Rozdúchajte vášeň

6

Afrodiziaká poznáme všetci, ale vyskúšali ste už ich efektívny účinok na sexuálny život so svojím partnerom? Že nie? Potom je najvyšší čas začať a vychutnať si posteľné radovánky, aké ste ešte nezažili. Veď silu afrodiziák využívali vo svoj prospech už starí Gréci.

Afrodiziaká sú účinné látky, ktoré dokážu efektívne zvýšiť naše sexuálne chute. Hoci ich poznáme, málokto využíva ich potenciál na rozvírenie spálňovej vášne.

Viete, odkiaľ afrodiziaká pochádzajú? Samotný názov je odvodený od mena gréckej bohyne Afrodity, ktorá bola stelesnením lásky, krásy a plodnosti. Keďže všetky ženy sa chceli na ňu podobať, pili nápoje pripravené z rôznych rastlín, aby dosiahli krajší vzhľad a plodnejšie lono. Afrodita bývala výtvarne stvárňovaná s vrabcom v náručí, a tak sa tento vták často ocital na stole v podobe hlavného jedla. Ľudia totiž verili, že im dodá potrebný sexuálny apetít. V honbe za dokonalým posteľným životom sa jedol najmä vrabčí mozog. Chvíľu trvalo, kým ľudia v prírode objavili skutočne účinné afrodiziaká, dovtedy sa im sem-tam podarilo vypiť aj odvar z jedovatých rastlín ako napríklad výťažok z koreňa mandragory.

Výdobytky modernej doby
Našťastie, dnes už sú prírodné afrodiziaká známe a nemusíme skúšať šťastie neoverenými babskými receptami. Nájsť ich môžeme skutočne všade. K najznámejším afrodiziakám patrí nepochybne čokoláda, ktorá si podmanila chuťové poháriky celého sveta. K ďalším, hoci možno menej známym budičom vášní patrí špargľa, horčica, žihľava, zeler, ale napríklad aj aníz. Nie je viac potrebné vyvárať čarovné odvary, moderná doba ponúka výdobytky v podobe výrobkov, ktoré tieto účinné látky obsahujú, a teda sa nemusíme prejedať ani čokoládou a ohrozovať tak svoju líniu.

Torhan Pharma prichádza s produktom s príznačným názvom Afrodita, ktorý zvyšuje u žien túžbu po sexe, znižuje únavu a zlepšuje zásobovanie tela zdravou energiou. Pozostáva totiž zo zmesi byliniek, vitamínov a minerálov a jeho súčasťou je aj prírodné afrodiziakum maca koreň. Konkrétne ide o prášok z maca koreňa, ktorý je známy ako bylinné afrodiziakum. Obsahuje vysoké množstvo tyrozínu a fenylalanínu, teda aminokyselín, ktoré majú pozitívny vplyv na túžbu po sexe. Ďalšou zložkou tabliet je aj niacín, ktorý hrá veľmi dôležitú úlohu pri zdravom fungovaní nervového systému a zásobuje telo energiou, kotvičník zemný, ktorý zvyšuje chuť na sex a stimuluje libido, prestup uzdravujúci, ktorý obsahuje „saponíny“ – látky, funkcia ktorých je porovnateľná s hormónmi na posilnenie sexuálneho zdravia. Táto bylina zároveň pomáha optimálne regulovať cirkuláciu progesterónu a testosterónu, podporujúce sexuálne túžby.

Semiačka tekvice sú bohaté na zinok, ktorý je dôležitý pre tvorbu testosterónu, ženšen a zázvor majú pozitívny vplyv na libido a fyzický výkon a extrakt z catuaba kôry funguje ako prírodné afrodiziakum.

Sexuálnu výkonnosť mužov, ich libido, energiu a erekciu zasa pomáhajú zvyšovať prírodné bylinné tablety Amor, ktoré obsahujú 20 zložiek a fungujú na rovnakom princípe ako ich ženský variant, avšak s prídavkom kajenských papričiek a L-arginínu, ktoré ovplyvňujú optimálne prúdenie krvi smerom do, ale aj priamo v genitáliách, čo pomáha erekcii a zlepšuje sexuálny výkon. Kola oriešky a kofeín zase podporujú výdrž tela. Tieto zložky stimulujú potrebné prúdenie krvi smerom do, ale aj priamo v genitáliách, čiže podporujú erekciu a zlepšujú sexuálny výkon mužov.

Kvalitnejší sexuálny život
O tom, že afrodiziaká zlepšujú sexuálny život, niet najmenších pochýb. Pre množstvo párov je pravidelný a kvalitný sex kľúčom k šťastnému manželstvu. Afrodiziaká uznáva ako spoľahlivého pomocníka v posteli aj americký Úrad pre potraviny a liečivá (FDA). Treba si však dávať pozor, ktoré rastliny na tento účel použijeme. Netreba totiž veriť všetkému, čo sa hovorí, najlepšie je spoliehať sa na overené informácie z odborných štúdií. Podľa výsledkov testov z Centra pre sexuálne zdravie a lieky na prežitie v Newport Beach sľubné, aj keď obmedzené účinky hovoria v prospech ginka, ženšenu, spomínaného maca koreňa a kotvičníka zemného. Ukázalo sa, že ginko zvyšuje prietok krvi do periférnych orgánov vrátane pohlavných orgánov. Maca a kotvičník zasa účinne podporujú libido a erektilnú funkciu. Ženšen je taktiež účinný pri erektilnej dysfunkcii a môže zlepšiť sexuálne vzrušenie aj u žien v menopauze.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.