Zaobstarajte si kameru do auta a vyhnite sa prípadným nedorozumeniam na cestách

0

Stáva sa to často. Na ceste dôjde k ťuknutiu dvoch áut bez akýchkoľvek očitých svedkov a okrem zdravotnej ujmy prichádza ďalší problém. Kto zapríčinil nehodu? A tu narazíme na kameň úrazu – tvrdenie proti tvrdeniu. Ľudia sú rôzni a nie s každým je jednoduché dohodnúť sa. V tom momente je nad zlato vlastniť kvalitnú autokameru. 

Kamery do auta v súčasnosti používa stále viac ľudí, čo je pozitívne znamenie. Okrem policajtov, vodičov taxíkov, autobusárov ich vyhľadávajú aj bežní vodiči. Zabudnite na to, že ide o drahý špás. 

Moderné autokamery sú cenovo dostupné pre všetkých a sú naplnené množstvom užitočných funkcií vrátane GPS či Android aplikácií, ktoré vám uľahčia život na cestách. Pripravili sme pre vás niekoľko hlavných výhod, prečo by mala byť autokamera aj na vašej palubnej doske. 

Ak dôjde k nehode, máte priamy dôkaz

Ako už bolo spomenuté v úvode článku, autokamera vám pomôže vyhnúť sa nepríjemnostiam spojeným s riešením menšej, prípadne väčšej autonehody. Nikdy neviete, čo sa stane, nech ste akokoľvek ostrieľaný vodič so státisícami najazdených kilometrov. Ak dôjde k dopravnej nehode, ktorej účastníkom budete aj vy, môžete dokázať, kto zapríčinil vzniknuté škody a ujmu na zdraví

Videozáznam z palubnej kamery je najlepším dôkazom, pretože z dlhodobého hľadiska ušetrí veľa času, energie a koniec koncov aj peňazí. Dokázať niekoho vinu bez svedkov je celkom problém. 

Bezpečnosť na prvom mieste

Ďalším dôležitým dôvodom, prečo by ste mali zvážiť kúpu kamery do auta je, že v podstate ide o čiernu skrinku, ktorá zaznamenáva situácie, ktoré sa dejú v blízkosti auta. Využitie teda nenájdete len pri samotnej jazde, ale prakticky kedykoľvek. Napríklad CARNEO Combo A9600 navigácia do auta s kamerou je vybavená G-Senzorom, ktorý slúži na detekciu nárazov aj v prípade, že vozidlo je odstavené. 

Používa sa na detekciu nárazov počas jazdy, ktoré sú spôsobené dopravnou nehodou, vlámaním alebo prudkým brzdením. Ak dôjde k niečomu podobnému, senzor ihneď zaznamená náraz a spustí sa záznam, ktorý sa automaticky uloží. Neskôr si ho môžete stiahnuť a pozrieť, aby ste vedeli, čo je vo veci. 

Zdroj: https://unsplash.com/photos/IAc1x02D9K0 

Medzi bežné prípady, kedy sa vám táto technológia zíde, patrí stret s bezohľadným cyklistom, vodičom, ktorý vás prebieha a vybrzďuje či s motorkárom, ktorý svojou neprimerane rýchlou jazdou ohrozuje ostatných účastníkov cestnej premávky. Vodiči sa často sťažujú aj na nevšímavých chodcov, ktorí sa v nočných hodinách bez reflexných prvkov pohybujú po vozovke a vystavujú nebezpečenstvu seba aj iných.. 

Zaznamenajte vaše zážitky na cestách

Toto je pre niekoho možno nepodstatné, no vášniví cestovatelia si radi zaznamenajú svoj roadtrip za dobrodružstvom. Ak si chcete uchovať spomienky z vašich ciest, ktoré si môžete pozerať vždy, keď vás prepadne nostalgia, kamera do auta vám ich navždy zveční. Iste ste na internete zahliadli vtipné i dojemné virálne videá, keď šoféri počas jazdy natrafili na cez cestu prechádzajúceho leňochoda, zvedavé ťavy alebo africké šelmy. Nuž, zážitky sú rôzne. 

Pokiaľ sa vám často stáva, že narazíte na nezodpovedných vodičov, chcete predísť možným problémom s poistnou udalosťou, alebo zaznamenať spomienky z ciest, kliknite na www.carneo.sk, kde nájdete najmodernejšie kamery do auta s navigáciou a množstvom moderných funkcií. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.