Prichádza rok kovového Byvola

2

V piatok 12. februára 2021 prejdeme podľa čínskej astrológie do nového Čínskeho roka, ktorý potrvá presne do 31. januára 2022. Vládu nad ním preberie čínske znamenie byvola. Znamená to, že nás čaká presne taký rok, akým je aj samotný charakter tohto zvieraťa. Čaká nás rok tvrdej práce, obrovského rešpektu a trpezlivosti.

Byvol je konzervatívne zviera, ktoré tvrdo drie a veľmi si zakladá na rodine. Nevyžaduje obdiv, pracuje stabilne, často tvrdo a zachováva si chladnú hlavu. Má prirodzenú autoritu a rešpekt. K jeho negatívnym vlastnostiam patria výbušnosť, žiarlivosť, ambicióznosť, náročnosť a autoritatívnosť. Toto nás čaká v roku 2021.

Rok 2021 by nemal priniesť žiadne vážne katastrofy. A pre tých, ktorí niečo začali a riešili ťažké situácie v roku 2020 teda v roku Kovovej krysy, by si mali tento rok uľaviť. Nič však v tomto roku nebude zadarmo. Bude to rok pracovitosti a kto nebude zaháľať, tomu sa dostaví odmena. Rok Byvola tak ako predpoveď na rok 2021 čítajte tu: Aký bude rok 2021? vyzýva na upokojenie, harmóniu a stabilitu. Ľudia by sa mali zamerať na skutočné hodnoty, rok 2020 nám dal veľa možností na prehodnotenie našich priorít a transformáciu, či už vedomia alebo aj podnikania.
https://samanskesviecky.sk/

Zaujímavosťou je, že obyvatelia juhovýchodnej Ázie veria, že Nový čínsky rok je treba privítať v obuvi červenej farby.

Energie podľa feng shui
Dôvodov, prečo si v najbližších dňoch zaobstarať nejaký pár červených krásnych topánok je viacero. No ten najzaujímavejší nájdeme práve v spomínaných východných kultúrach, kde pre tamojších ľudí znamená nový rok nový štart a tak si na začiatok Čínskeho nového roka kupujú nové červené topánky muži aj ženy, aby ich kroky viedli životom v šťastí a prosperite. Červená obuv podľa feng shui predurčuje jeho nositeľa k jednoznačnému úspechu a ten sa nám všetkým v tomto období nesmierne hodí…

Z protokolu Ríma
V našich zemepisných šírkach boli dlhé stáročia červené topánky symbolom moci, vznešenosti a istým spôsobom aj nadradenosti. V čase Byzantskej ríše si červenú obuv mohli na nohy obuť iba traja ľudia – cisár, cisárovná a pápež. Pápež ju má v protokole predpísanú dodnes.

Aj Kocúr v čižmách obúval len červené
V červených čižmách chodil aj najznámejší kocúr na svete – rozprávkový Kocúr v čižmách. Jeho čižmy mali vyjadriť, že išlo o Pána kocúra, neobyčajného vynaliezavého a prešibaného, skrátka zo všetkého sa vykrútil a bol kocúrom šťasteny. Mimochodom, pôvodného a prvého kocúra v červených čižmách stvoril a svetu po prvýkrát predstavil v roku 1697 spisovateľ Charles Perrault.

Nie náhodné charaktery filmových postáv a farby ich obuvi
V roku 1948 zmenil pohľad na červenú dámsku obuv aj film The Red shoes alebo Červené baleríny – ide o baletný film z povojnového obdobia, ktorý je vo svojom žánre neprekonateľným. To povojnové obdobie nie je spomenuté náhodou. Po vojne sa mnohé krajiny spamätávali nielen z napáchaného zla, ale aj z vyššej zamestnanosti žien. Veru, nie je to tak dávno, čo ženám neprináležalo pracovať na svojej kariére a dosahovať úspechy na vedúcich pozíciách. Červené baleríny, ktoré tvorcovia filmu zámerne obuli iba hlavnej hrdinke sa stali aj vďaka tomuto filmu symbolom vášne, nespútanej ženskosti a úspechu.
Foto: Pexels.com a Deichmann

Deichmann
Deichmann

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.