Vyliečte si čakry! Aké kamene potrebujete?

1
wood people woman relaxation
Photo by Mikhail Nilov on Pexels.com

Čakry sú energeticko – informačné centrá, ktoré nám umožňujú fungovať zdravo v materiálnom svete. Čakry prijímajú, premieňajú a rozvádzajú rôzne druhy energií do celého tela.  

V našom tele je sedem druhov čakier. Každá sa vzťahuje k určitým orgánom. V prípade, že len v jednej nastane určitá disharmónia, naruší to rovnováhu fungovania celého organizmu.

Špeciálny tarotový zdravotný výklad odhalí fungovanie čakier a prípadnú disharmóniu.

Predchádzať tomuto stavu môžeme aj pomocou drahých kameňov.

fashion love people woman
Photo by Los Muertos Crew on Pexels.com

Poďme si prejsť jednotlivé čakry a ich funkcie. Prechádzame ich odspodu nahor, pretože pomocou spätného chodu prídeme do bodu, kde sa všetko začína. Ideme teda od materiálneho miesta až do zdroja.

Koreňová čakra


je to základná alebo prvá čakra. Nachádza sa medzi konečníkom a pohlavnými orgánmi. Na jej základe existujeme, je to pilier života. Tu sme ukotvený do materiálnej existencie na tejto Zemi. Keď táto čakra nefunguje, tak nedokážeme naplniť naše životné potreby, ktoré potrebujeme pre spokojný život. Nemáme peniaze, partnera ani dobré zdravie.

Tigrie oko aj podporuje pohľad do vlastného vnútra. Vďaka tomuto kameňu pochopíme nielen svoje vnútro ale i duchovno. Dodáva odvahu a sebavedomie,

Táto čakra má červenú farbu a jej harmonizačnými kameňmi sú achát, tygrie oko.

wood people woman relaxation
Photo by Los Muertos Crew on Pexels.com

 Sakrálna čakra – druhá čakra

Nachádza sa nad pohlavnými orgánmi a sídli tu naša sexuálna energia. Tá je kreatívna. Takže, keď táto čakra nefunguje správne, nie sme schopní tvoriť. Odtiaľto vychádza naša vitálna sila. Ak je v disharmóni, sme unavení. Táto čakra aj ovplyvňuje naše medziľudské vzťahy, najmä k druhému pohlaviu. Jej nesprávne fungovanie sa prejavuje hrubším prejavom.

Táto čakra má oranžovú farbu a harmonizačnými kameňmi sú opál, ohnivý opál a citrín.

Opál je schopný liečiť depresie a pomôcť svojmu nositeľovi nájsť pravú a skutočnú lásku. Posilňuje myslenie a znásobuje pozitívne vlastnosti. V minulosti prebúdzal dar jasnovidectva.

man people woman hand
Photo by Los Muertos Crew on Pexels.com

Solar plexus alebo čakra pupku

Nachádza sa tesne nad pupkom. Sídli tu vôľa. Pomocou tejto čakry prijímame slnečnú energiu a tak jej dodávame vitalitu. Ak nefunguje správne, sme rozbití a náš život je destabilizovaný.

Solar plexus čakražltú farbu  a jej harmonizačnými kameňmi sú jantár, žltý jaspiz, zlatý topaz a tiež tigrie oko. Na aktiváciu tejto čakry používame citrín.

Citrín je vhodný kameň aj pre uvoľnenie a zpracovanie nahromadených citových blokov. Takisto pomáha zbaviť sa strachov a prekonať krivdy a utrpenie. Pomáha využiť intuíciu v každodennom živote.

 Srdcová čakra – štvrtá čakra

Nie, nie je len o láske. Je tu centrum, ktoré distribuuje energiu dvoma smermi. Logicky je to teda najsilnejšia a najdôležitejšia čakra. Aj najviac vyžaruje. Ak nie je v poriadku, človek sa cíti stále chorý, malátny, unavený. Väčšinou majú poškodenú srdcovú čakru ľudia, ktorí žijú disharmonicky.

Srdcová čakra má zelenú, ružovú a zlatú farbu. Jej harmonizačnými kameňmi sú ruženín, malachit., jadeín, rodonit.

hands with medieval leather book and wand
Photo by RODNAE Productions on Pexels.com

Ruženín je považovaný za najsilnejší kameň pokiaľ ide o lásku a uzdravovanie. Posilňuje vernosť a pomáha aj nájsť šťastie v láske. Prehlbuje fantáziu, vnímavosť voči všetkému krásnemu. Lieči hlboké duševné rany, zranené city, pomáha osamelým a opusteným. Vnáša mier a harmóniu do prostredia. Navodzuje toleranciu, vyrovnanie sa so sebou samým a sebalásku, rovnako ako lásku a otvorenosť voči ostatným.

Krčná čakra – piata čakra

Je to čakra komunikácie a vyjadrovania sa. Nachádza sa medzi krčnou jamkou a ohryzkom. Ak je v neporiadku, človek trpí komunikačnými problémami.

Krčná čakra má svetlo modrú, striebornú a zelenkavo modrú farbu. Jej harmonizačnými kameňmi sú tyrkys, lapis lazuli, svetlomodrý a modrozelený turmalín.

Tyrkys odráža negatívnu energiu a považuje sa za kameň očisty. Čistí dušu od všetkého, čo jej škodí. Prináša vnútorný pokoj aj v obdobiach obrovského stresu a vypätia. Stabilizuje zmeny nálad, čím pomáha človeku lepšie zvládať problémy každého dňa.Znižuje únavu a pomáha predchádzať vyčerpaniu. Rovnako pomáha pri pocitoch depresie a smútku. Človek, ktorý ho nosí je chránený pred záchvatmi paniky. Náramok na ochranu a úspech

Tretie oko – šiesta čakra

Tú sídlo vedomie – duchovné sily, intelekt, intuícia.  Nachádza sa uprostred čela. Je to centrum, ktoré nám umožňuje používať intuíciu. V prípade, že je táto čakra narušená, človek trpí mentálnymi poruchami a bludmi.

Aj to, čo robíme sa začína ako intuícia. Všetko je manifestácia intuitívnej mysle. Racionálna je len tá časť, ktorá nám povie na čo som prišiel a ako to mám zaradiť do podmienok, v ktorých žijem.

Tretie oko má tiež viac farieb a tu farby súvisia s rôznorodosťou vedomia. Žltá farba poukazuje na racionálnosť a intelekt, tmavomodrá na intuíciu. Fialová je farbou nadzmyslového vnímania.

Harmonizačnými kameňmi sú ametyst, lazurit a safír.

light man people woman
Photo by Mikhail Nilov on Pexels.com

Ametyst nám dodáva trpezlivosť, rovnováhu, pokoj a mier. Považuje sa za ochranný kameň, poskytuje ochranu pred zlými snami, stresom a vypúšťaním energie. Tradične sa spája s čistotou a zbožnosťou. Ametyst tiež pomáha ľuďom pri liečbe alkoholizmu.

 Korunná čakra – siedma čakra

Táto čakra nás spája s vesmírnou energiou, ktorú prostredníctvom korunnej čakry prijímame. Nachádza sa nad temenom hlavy a otvára sa smerom hore. V tejto čakre neprichádza k blokáciam, môže byť viac alebo menej vyvinutá.

Jej farbami sú fialová, zlatá a biela a harmonizujú ju krištál, jadeit, fialový fluorit a diamant. Aktivačným kameňom je ametyst.

Diamant je najuniverzálnejším kameňom, pôsobí na všetky ťažkosti a choroby. Chráni pred všetkými negatívnymi energiami, jedmi a vyžaruje čistotu. Aj pre tieto vlastnosti sa stal tak populárnym kameňom.

V snubnom prsteni má za úlohu udržať čistotu vzťahu. Je patrónom čistoty, udržuje čistú myseľ, rozjasnieva myšlienky, poskytuje ochranu pred depresiami, úzkosťou, neúspechom. Čistotu prezentuje aj pri účinkoch na telo, prečisťuje telové tekutiny od škodlivín, či už krv, moč, črevné kyseliny, rozpúšťa žlčníkové, či močové kamene, čistí zrak a napomáha očiam proti zákalom.

Krištál zvyšuje silu ostatných kameňov. Najdôležitejšiu úlohu má v súvislosti s energiou. Tú dokáže absorbovať, skladovať a uvoľňovať. Tak reguluje tok energie okolo nás. 

Okrem toho má schopnosť pohltiť negatívnu energiu všetkého druhu a preto sa považuje za kameň čistoty. Neutralizuje elektromagnetický smog, ktorý vzniká z mobilných telefónov, počítačov, televízorov a inej techniky a ktorého je dnes v našom okolí čoraz viac

Andrea Hinková – Tarová,

https://samanskesviecky.sk/

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.