Kedy vymeniť hlboký kočík za športový?

0

Patríte aj vy medzi budúcich prvorodičov? Ak áno, pravdepodobne by ste sa chceli dozvedieť niečo viac o tom, ako vybrať správny kočík a kedy je potrebné vymeniť ho za ten športový. V tomto článku sa budeme venovať práve spomínanej výmene.

Ak čakáte svoje prvé dieťa, je pochopiteľné, že zatiaľ nemáte o všetkom dostatok informácií. Na to sme tu predsa my. Prinášame vám niekoľko odporúčaných tipov, na čo sa pri kúpe zamerať. 

Základom všetkého je zdravie

V prvom rade by ste mali brať do úvahy zdravie vášho dieťaťa. Aj napriek tomu, že hlboké kočíky môžu byť častokrát nepraktické a zbytočne veľké, dieťa by ho malo používať až do veku 6 mesiacov. Športový kočík sa odporúča používať až po dovŕšení tohto veku. Odborníci sa totiž zhodli, že do 6 mesiacov by malo dieťa ležať v rovnej polohe. Dôvod je veľmi jednoduchý. 

Poloha ležmo je totiž dôležitá pre ten správny vývoj chrbtice a zároveň aj svalstva dieťaťa. Ako však dobre viete, každé dieťa je iné. Preto by ste sa nemali riadiť výlučne len tým, kedy dovŕši 6. mesiac života, ale aj tým, ako veľmi je vyvinutý jeho pohybový aparát. Ak dieťa dokáže samé sedieť, ide o signál, že je ten ideálny čas na výmenu. 

Dôležitá je bezpečnosť

Množstvo mladých mamičiek radšej ihneď zainvestuje do športových kočíkov, no to je chyba. Samozrejme, veľa kočíkov tohto typu poskytuje aj polohu ležmo, avšak v opačnom smere. Na svoje dieťa by ste tak nevideli, čo je veľká nevýhoda. Bezpečnosť je v tomto prípade veľmi dôležitá, najmä vtedy, keď je vaše dieťa veľmi malé. Výber a predaj kočíkov je dnes veľmi žiaduci, preto si vyberajte aj na základe bezpečnosti a nielen podľa dizajnu. 

Športový kočík by mal mať popruhy, ktoré sú 5 bodové, poprípade môžete využiť špeciálnu sponu na autosedačku. V opačnom prípade by vám dieťa mohlo z kočíka jednoduchým spôsobom vyliezť. Predsa len, malé deti chcú všetko skúmať a objavovať, preto pre nich útek z kočíka nebude nič náročné, pokiaľ nebudú pripútané. 

Zdroj: https://www.pexels.com/sk-sk/photo/trava-rodina-spolu-otecko-2815694/

Nezabúdajte na komfort

V neposlednom rade si dajte záležať na pohodlí vášho dieťaťa. Do športového kočíka sa rozhodne oplatí zainvestovať, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Kočík by mal totiž obsahovať striešku, ktorá bude chrániť vašu ratolesť pred slnkom. Zároveň je dôležité aj kvalitné odvetrávanie, a to najmä počas teplých dní. 

Pre správny vývoj chrbtice a svalstva by nemalo chýbať polstrovanie chrbtovej a sedacej časti. Pre jednoduchšiu manipuláciu sú vhodné kvalitné kolieska a dobré odpruženie koliesok. Pri výbere sa tiež zamerajte aj na skladnosť, hmotnosť kočíka, manipuláciu a údržbu. Okrem iného, do kočíka si môžete zakúpiť letnú, ale aj zimnú podložku, ktorá zvyšuje celkový komfort.

Preto neváhajte a vyberte svojmu dieťaťu kvalitný športový kočík. Na www.kociky.sk nájdete širokú ponuku kvalitných kočíkov. Myslite na vhodný čas výmeny, aby nedošlo k nejakým komplikáciám, čo sa týka zdravia, praktickosti a komfortu. 

Úvodné foto: Zdroj: https://unsplash.com/photos/8TVy0hvhUTs 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.