Priaznivý účinok chôdze na vaše boľavé kolená

0

Vedeli ste o tom, že dlhé cesty autom môžu ohroziť inteligenciu vodiča? Z viacerých iných a ďalších dobrých dôvodov sa dnes ľudia snažia vymeniť auto za pešiu chôdzu. Nedávne výskumy však poukázali aj na súvislosť medzi pravidelnou chôdzou a úľavou od bolesti kolena pri osteoporóze.

Výhody sú ohromujúce a významné. Tak skôr, ako si obujete pohodlné dámske tenisky a overíte si tieto tvrdenia v praxi, poďte sa spoločne s nami na zistené benefity chôdze a výskumu pozrieť.

Liek na bolesti kolien z artrózy

Ak vás trápia bolesti kolien z artrózy, mohli by ste s nimi bojovať aj bez liekov len chôdzou. Ak sa teda pýtate, ako zmierniť bolesť kolien aj bez liekov, máme pre vás skvelú správu.

Tím vedcov overil účinnosť tejto jednoduchej aktivity pri prevencii a znižovaní bolesti kolien u tých, ktorí trpia osteoartrózou. Údaje sa zozbierali na výskumnej vzorke ľudí vo veku od 50 rokov, ktorí týmto ochorením trpeli.

Niekoľkoročným pozorovaním sa zistilo, že aj keď kolená vykazovali príznaky osteoartritídy, bolesť sa u chodcov znížila o 40 % alebo dokonca chýbala. Keďže štúdia trvala veľmi dlho, v rozsahu niekoľkých rokov, zistilo sa, že účinky sú mimoriadne prospešné aj z dlhodobého hľadiska.

Stačia vám pohodlné a kvalitné tenisky

Chôdza má okrem klasickej fyzickej aktivity niekoľko pozitívnych stránok: je to aktivita, ktorá zaberie málo času, je úplne zadarmo a bez vedľajších účinkov (na rozdiel od liekov). Pohyb tiež pomáha zdraviu srdca, znižuje riziká spojené s obezitou a cukrovkou a môže vám tiež pomôcť znížiť riziko vzniku určitých typov rakoviny. Jediné, čo k tomu všetkému potrebujete, je čas a kvalitné pánske tenisky.

Ak sa nad tým v konečnom dôsledku zamyslíte, je skutočne úžasné, že jednoduché každodenné kladenie jednej nohy pred druhú môže výrazne zlepšiť vaše zdravie. Tak sa o tom presvedčte v praxi a nájdite si čas na pravidelné prechádzky. Leto je na to ideálnym obdobím.

Zdroj obrázka: Africa Studio/Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.