Čakry a energie. Ako to funguje?

4

Ako prvé by som chcela napísať, že tento článok rozhodne nie je o tom, aby ste hneď odišli z nefunkčného vzťahu, či práce. Všetko je proces a niekedy sa veci dajú zachrániť. Tento článok vám má skôr pomôcť zistiť, odkiaľ k vám energia prichádza a kadiaľ odchádza. Zrozumiteľným spôsobom.

Čakry sú energetické centrá. Je to akási naša vnútorná mapa. A to, ako sa cítime v našom vnútri, tak sa správame aj navonok. Alebo aj nie. Ak sa tvárime veselo a pritom je nám do plaču, berie nám to energiu.

Nechopnosť povedať NIE

Čo vnímam ako najväčší problém pri svojej tarotovej terapii je neschopnosť povedať niekomu NIE, keď myslíme nie. Akoby sme chceli silou mocou niekomu vyjsť v ústrety a robíme to proti sebe. Alebo je naše NIE strachom.

Bojíme sa o prácu (o ktorú vlastne ani nestojíme), či o vzťahy (ktoré nás týmto spôsobom len zneužívajú). Blokujeme si tak tretiu čakru Solar Plexus.

Neexistuje univerzálne riešenie, ako tento problém vyriešiť. Každý človek je iný a koná z odlišného dôvodu. Väčšinou je za tým strach. V 90 percentách. A strachom sme priam zahltení.
Čítajte tiež: Žltá farba harmonizuje čakru Solar Plexus

Ak sa nabudúce budete rozhodovať či povedať ÁNO a pritom budete cítiť NIE, skúste si položiť tieto otázky a aj si na ne reálne dopovedať.

  1. Je moje prežitie skutočne ohrozené?
  2. Ak nevyhrám túto bitku, čo sa stane? Je to pre mňa tak veľmi dôležité?

Presadenie svojej vlastnej vôle je hlavnou schopnosťou tohto stupňa vedomia. A nie, nie je to jednoduché, avšak ak chceme žiť v harmónii, povedať NIE, pre svoje ÁNO, je jedným zo základov.

To prvé, čo nám berie energiu, som už spomínala. Navonok sa usmievame a pritom naša duša plače. Sme teda v totálnej nerovnováhe.

Energiu nám berú veci, ktoré sa nás netýkajú


Ďalšou dôležitou vecou, ktorá nám berie energiu je fakt, že sa zaoberáme vecami, ktoré sa nás ani netýkajú. Skúste si nabudúce, keď budete mať silné nutkanie niečo komentovať na Facebooku, zobrať nejakú dobrú knihu, alebo si pustite film.

Voľný čas sa dá tráviť aj zmysluplnejšie ako komentovaním niečoho, čo aj tak nezmeníme, ani neovplyvníme – len stratíme čas a z hejtov dostaneme depku.

Žrút energie – porovnávame sa s druhými

Jediný, s kým sa môžete porovnávať ste vy sami. Pozrite sa do zrkadla, keď napríklad začnete cvičiť, odfoťte sa pred a po troch mesiacoch. Tam, v tom zrkadle je jediný človek, s ktorým sa máte porovnávať. Pozor, nemýľte si porovnávanie s inšpiráciou.

Ak je vašou inšpiráciou napríklad aj nejaká herečka, pokojne sa ňou inšpirujte. Nezabudnite však nato, že aj ona je len človek. A pravdepodobne na sociálnych sieťach nezdieľa nepríjemné veci zo svojho života. Garantujem vám, že aj ona ich prežíva. Tak, ako každý z nás.


Nesprávne komunikujeme

To je jeden z najväčších problémov všetkých vzťahov – partnerských, priateľských, rodičovských, pracovných. Držíme v sebe emócie, namiesto toho, aby sme sa naučili ich správne spracovať a tie potom držíme pod tlakom.

Lenže toto je časovaná bomba. Môže to dopadnúť aj tak, že ak dlhodobo neriešime pokojnou cestou nejaký problém, príde čas, kedy vybuchneme.

A odtiaľ už často nie je cesta späť. Naučme sa teda komunikovať, a povedzme pokojne, čo cítime, ako sa cítime a najmä, čo potrebujeme k tomu, aby sme sa cítili dobre.

Energie – zostávame tam, kde už nič nie je

Zotrvačnosť – to je ten správny výraz, prečo mnoho ľudí zostáva v práci alebo vo vzťahu, ktorí im viac berú ako dávajú.

Napíšte si na papier, čo vám daná práca dáva a čo berie. A čo by ste v živote chceli robiť a to tak, aby to bolo pre vás zároveň aj koníčkom. Čo musíte urobiť preto, aby sa z vášho hobby stalo vaše zamestnanie a už by ste nemuseli podliehať náladovému šéfovi?

Nemusíte dať výpoveď hneď zajtra, pripravte si vhodnú pôdu na voľný prechod od nezáživnej práce k vášmu hobby. Verte mi, dá sa to, prešla som si tým a som šťastná. Možno je to tak aj preto, že v určitom veku si už človek dokáže uvedomiť, že život máme len jeden a nemali by sme premrhať ani jednu minútu z neho.

Intrigujeme

Porovnávame sa, hovoríme áno, keď myslíme nie, zotrvávame v práci, ktorá nás vyčerpáva, doma to tiež ide dole vodou a zdravie nám tiež neslúži. Holistika ani čakry nepustia.

Takto to funguje a čakry v disharmónií, destabilizujeme ďalej tým, že používame nízkovibračné energie. Závidíme, nenávidíme, nemáme radi úspešných ľudí, ktorí dokázalo prekonať svoje strachy a my sme nimi zahltení. Namiesto toho, aby sme sa zaoberali sebou, rozoberáme druhých a politiku. Tak presne tadiaľto vedie cesta do pekla.

O tom, čo nám energiu dáva čítajte tu: Čakry a čo im dodáva energiu

Zajtra vám napíšem o tom, čo naopak našu energiu zdvíha a kadiaľ k nám prichádza. Ak si chcete vyčistiť energiu, vyskúšajte šamanskú sviečku Čistá duša
Andrea Tarová
http://samanskesviecky.sk

Čítajte tiež: Srdcová čakra je stredom nášho Vesmíru
Čítajte tiež: Oranžová je o emóciách a radosti – 2 čakra

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.