aplikáciou anticelulitídnej kozmetiky.
Čítajte tiež: https://andawell.sk/cukrovy-peeling-pre-ziarivu-plet/

Osvedčeným spôsobom relaxácie i detoxikácie je sauna, pričom vysoká teplota napomáha i dôkladnému prečisteniu pokožky. Sauna a para však telo odvodňujú, a tak obmedzme kávu, čierne čaje, smažené jedlá a sladké pokrmy. Po peelingu, saune i každodennej očiste doprajte koži hydratáciu a dostatok výživných látok, koža tak bude hebká, pružná a rozžiarená, čo pocítite ihneď po ošetrení.
Čítajte tiež: https://andawell.sk/oddychujte-ako-kralovna/

Zľavy na wellness pobyty

Nezabudnite sa v tieto dni objednať na kozmetiku, manikúru a pedikúru. Využite účinky srvátky (mliečne sérum) – tekutina, ktorá sa z mlieka oddelí pri výrobe tvarohu a syrov. Napomáha prečisteniu organizmu, upravuje metabolizmus, zlepšuje látkovú výmenu.

Je možné ju použiť i ako prísadu do kúpeľov alebo pri starostlivosti o citlivú pleť. Obsiahnuté látky, najmä vysoký obsah bielkovín a vitamínov skupiny B, zabraňujú vysychaniu kože a fungujú ako skvelý vyhladzovač pokožky.


Autorka: Andrea Hinková Tarová http://samanskesviecky.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.