Prečo je kvalita detských topánok tak dôležitá, a ako ich vybrať?

0

Ešte donedávna sa plazili obývačkou a zrazu zamierili k pohovke, postavili sa a začali chodiť? Na jednu stranu je to pre vás obrovská úľava, na druhú, kopec príjemných starostí a potreba výberu novej obuvi. Ktoré topánky sú však pre malé deti tie najlepšie?  Na čo si dať pri kúpe pozor a kde nájdete kompetentnú radu?

Pokračujte v čítaní a všetko dôležité o výbere tých najlepších detských topánok sa dozviete.

Nové detské topánky si je vždy lepšie vyskúšať

V záujme zdravia a pohodlia vášho dieťaťa, nikdy nekupujte detské topánky bez vášho dieťaťa. Aj malé deti si musia nové detské topánky vyskúšať.

Aj cez internet je to možné, pretože zakúpenú obuv, ktorá je omnoho lacnejšia a pritom kvalitná, môžete do 14 dní vrátiť alebo vymeniť bez udania dôvodu!

Nikdy sa nespoliehajte len na výsledok merania, prístroj alebo špecifickú metódu merania. V prípade potreby vyskúšajte viacero možností a metód.

Každé meranie je len východiskom pre následný výber vhodnej detskej obuvi. Kombinácia starostlivého merania a odborného poradenstva ponúka ten najlepší predpoklad na nájdenie vhodnej detskej obuvi.

Príliš malé topánky môžu chodidlá deformovať

Ak sú topánky príliš malé, chodidlá sa môžu deformovať a (neskorým) dôsledkom môže byť nesprávne postavenie a zlé držanie tela. Príliš malá topánka nedáva prstom dostatok priestoru.

Prsty sa ohýbajú smerom k vonkajšiemu okraju chodidla, najmä k palcu. To isté platí pre príliš tesné ponožky. A nakoľko všetci veľmi dobre vieme, že malé dieťa sa neustále vyvíja, nie je dobré, ak mu nesprávne veľkými topánkami alebo oblečením zbytočne škodíme.

Presne tak, aj vyberané oblečenie pre deti musí byť kvalitné a pohodlné!

Pri detskej obuvi je dôležitá najmä kvalita

Kvalitu detskej obuvi určuje strih, použité materiály a spracovanie, čo sú požiadavky, ktoré by mali byť deklarované licencovaním konkrétnej značky obuvi.

Čo je samozrejmé pre detské hračky alebo pevný detský nábytok, platí aj pre detskú obuv. Detské topánky nesmú obsahovať škodlivé látky a byť zdraviu nebezpečné.

V hračkách sa toxíny zvyčajne dostávajú do tela cez sliznice v ústach. Veľmi podobné je to aj s detskou obuvou, pretože detské nôžky sa potia viac ako nohy dospelých.

Na jednej strane môže pot uvoľňovať škodliviny, na druhej strane sa látky môžu absorbovať cez vlhkú pokožku. Materiály použité v detskej obuvi preto musia byť schopné odvádzať vlhkosť a zabezpečiť dobrú klímu nôh.

Ak investujete pri výbere do vyššej kvality, nielen správny vývoj, ale aj pohodlie a životnosť topánok bude pre vás tou najlepšou odmenou.

Zdroj obrázka: KatrinPirs/Shutterstock.com

Sponzorovaný článok

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.