Rozmaznávanie tela a duše: Výhody kúpeľnej turistiky overené v praxi

0

Unavená psychika a telo z času na čas relax jednoducho potrebujú. Dovolenka je preto veľmi dobrým riešením. Tu sa môžete sústrediť na to podstatné, čím je rozmaznávanie tela i duše. Avšak, nielen na pláži pri mori máte na takýto wellness ideálne podmienky. Dať sa dokopy môžete aj v našich najkrajších a najznámejších kúpeľoch.

Kúpeľná turistika je lacnejšia, nezaberie vám toľko času cestovaním a bez problémov sa všade dohovoríte. Preto vám odporúčame vyskúšať  príjemný wellness pobyt v Piešťanoch, hydroterapeutické okruhy, masáže, aromaterapeutické sedenia alebo reflexnú terapiu, aby ste sa cítili nabití energiou a relaxovali v jedinečnom prostredí.

Znižuje stres a zlepšuje krvný obeh

Ak si chcete oddýchnuť a dostať sa preč od všetkého ruchu, viachodinový kúpeľný pobyt je pre vás ako stvorený. Telo a duša sú po takejto procedúre prepojené. Ak telo uvoľníme, má to vplyv aj na našu duševnú rovnováhu. Počas kúpeľného pobytu si oddýchnete a ďalšie dni pocítite výhody.

Teplota vysoko mineralizovanej vody v kúpeľoch je zvyčajne pomerne vysoká, čo uvoľňuje svaly a šľachy a zlepšuje krvný obeh . Dobrý krvný obeh potom znižuje únavu a bolesť svalov.

Odstraňuje toxíny

Ďalšou výhodou kúpeľov je, že vysoká teplota vody pomáha odstraňovať toxíny z nášho tela. Po dni strávenom vo vode vyzerá pokožka čistá a lesklá a na dotyk hladká a pružná, no čo je najdôležitejšie, je bez nečistôt.

V kúpeľoch sú často aj priestory s tlakovými vodnými tryskami umiestnenými v rôznych výškach na masáž rôznych častí tela. Krk, stehná, zadok, lýtka… Všetky svaly sa masírujú uvoľnene, čím sa zlepšuje pružnosť tela. Príjemným bonusom je, že po takejto kúpeľnej terapii sa môžete odreagovať a dodatočne uvoľniť v modernom Hoteli Park Piešťany. Jeho dokonalé splynutie s Mestským parkom vám umožní cítiť sa ako v rozprávke.

Zlepšuje kvalitu spánku

Kúpeľný pobyt s relaxačnými masážami zvyšuje aj našu pohodu. Uvoľnené svaly prispievajú k rýchlemu zaspávaniu a pokojnému spánku. Cieľom je zobudiť sa oddýchnutý a začať deň plný energie. Ďalším benefitom kúpeľných pobytov je stimulácia lymfatických uzlín, čím sa posilňujú prirodzené obranné mechanizmy organizmu.

Omladzuje telo aj dušu

Pravidelné kúpeľné pobyty omladzujú telo aj dušu. Na pár hodín si užijete uvoľnenú atmosféru, počúvanie šumu vody, relax v príjemne teplej vode … ideálne na uvoľnenie a zahodenie všetkých starostí. A duševné zdravie je predsa rovnako dôležité ako to fyzické, veď, ak si pokazíme dušu, má to pozitívny vplyv na zvyšok celého tela.

Nájdite si preto na návštevu kúpeľov čas a môžete sa o všetkých týchto a ďalších iných výhodách presvedčiť v praxi.

Zdroj obrázka: kudla/Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.