Zelená cuketa, zázrak proti stresu i kilám

1
pexels

Cuketa je ideálnou zeleninou, a to predovšetkým v ketónovej diéte. Je zdraviu prospešná nielen vďaka množstvu vitamínov, ale zásadne napomáha k očiste od nezdravých toxínov.

Cuketa je prínosom v dermatológii a pre svoje antistresové účinky pozitívne ovplyvňuje ľudskú psychiku.

Ako vybrať sú najlepšiu a najchutnejšiu cuketu?


Cukety majú mnoho odrôd. Najznámejšie a pre zdravie najprospešnejšie sú tie žlté a zelené. Rozdiel medzi týmito dvoma druhmi je iba v obsahu sacharidov. Zelené ich obsahujú omnoho menej ako žlté, a preto sú pri chudnutí vhodnejším variantom. Svetle zelené cukety majú výraznejšiu chuť a sú bohatšie na vitamíny a minerály.
Čítajte tiež: Leto je na chudnutie ideálne. A váženie je nevyhnutnosť!

pexels
pexels

Vedeli ste, že…:
– cuketa je jedna z najmenej kalorických potravín, pretože obsahuje približne
90 % vody; čím je staršia, tým býva tuhšia a vyschnutejšia,

– šupka by sa nemala vyhadzovať, pretože práve v nej sa nachádza najväčšie množstvo vitamínov a minerálnych látok – ako napríklad draslík, vitamín E, vitamíny zo skupiny B a ďalej tiež vápnik, horčík, železo a mnoho ďalších,

– dokáže pôsobiť aj na psychiku človeka, v tele totiž znižuje prebytok stresu,
čerstvá šťava z vylisovanej cukety môže fungovať ako skvelý prírodný pomocník,

– pri kožných problémoch ako je lupienka, rôzne druhy ekzémov, žihľavka či akné,
cuketa sa odporúča na pravidelnú konzumáciu ľuďom, ktorí trpia Crohnovou chorobou, pretože má výborné účinky na správnu funkciu tráviaceho traktu.

Pre tých, čo držia KetoMix diétu, je cuketa výbornou náhradou napríklad za cestoviny. Môžete z nej vytvoriť cuketovú nátierku, cuketový koláč, lazane, musaku, polievku alebo lievance. Výborne chutí aj grilovaná ku všetkým druhom šalátu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.