Majte na nočnom stolíku všetko, čo budete ráno potrebovať

0

Rána, zvlášť tie pondelkové, vedia byť náročné. Po krátkom víkende, počas ktorého sme mnohé povinnosti v hlave odsunuli, prišiel čas na to, aby sme sa prebrali a pokračovali v práci. Nie je nič horšie než keď vykročíte do nového dňa zlou nohou. Náladu vám môže pokaziť hneď niekoľko vecí. Jednou z nich môže byť aj to, že neviete nájsť rýchlo veci, ktoré potrebujete.

Mnohí už prišli na čaro nábytku, ktorý je postavený vedľa postele a sú na ňom odložené všetky dôležité veci. Nočný stolík je nevyhnutnou súčasťou každej spálne. Čo všetko si naň môžete položiť?

●     Dôležitú elektroniku

Je dokázané, že telu neprospieva, ak spí hneď vedľa mobilu. Ak však máte v mobile nastavený budík, teda potrebujete mať mobilný telefón pri sebe, dajte ho na nočný stolík. Na nočnom stolíku bude v dostatočnej vzdialenosti, zároveň sa nemusíte obávať, že by ste ranné vyzváňanie nepočuli.

Rovnako na stolíku môžete mať položené hodinky, ktoré si hneď po prebudení môžete dať na zápästie. Nemusíte ich hľadať po celom dome, pretože budete vedieť, že sú práve na nočnom stolíku.

●     Pitný režim

Čím je človek starší, tým menej tekutín v priebehu dňa prijme. Piť vodu je však veľmi dôležité. Nemali by ste tiež podceniť ranný pohár vody, ktorý naštartuje metabolizmus a zároveň vás prebudí. Pokiaľ sa obávate či pohár v noci nevylejete, môžete namiesto nočného stolíka použiť nižšiu komodu, ktorá bude mať rovnaký účel.

●     Dobré návyky

Jedna kapitola knihy pred spaním alebo po zobudení. Aj to môže byť vaše predsavzatie na nový mesiac. Kúpte si knihu, položte ju na nočný stolík, aby ste ju mali na očiach a každý deň si aspoň jednu kapitolu prečítajte. Budete mať zo seba dobrý pocit, dozviete sa niečo, oddýchnete si a budete si rozširovať slovnú zásobu. 

Zároveň môžete nočný stolík využiť na odloženie dekoračných vankúšov počas spánku. Ráno ich budete mať hneď poruke, keď budete ustielať posteľ.

Aký typ nočného stolíka zvoliť podľa štýlu spálne?

  1. Škandinávska spálňa

Typický škandinávsky štýl nábytku už nenájdete len na severe. Nájsť ho môžete aj u nás, na Slovensku, pretože si ho obľubuje čoraz viacej ľudí. V škandinávskom prevedení sa striedajú svetlé a tmavé odtiene. Nočný stolík preto môžete zvoliť v čiernej alebo bielej farbe v prípade, že máte už farebné obliečky. Ak vám naopak v izbe chýbajú farby, stolík môžete kúpiť v zlatej alebo tmavomodrej farbe.  Mal by mať jednoduchý tvar.

  1. Romantický a vintage

Ak ste fanúšikom romantického štýlu je zrejmé, že vo vašej spálni je dostatok kvetinových motívov. Ak máte pastelové steny, kvetinové obliečky, stolík by ste mali zvoliť v jednoduchej svetlohnedej farbe, ktorá sa nebude biť s ostatným nábytkom. Môžete si zvoliť klasický vidiecky alebo retro štýl. Pekný drevený nočný stolík sa vám do spálne bude určite hodiť.

  1. Prírodný a bohémsky

Bohémsky štýl je veľmi obľúbený, pretože nám pripomína dovolenku v nejakej exotickej krajine. Vyznačuje sa rôznymi etno prvkami, orientálnymi farbami a rozmanitými farbami. Ak sa vám práve nábytok v exotických farbách páči, zvoliť môžete nočný stolík v žltej alebo oranžovej farbe. Ak si pod pojmom exotický predstavíte niečo prírodné a pokojné, upustite od exotických farieb a zvoľte nočný stolík v jednoduchej bielej alebo svetlohnedej farbe.

  1. Moderný a minimalistický

Moderný štýl by niekto nazval aj elegantným. Všetko má svoje miesto a je na poriadku. Nočný stolík môže byť v akejkoľvek farbe, ktorá zapadá do celkového charakteru spálne. Vyskúšajte napríklad jednoduchý tmavohnedý nočný stolík. Ten sa hodí takmer do každej moderne zariadenej spálne. Ak sa snažíte žiť minimalistickým spôsobom života, môžete si kúpiť nočný stolík bez zásuviek.

Zdroj obrázku: Zamrznuti tonovi / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.