Rokmi overený materiál, ktorý sa stará o váš komfort a pohodlie

0

Určite si pri vstupe do postele alebo usadnutí na pohodlnú sedačku v obývacej izbe ani len neuvedomujete, aký dokonalý materiál sa stará o vaše pohodlie? Molitan sa ako špeciálna a kvalitná pena objavuje najmä pri výrobe matracov do postelí alebo spomínaných pohoviek. Používa sa však aj na výrobu čalúnenia operadiel a sedadiel, kde nahrádza určitú formu odpruženia klasickými pružinami.

Aby sa však konkrétny výrobok vybavil pozitívnymi vlastnosťami spomínanej peny, je potrebná špeciálna výrobná technika, vďaka ktorej získava tento materiál svoje hlavné a najdôležitejšie výhody.

Molitan a jeho výroba

Základnými prvkami, ktoré tvoria túto „penu“, inak nazývanú aj ako rokmi overený a obľúbený molitan, sú izokyanát a polyalkohol. Najprv sa zmiešajú s rôznymi prísadami a potom sa podrobia takzvanému procesu penenia. To je možné už pri nízkych stupňoch teploty. Materiál teda nemusí najprv vytvrdnúť vplyvom tepla, keďže už po výrobe má uzavretú štruktúru. Aj vďaka tomu zostáva molitan stabilný a nemôžu ani po rokoch používania nastať žiadne zmeny vlastností tohto materiálu.

Výhody molitanu, ktoré si vy a vaše telo zamilujete

Molitan predstavuje pri využití v praxi maximálnu flexibilitu. Preto sa považuje aj za HR penu. Táto skratka predstavuje anglický výraz „high resilent“, čo znamená vysoko elastický. Molitan tak ponúka užívateľom prvotriednu elasticitu bez použitia špeciálnych oporných prostriedkov, akými bývajú najčastejšie kovové pružiny, ktoré môžu byť v mnohých prípadoch nebezpečné.

Ďalšou výhodou kvalitného molitanu, ktorý môže v kombinácii s pevnou koženkou na čalúnenie vytvoriť z obyčajného nábytku luxusný doplnok je, že zostáva aj napriek častému namáhaniu stabilný. Ak sa tieto vlastnosti molitanu využívajú pri výrobe matraca, hlavnou výhodou je potom jeho zdravé polohovanie.

Napriek svojej hustote a pevnosti je molitan tej najvyššej triedy a kvality pomerne priedušný, vďaka čomu prispieva k príjemnej klíme sedenia alebo ležania. Oceníte aj rozmerovú stálosť molitanu a dlhodobo vysokú schopnosť odpruženia, vďaka ktorému sa cítite pohodlne.

Dostupný je v rôznych stupňoch tvrdosti, ktoré tiež hrajú hlavnú rolu pri kúpe. Tak si pre výrobu nábytku na mieru alebo čalúnenie v domácnosti vyberte ten správny a určite sa postará o váš komfort bez najmenších problémov.

Zdroj obrázka: Wild As Light/Shutterstok.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.