5 dôvodov, prečo si zaobstarať nábytok z umelého ratanu

0

Vysádzame záhony, o ktoré sa netreba starať, kupujeme bezúdržbové spotrebiče, a aby bol náš komfort ešte trochu vylepšený, vlastníme nábytok s dlhou životnosťou, ktorý tiež nevyžaduje extra starostlivosť. A tak to má byť, pretože nám ostáva viac času na aktivity, ktoré máme tak radi. Prečo by mal byť ratanový nábytok našou voľbou číslo jeden?

1.      Umelý ratan má mnoho tvárí

Ak ste presvedčení, že na balkón alebo terasu patrí jednoznačne nábytok prírodného charakteru, napríklad drevený alebo ratanový, určite vás v prvom rade odstraší cena či údržba týchto materiálov. Zlatou strednou cestou ale môže byť nábytok z umelého ratanu, ktorý je na nerozoznanie od toho pravého, a to vďaka širokým možnostiam výpletu či možnosti opatriť umelý ratan rôznymi farbami. 

Už toto leto môžete oddychovať na ratanovej sedačke s okrúhlym alebo plochým výpletom alebo sa hojdať v závesnom kresle vajíčkového tvaru, ktoré ozdobí terasu jedinečným dizajnom.

2.      Je ľahký a odolný

Pri manipulácii s akýmkoľvek nábytkom oceníme, ak je ľahko prenosný, dobre skladovateľný a čo-to vydrží. Napríklad sťahovanie do pivnice či garáže mimo záhradnej sezóny. Bonus je, ak sú stoličky stohovateľné, čím šetríme miesto. Ak nábytok z umelého ratanu ostáva počas zimy vonku, stačí mu zaobstarať ochrannú plachtu, pod ktorou bez ujmy prečká do jari. 

Takýto nábytok môže zdobiť terasu celé leto, neuškodia mu ostré slnečné lúče ani dážď. Svoju farbu a odolnosť si zachová aj napriek striedaniu teplôt či UV žiareniu. Umelý ratan možno bez strachu využiť aj v domácnostiach s malými deťmi.

3.      Poteší vás jednoduchou údržbou

Ratanové sedenie je častou voľbou tých, ktorí sa okrem perfektného dizajnu spoliehajú aj na ďalšie exkluzívne vlastnosti tohto materiálu. Viete si v dnešnej hektickej dobe predstaviť, že by ste svoj nábytok na terase či balkóne museli pravidelne prácne čistiť špeciálnymi prípravkami a zabili by ste tým kopu času? 

Pri ratanovom nábytku toto nehrozí. Keď sa nábytok zašpiní, jednoducho ho vystriekate hadicou alebo pretriete vlhkou handričkou. Nepotrebujete si zaobstarať nijaké špeciálne ošetrujúce prípravky. To rozlietanému človeku dnešnej doby hrá do karát.

4.      Zmestí sa aj na balkón

Čo zvoliť na balkón? Jednoznačne ratanové kreslo! Len si predstavte, ako by v ňom mohla chutiť ranná káva alebo večerný drink pri západe slnka. Na terase či balkóne, to je úplne jedno, pretože nábytok z umelého ratanu sa vyrába v rozličných prevedeniach. Tie mohutnejšie kúsky sa hodia na priestranné terasy, útlejšie línie zasa skvele pasujú na menšie balkóny. Dolaďte ku kreslám stolík a garantujeme vám, že do svojho nového kresla už nikoho nepustíte. Všetci potrebujeme mať svoj kútik na relax

Samozrejme, ak to priestor umožní, na balkóne dobre vynikne aj ratanová lavica. V prípade väčších terás sa však s nábytkom dá viac vyšantiť. Vytvorte si jedálenský kútik a svoju exteriérovú obývačku. Nezabudnite na romantické závesné kreslá, ktoré vás ukolíšu po náročnom pracovnom dni. Nábytok z umelého ratanu sa skrátka dá využiť všade a veľmi často ho nevídať len v domácnostiach, ale aj v kaviarňach či reštauráciách. A my sa tomu ani nečudujeme.

Zdroj: https://unsplash.com/photos/mOTo910GZQY 

5.      Za primeranú cenu veľká dávka luxusu

Nemusíte robiť nijaké kompromisy. Vašu obývačku môže zdobiť ratanové kreslo a dodať jej punc luxusu, a to aj napriek tomu, že ste našli cenovo dostupnejší variant. Keď môžeme využívať kabelky alebo sedačky z eko kože, prečo by sme sa mali ošívať kvôli nábytku z umelého ratanu? 

Rôzne dizajnové kúsky môžu zdobiť aj vaše terasy, balkóny alebo obývačky. Umelý ratan totiž nestretneme len v exteriéri, ale našiel si svoje miesto už aj v interiéri, ktorému dodáva prírodný a určite aj luxusný charakter.

Úvodné foto: http://www.pexels.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.