Stávka na zlato v kinách

0
Stávka na zlato

Do kín prišla Stávka na zlato, film o jednom z najväčších géniov populárnej hudby.

Poznáte kapelu Kiss? Tancovali ste niekedy na hity zoskupenia The Village People? Alebo speváčok Cher či Donna Summer?

Zrejme áno.

Možno však netušíte, že za úspechom týchto hudobníkov a hudobníčok stojí jeden muž – Neil Bogart. Zakladateľ nahrávacej spoločnosti Casablanca Records. Práve teraz si v kinách môžete pozrieť film Stávka na zlato, ktorý rozpráva o jeho ceste za svetovým úspechom.
Čítajte tiež: Ben Affleck zrežíroval film o teniskách Air Jordan

Stávka na zlato Donna Summer

Úchvatný vzostup, dramatický pád hudobných žánrov

Bogartov životný príbeh býva označovaný aj ako najväčší nerozpovedaný príbeh z oblasti populárnej hudby. Filmová novinka sleduje úchvatný vzostup, ale aj dramatický pád otca mnohých – do tej doby neznámych – hudobných žánrov.

Zo svetla reflektorov nazrieme aj do temných kútov zákulisia najvyššieho showbiznisu.

Stávka na zlato – snímku režíroval syn Neila Bogarta

Zaujímavosťou je, že film Stávka na zlato napísal a režíroval syn Neila Bogarta, Timothy Scott Bogart. Jeho otec zomrel na rakovinu vo veku 39 rokov. Zanechal po sebe 4 deti a obrovské množstvo hudobných úspechov.

Pri pohrebe ho v smútočnej reči opísali ako „bojovníka, ktorý sa predral až na samý vrchol“. Naozaj to tak bolo – syn z rodiny poštového úradníka najskôr vyštudoval newyorskú školu múzických umení, aby sa neskôr po neveľmi úspešnej kariére speváka rozhodol pomáhať na svet hudbe iných.

Stávka na zlato

Nahrávacia spoločnosť Casablanca Records sa do histórie zapísala ako najúspešnejšie nezávislé hudobné vydavateľstvo všetkých čias. V priebehu rokov 1973 až 1984 vydala 289 albumov viac ako 140 umelcov.

Stávka na zlato

V snímke, ktorá vzdáva hold hudbe 70. a 80. rokov, sa objavujú zvučné mená hudobnej súčasnosti – Wiz Khalifa, Jason Derulo alebo Ledisi. Hlavnú úlohu stvárňuje herec a spevák Jeremy Jordan, nominant známej divadelnej ceny Tony.

Na plátne žiari aj Jason Isaacs, slovenským divákom a diváčkam známy najmä ako Lucius Malfoy z filmov o Harrym Potterovi, alebo Michelle Monaghan, obľúbená vďaka filmom Zdrojový kód či Mission: Impossible – Fallout.

Do slovenských kín prináša Stávku na zlato distribučná spoločnosť Continental film.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.