Tarotová škola Veľkej Arkány – Blázon

2

Tarotová škola. Čím začať? V Tarote existuje 22 kariet, ktoré predstavujú základné archetypy. Označujeme ich ako Veľká Arkána. Ďalších 40 kariet – Malá Arkána – predstavujú karty mečov, pohárov, diskov a palíc. Okrem toho má Malá Arkána aj štyri kráľovské karty – Rytier, Kráľovná, Princ a Princezná.

Ako si vykladať karty?


Intuitívne. Tarotové karty sú vlastne obrazovým prostriedkom, cez ktorý sa k nám prihovára naša duša. Ukáže nám súčasný stav a navrhne možné riešenia. Pri výklade nič nie je definitívne. Nad každým výkladom, je nádej a láska. O smrti sa nesmie hovoriť. Nepýtajte sa kariet na ňu.
Čítajte tiež: Farby v sviečkovej mágií pre vás

Tarotová škola – Blázon

Blázon má v Tarote označenie 0. Keď som delila karty, aby som nejako ich nejako rozdelila v rámci školy Tarotu, prišla som nato, že vlastne neexistuje vyslovene dobrá, či vyslovene zlá karta. Každá z nich nám zvestuje niečo iné. A tiež záleží od typu výkladu, teda kde sa v ňom objaví. Alebo či je „vytiahnutá“ ako posolstvo.

Ono, nie vždy je jednoduché „po lopate“ vysvetliť význam karty. A nie je to ani cieľ. Keď si dáte vyveštiť karty, nie je úlohou človeka, ktorý vám karty vyloží, aby vám ukázal cestu. To je vaša práca. Našou úlohou je prečítať aktuálnu situáciu, a tiež to, ako sa bude vyvíjať a odovzdať vám tieto informácie tak, aby ste si tú cestu v tom všetkom našli sami. Takže opakujem. Nie sme tu nato, aby sme žili váš život, môžeme vás nasmerovať a musíme vám dať nádej. Každý výklad kariet sa musí končiť nádejou, pretože tá je vždy!
Čítajte tiež: Mágia lásky

Kedy radšej nezasahovať?

Stalo sa mi, že si klientka objednala výklad a ja som jej ho nepovedala. Vedela som totiž, že keď jej poviem, čo ju bezprostredne čaká, znervóznie ešte viac. A situácia je aj tak nezvratná. Tak som sa s ňou spojila až potom, keď sa daná situácia odohrala, lebo sa stalo presne to, čo už bolo nezvratné.

Raz som robila jednému mužovi numerologický výklad a vtedy som prvýkrát v číslach videla smrť. Vedela som, že sa jeho cesta na Zemi do roka skončí. Mala som veru čo robiť, aby som túto situáciu uhrala a dala mu nádej. Smerovala som ho do plnenia si krásnych vecí v živote, ale to, čo ho čaká, som mu nepovedala.
Čítajte tiež: Bojíte sa mágie alebo v nej hľadáte pomoc?

V našej Tarotovej škole Veľkej Arkány začíname kartou Blázon

Z veľkých arkán je to jediná karta, ktorá sa dochovala aj v moderných hracích systémoch ako žolík. Aj on má svoje postavenia a nespadá do radu tarotových kariet. Nevzťahujú sa na ňu pravidlá. Blázna môžeme umiestniť na začiatok a na koniec veľkých Arkán.

Je to zlá alebo dobrá karta? 


Hovorí nám o intuícií a o tom, že si niečo musíme upratať. Situácia, ktorej čelíme je neistá a napriek tomu, sme ochotní sa vzdať bezpečia a pustiť sa do jej riešenia. Povieme si, že kto sa bojí, nemôže do lesa a s túžbou sa púšťame vpred. V prípade, že sa objaví vo výklade znamená, že sa máme riadiť intuíciou, počúvať naše vnútorné ja, pretože to najlepšie vie, čo treba urobiť.

Veľký tresk

Ak sa karta Blázon objaví obrátene znamená to, že nepočúvame svoj vnútorný hlas. Dokončime teda, čo máme rozrobené a potom už vedome počúvajme svoj vnútorný hlas.  

Blázon nás tiež vyzýva k tomu, aby sme sa na svojej ceste snažili vyhýbať pochabosti, naivite a nepozornosti. Niekedy vo výklade znamená, že robíme tri kroky vpred a štyri vzad, čiže sa neposúvame, ale naopak ustupujeme a takto je daná situácia a jej riešenie na míle ďaleko a vôbec sa k nemu nepribližujeme.

Ezoterický význam tejto karty je že Blázon vždy dosiahne, čo chce, poradí si s prekážkami aj keď ho ostatní zosmiešňujú. Pohŕda autoritami, má svoj svet, svoju cestu.

Inokedy sa dá karta Blázon vyložiť ako veľký tresk. Stojíte pred nejakou novou – neznámou situáciou a neviete, ktorou cestou sa vybrať. Každá je správna. Na jednej nájdete skúsenosť, na inej dosiahnete to, po čom túžite. Blázon teda symbolizuje odvahu a vieru.

Mám pre vás prekvapenie a napíšem vám o ňom už čoskoro :)

Andrea Hinková – Tarová
Čítajte tiež: Tarotová škola Veľkej Arkány – Veľkňaz
http://samanskesviecky.sk

Ďalšia karta v poradí je Mág 1

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.