Tarotová škola Veľkej Arkány – Veľkňaz

2

Niekedy v živote nevieme kadiaľ ísť ďalej alebo hľadáme odpovede na rôzne otázky. Posunúť sa vpred, či sa len inšpirovať, môžeme aj pomocou tarotových kariet. Dnes sa pozrieme v našej škole Tarotu na kartu Veľkňaz.

Vo výklade kariet samozrejme záleží na tom, v akom poradí a vedľa akej karty sa daná karta nachádza. K výkladu používam Marseillský tarot. Skladá sa z kariet Veľkej Arkány. Je pri ňom ešte dôležité aj to, či je karta obrátená v pozitívnom alebo negatívnom zmysle. Ak si však chcete vyložiť len jednu kartu, hovoríme o posolstve alebo istej nápovede.
Čítajte tiež: Tarotová škola Veľkej Arkány – Blázon

Malá a veľká Arkána

Tarot sa skladá z malej a veľkej Arkány. Veľká arkána pozostávajú z 22 kariet označených rímskymi číslicami I–XXI a z jednej karty bez čísla, alebo označenej číslicou 0 (nula) – je to karta Blázon. Karty veľkej Arkány najčastejšie znázorňujú scény s ľuďmi, ktoré symbolizujú všeobecné pojmy. Tie sú uvedené aj v nápise na karte.

Názvy kariet a zobrazené symboly majú korene v stredovekej alebo renesančnej symbolike. Zoradenie kariet je viac-menej štandardizované, aj keď niektoré karty sa môžu v rôznych súboroch líšiť.

Sledujte Tarot na Instagrame


Každý pondelok robím na mojom Instagramovom profile posolstvo na ďalší týždeň. Okrem toho robím aj Tarotové posolstvá V praxi to vyzerá tak, že napíšete do komentára Povoľujem (aby som sa mohla napojiť na vašu energiu) a keď tak urobím, vyberám každému zvlášť jeho kartu. Tentokát je to duchovný učiteľ Velkňaz.

Veľkňaz nás núti premýšľať

Karta Veľkňaz nie je jednoduchá karta a núti nás premýšľať. Vo všeobecnosti ide o pozitívnu kartu, ktorá hovorí, že všetko dobre dopadne. Je však pred nami cesta. A na tú musíme nájsť odvahu vyjsť.

Naša momentálna situácia je taká, že sa až priveľmi pozeráme na to, čo chcú iní a prispôsobujeme im svoje rozhodovania. Už sa však v tejto úlohe necítime dobre, chceli by sme byť sami sebou, no ešte nám k tej zmene chýba odvaha, odhodlanie a energia.

Je zasvätený znameniu Býka a rovnako je povolaný k tomu, aby spájal duchovný a materiálny svet. Prijíma výzvy, s ktorými sa musíme vysporiadať, aby sme mohli rásť.

Veľkňaz je tiež výborným vizuálnym symbolom. Pomáha nám vysporiadať sa s tým, čo je pre nás dôležité a môže nám veľmi pomôcť pri riešení rodinných otázok. Je to archetyp, ktorý najviac podporuje našu schopnosť prijímať a dávať informácie a tiež prijímať rady.

Čítajte tiež: Čakry a energie. Ako to funguje?
Čítajte tiež: Čakry a čo im dodáva energiu
http://samanskesviecky.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.