7 tipov, ako si zútulniť kúpeľňu

2

Kúpeľňa možno nie je miestnosť, v ktorej zvykneme tráviť väčšinu nášho času. Napriek tomu sa v nej potrebujeme cítiť komfortne a útulne. Poradíme vám, ako z nej urobiť najútulnejšiu časť vášho domova.

Kúpeľňa je väčšinou malá miestnosť, a preto by sme pri vyberaní doplnkov mali myslieť okrem estetickej stránky aj na ich funkčnosť. Mala by na nás pôsobiť relaxačne a upokojujúco. Je to predsa miestnosť, do ktorej sa zatvoríme po náročnom dni, aby sme unikli od vonkajšieho stresu a užili si horúcu vaňu alebo sprchu. Ak si práve zariaďujete kúpeľňu alebo rozmýšľate nad drobnými zmenami, prečítajte si tieto praktické rady.

Použite jemné farby pre pokojné prostredie

Pri vyberaní doplnkov do kúpeľne si vyberajte jemné, tlmené farby, aby ste vytvorili relaxačnú atmosféru. Vyhnite sa vysoko kontrastným párom, ako sú modrá a oranžová alebo čierna a biela. Kombinácia týchto farieb pôsobí skôr energizujúco než upokojujúco. Pre vytvorenie pokojného prostredia použite teplé, neutrálne farby inšpirované prírodou.

Dajte si záležať na výbere závesu

Kúpeľňový záves je jedným z najväčších dizajnových prvkov v kúpeľni. Je to výrazný kúsok, a preto ho odporúčame vyberať predtým, než začnete ladiť menšie doplnky. Sprchové závesy sú mimoriadne praktické, zabraňujú vode a vlhkosti opustiť vaňu alebo sprchovací kút a zabezpečia vám súkromie počas sprchovania.

Zorganizujte vaše kozmetické produkty

Ak máte veľa kozmetických produktov, nezabudnite si zabezpečiť kúpeľňovú poličku. Na výber sú rôzne druhy materiálov, tvarov a veľkostí. Môžete ju zavesiť na stenu alebo umiestniť do rohu sprchového kúta. Polička vám pomôže zabezpečiť, aby vaša kúpeľňa nebola preplnená alebo neporiadna. Vďaka nej bude pôsobiť čisto a organizovane.

Vyberte si vhodné uteráky

Uteráky sú dôležitou súčasťou kúpeľne, a preto sa do nich oplatí investovať. Nepozerajte sa iba na ich farbu a krásu, ale aj na príjemnosť materiálu. Vhodné uteráky by mali byť savé, mäkké a zároveň estetické. Ideálnym materiálom je bavlna alebo bambus. Uteráky vystavte v zrolovanom usporiadaní alebo vytvorte uhladenú kopu s ohnutými krajmi. Pocit zo sprchovania je omnoho príjemnejší, keď sa po ňom zababušíte do mäkkého uteráka. Pokiaľ chcete tento pocit ešte vylepšiť, investujte do stojana na ohrievanie uterákov.

Zdroj obrázka: WichitS / Shutterstock.com

Zrkadlo, do ktorého sa nedokážete prestať pozerať

Kúpeľňu bez zrkadla si asi ťažko dokážeme predstaviť. Pri zrkadlách platí pravidlo, že väčšie zrkadlá opticky zväčšujú kúpeľňu. Vždy si môžete vybrať také, aké vyhovuje vašim preferenciám a veľkosti vašej kúpeľne. Momentálne sú trendy okrúhle zrkadlá, ktoré dominujú výstavným priestorom a kúpeľniam všade vo svete. Dokonalý kruh patrí k nezvyčajným tvarom zrkadiel, a práve preto upúta pri vstupe do kúpeľne pozornosť. Vašu kúpeľňu krásne presvetlí, pretože má schopnosť prirodzene odrážať svetlo po celej kúpeľni.

Kúpte si poličku do vane pre dokonalý relax

Ak si raz poličku do vane zaobstaráte, už nikdy nebudete môcť byť bez nej. Môžete si v horúcej vani čítať vašu obľúbenú knihu alebo sledovať váš obľúbený film bez rizika, že si namočíte stránky alebo obrazovku počítača. Poslúži vám pri kúpaní aj ako držiak na produkty, aby ste ich mali vždy poruke.

Zdroj obrázka: Breaking The Walls / Shutterstock.com

Všetko dolaďte prírodnými dekoráciami

Rastliny zútulnia a oživia každú miestnosť a kúpeľňa nie je výnimkou. Umiestnite izbové rastliny na podlahu, poličku a iné povrchy v kúpeľni. Ak ste kreatívni, môžete skúsiť zavesiť rastlinu v kvetináči zo stropu. Pri vyberaní rastlín si dávajte pozor, aby ste vybrali také, ktorým sa darí vo vlhkom prostredí. Pokiaľ nebudú živé rastliny vhodné pre váš priestor, postavte na poličku vázu čerstvých kvetov alebo použite umelé dekorácie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.