Farby v sviečkovej mágií pre vás

5

Každá farba má svoju vibráciu. Niekedy meníme farby a nevieme prečo. Na vedomej úrovni si nedokážeme vysvetliť, prečo sa nám zrazu páči zelená alebo ružová, keď doposiaľ sme chodili v čiernej alebo šedej.

Deje sa tak z toho dôvodu, že sú v našom tele sú energetické centrá, zvané čakry. A ku každej čakre prislúcha iná farba a táto čakru harmonizuje. Znamená to teda, že čakra, ktorá je v nerovnováhe vysiela signál do vedomia a my ho podvedome podchytíme a na základe tejto informácie začneme k sebe priťahovať určitú farbu.

Napríklad si namiesto čiernych topánok, kúpime červené alebo žlté, zapáči sa nám oranžová šatka, či si urobíme romantiku pri modrých alebo fialových sviečkach.
Čítajte tiež: https://andawell.sk/farba-roku-2022-ako-najlepsie-vynikne-v-byte/

light man people woman
Photo by Mikhail Nilov on Pexels.com

Môžeme to robiť aj cielene. Ak máme problém v nejakej oblasti svojho života, môžeme si pomocou farieb privolať riešenie. Stačí poznať, aké farby majú naše čakry.

Čierna, šedá a tmavomodrá sú mužské farby – potláčajú našu ženskú energiu a blokujú nám čakry – to som potrebovala povedať.
Čítajte tiež: https://andawell.sk/aky-bude-rok-2022-dockame-sa-ulavy/

Viac o čakrách nájdete tu: Čakry môžu blokovať vašu harmóniu

Akú farbu majú jednotlivé čakry?
1. Koreňová, základná čakra má červenú farbu. Jej podstatou je: Ja som. Blokuje ju strach.

2. Sakrálna čakra je emočná. Má oranžovú farbu. Jej nerovnováha spočíva s nevysporiadaným detstvom a nedostatkom lásky. Blokuje ju vina.

3. Solar Plexus čakra je o sebahodnote. Je to čakra, kde sa nachádza sila a vôľa a vieme vďaka nej vyjadriť svoju moc, pustiť sa do akcie a brániť sa v preplnenom svete. Ak máte túto čakru v rovnováhe, väčšinou viete povedať NIE a viete si určiť svoju cenu. Jej farba je žltá.

4. Srdcová čakra má zelenú alebo ružovú farbu a je to stred a centrum, ktoré distribuuje energiu dvoma smermi. Smerom ku koreňovej čakre, ktorá vymedzuje našu existenciu na zemi a tiež smerom ku korunnej čakre, čiže k Vesmírnej energii. Má ružovú alebo zelenú farbu.

Ak to niektorých ľudí začne viac ťahať k duchovnu a Vesmírnej energii, ale zatiaľ si to nevedia racionálne zdôvodniť, budú si k sebe priťahovať zelenú alebo ružovú farbu. Pre ľudí, ktorí pociťujú Vek Vodnára teraz ešte intenzívnejšie a potrebujú sa „uzemniť“ a skontaktovať s prvou čakrou, môžu tak urobiť práve prostredníctvom srdcovej čakry a použiť k tomu zelenú alebo ružovú farbu. A tiež jógovú pozíciu strom.

5. Krčná čakra je o sebavyjadrovaní a jej farba je svetlo modrá alebo strieborná (čiže studené farby). Je to zároveň čakra, ktorá spája rozum so srdcom. Ak idete niekde vystupovať medzi ľudí, zoberte si so sebou niečo bledomodré alebo strieborné.

6. Tretie oko, čiže intuícia, duchovné sily a intelekt. Tretie oko má viac farieb a tu farby súvisia s rôznorodosťou vedomia. Žltá farba poukazuje na racionálnosť a intelekt, tmavomodrá na intuíciu. Fialová je farbou nadzmyslového vnímania.

7.  Korunná čakra – siedma čakra. Táto čakra nás spája s vesmírnou energiou, ktorú prostredníctvom korunnej čakry prijímame. Jej farby sú fialová, zlatá a biela.

Magický význam farieb

Pri sviečkovej mágií volíme sviečky podľa toho, čo potrebujeme dosiahnuť.
Čítajte tiež: Vyčistite si energiu od negatívnych emócií

Biela – je to najuniverzálnejšia farba a v našej kultúre aj najznámejšia duchovná farba. Predstavuje všetko čisté a posvätné. Používa sa najmä na očistu a tiež k osvetleniu oltáru. Ak sa pri jej horení objavuje čierny film, je veľmi pravdepodobná blízkosť negativity.
Farba Korunnej čakry.
Čítajte tiež: Prichádza rok kovového Byvola

Žltá
Je to farba spojená so Slnkom. Používa sa pri rituáloch aj vo sviečkovej mágii, tam, kde je potrebná rýchla zmena. Pomáha tiež obchodu, intelektu, k zvýšeniu sebavedomia, sebahodnoty a zažehnaniu zlého.
Farba čakry Solar Plexus.

Červená
Červená bola v starovekých kultúrach top magickou farbou číslo. Červená je nositeľkou života a vitálnej sily a tiež sexuálnej vášne. Je preto najobľúbenejšou farbou pre milostnú a sexuálnu mágiu.

Používa sa tiež tam, kde potrebujeme niečo pritiahnuť, v boji proti nepriateľovi a tiež na posilnenie ochrany pri chorobách. Má teda ochranný charakter a používa sa často pri pálení čiernej sviečky.

Je dobré sa jej vyhnúť všade tam, kde hrozí konflikt.
Farba koreňovej čakry.

Oranžová
Je to farba optimizmu a dobrej nálady. Používame ju pri mágii priateľstva, nadšenia, príťažlivosti. Prináša nám do života dobré veci a pozitívne naladených ľudí.
Farba sakrálnej čakry.

Zelená farba
Používa sa na finančnú mágiu, mágiu peňazí, hojnosť a prosperitu. Vládne jej Venuša a tak sa používa aj na plodnosť, zdravie, obnovu a celkové navodenie harmónie.
Farba srdcovej čakry.

Fialová
Najmä purpurová a tiež bordová a nachová sú farby moci. Predstavujú silu mysle a charizmu. Táto farba sa v sviečkovej mágií používa na ovplyvňovanie druhých, pre posilnenie vlastnej mágie a rozvoj psychických schopností.

Fialová predstavuje kráľovský majestát a vznešenosť, používa sa tiež pre zbavenie negatívnych síl.
Farba čakry Tretie oko a Korunná čakra.

Modrá
Používa sa pri liečení a duchovne, na upokojenie situácie a agresivity. Indigová modrá sa používa na spútanie škodcu a zastavenie ohovárania.
Farba čakry Tretie oko.

Zlatá
Zlatá farba dokáže priniesť rýchle šťastie vo financiách, mier do vzťahov a zvýšenie psychických schopností. Je vhodná aj pri hľadaní zamestnania a možno ju použiť aj pri tvorivej činnosti, najmä ak chceme so svojim umením uspieť.

Čierna
Citlivé osoby by ju vôbec nemali používať, pretože sa používa aj pri čiernej mágii s cieľom niekoho spútať. Používa sa aj na vyvolávanie temných síl.

Pohlcuje, spaľuje a transformuje negatívne energie. Najmä tie ťažké a silné. Dokáže rozbiť choroby z nenávisti – závisť, žiarlivosť, zlobu, čiernu mágiu. Pôsobí tiež proti čiernej mágií, závisti a neprajnosti. Čierna sviečka tiež čistí a vytvára ochranný štít a súčasne zosilňuje pôsobenie iných sviečok.

Pri bielej mágii sa používa pri ťažších prípadoch magickej obrany.

Čiernu sviečku a tiež vonné tyčinky proti účinkom čiernej mágie, kúpite tu

Ako zapaľovať sviečky?
Pred zapálením sviečky povedzte nahlas svoje želanie alebo afirmáciu. Môžete ju aj napísať na papier a dať ju do blízkosti sviečky.

Ako veštiť horenie sviečky?
Keď vám sviečka zhasína, symbolizuje to odpor voči vášmu želaniu a afirmácií. Môže ísť pritom o sebasabotáž alebo pôsobenie nepriateľa. Keď vám sviečka zhasína, odporúčam ju zhasnúť a zapáliť opäť na druhý deň. Ak to nepôjde ani na tretí, je potrebné zmeniť afirmáciu či želanie.

Prskajúca sviečka – oznamuje prítomnosť duchov.

Vybuchujúca sviečka – poukazuje na varovanie alebo veľké množstvo vášne.

Ako čítať z vosku?
Čo vidíte, keď sviečka horí? Aký útvar? Aký z toho máte pocit? Pri tomto je veľmi dôležitá vaša intuícia. Nepriateľstvo môžete odpozorovať napríklad z podoby zubov, drápov. Pozitívne sú kruhy alebo kvety.

Máte problémy s negatívnou energiou? Navštívte https://samanskesviecky.sk/ alebo mi napíšte na hinkova@andawell.sk

Sledujte ma aj na sociálnych sieťach:
Instagram:https://www.instagram.com/andrea_tarova/
Facebook:https://www.facebook.com/samanskesviecky
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC1sIx7ws1kknQ_EfcRoXkcw

Andrea Hinková Tarová
Foto: Pexels a autorka

5 KOMENTÁRE

  1. […] Povedala, že nie, že to sa asi prišiel rozlúčiť jej syn, lebo v pozadí hrala jeho obľúbená hudba. Keď som sa potom pozrel na to rádio, tak som zistil, že bolo vytiahnuté zo zásuvky… Určite sa také veci stávajú. Bežne sa nám v pohrebníctve stáva, že sa zapnú alebo vypnú svetlá, vypnú sa počítače. Energie tu určite sú.Čítajte tiež: Farby v sviečkovej mágií pre vás […]

  2. […] Intuitívne. Tarotové karty sú vlastne obrazovým prostriedkom, cez ktorý sa k nám prihovára naša duša. Ukáže nám súčasný stav a navrhne možné riešenia. Pri výklade nič nie je definitívne. Nad každým výkladom, je nádej a láska. O smrti sa nesmie hovoriť. Nepýtajte sa kariet na ňu.Čítajte tiež: Farby v sviečkovej mágií pre vás […]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.