Čakry môžu blokovať vašu harmóniu

6

Čakry sú energeticko – informačné centrá. Umožňujú nám fungovať zdravo v materiálnom svete. Čakry prijímajú, premieňajú a rozvádzajú rôzne druhy energií do celého tela.  

Čakry sú rotujúce víry energie a sú mapou nášho vnútorného sveta. Odrážajú náš vzťah k sebe a k nášmu prežívaniu energií. Život je energia. Čakry sú energia, cez ktoré preteká vesmírna energia. 

V našom tele je sedem druhov čakier

Každá sa vzťahuje k určitým orgánom. V prípade, že len v jednej nastane určitá disharmónia, naruší to rovnováhu fungovania celého organizmu. Každá z týchto čakier poskytuje iný pohľad na život alebo na nejakú situáciu. Rovnaký problém alebo situácia avšak v rozličných úrovniach vedomia získavajú úplne iný význam.Čakry víria energiu na základe vibrácie

Slovo čakra pochádza zo sanskrtského slova koleso. Toto koleso (čakra) sa v nás točí a vytvára vír. Tento vír priťahuje energiu na základe vibrácie. Priťahuje vibrácie farieb, mikrovlny, energiu a tiež energiu ľudí, s ktorými prichádzame do kontaktu.

Aj to je dôvod, prečo sa podvedome necítime dobre v spoločnosti negatívnych ľudí a naopak sa cítime dobre v spoločnosti pozitívnych ľudí.

Ako fungujú čakry

Práca s čakrami sa datuje do starej Indie. Spája sa s hinduistickými jogínmi. Nemusíte však byť jogín, aby ste s nimi mohli pracovať.

„Pri mojej terapeutickej praxi sa často stretávam s tým, že niektorá čakra funguje slabšie a na druhej strane, môže niektorá čakra fungovať rýchlejšie. Obidva prípady spôsobujú disharmóniu a spomaľujú tok všetkých čakier.“ hovorí Andrea Tarová, samanskesviecky.sk  

Poďme si pomenovať čakry, povedať si, kde sa nachádzajú, ako sa prejavuje ich disharmónia a ako si môžeme pomôcť.

Koreňová čakra – je to základná alebo 1. čakra

Nachádza sa medzi konečníkom a pohlavnými orgánmi. Na jej základe existujeme, je to pilier života, naša existencia. Tu sme ukotvení do materiálnej existencie na tejto Zemi.

Keď táto čakra nefunguje, nedokážeme naplniť naše životné potreby, ktoré potrebujeme pre spokojný život. Nemáme peniaze, partnera ani dobré zdravie, čiže je narušený aj celý holistický prístup k životu.

Jej podstatou je: Ja som. Blokuje ju strach.


Ak máme obavy o svoju existenciu, peniaze, či všetko materiálne, čo ale k životu potrebujeme, blokujeme si koreňovú čakru. Počas celej doby, kedy máme obavy o prežitie a sme teda v nerovnováhe.

Nie sme slobodní a nevieme sa premiestniť do širšej perspektívy ostatných čakier.

Vonkajšia nerovnováha je odrazom vnútornej nerovnováhy.

Čo pomáha, ak sme „na dne“ ? Šport, a čím adrenalínovejší, tým lepší. Zamestnáme tak myseľ inou činnosťou ako premýšľaním nad tým, že nemáme na účty.

Tieto negatívne emócie a zároveň blokovanie si tejto čakry môže spôsobovať zápchu, hemoroidy, ľadvinové kamene, kŕčové žily.

Táto čakra má červenú farbu a jej harmonizačnými kameňmi sú achát, tygrie oko, červený koral. 

Ak máte nevyváženú túto čakru, obliekajte sa do červenej farby. Ak nemáte odvahu na celý outfit, zvoľte aspoň červenú šatku. Predstavujte si červenú okolo seba.

Jógová pozícia na ukotvenie koreňovej čakry: Strom

Čakry – 2. čakra – sakrálna – čítaj tu

3 čakra Solar Plexus – čítaj tu

Srdcová čakra – štvrtá čakra – čítaj tu

5 čakra krčná

Je to čakra komunikácie a vyjadrovania sa. Nachádza sa medzi krčnou jamkou a ohryzkom. Ak je v neporiadku, človek trpí komunikačnými problémami. Väčšinou sú pri piatej čakre v nerovnováhe aj 2 a 3 čakra.

Akonáhle otvoríte úroveň piatej čakry, naučíte sa akceptovať svoju autenticitu, nech sa vyjadrujete akokoľvek.

Prvým krokom k svojej vlastnej nefalšovanosti je naučiť sa oddeľovať svoje vlastné názory od názorov druhých.

Hovorí sa, najprv vystreľ a potom zamier. Jedným z najväčších strachov je rozprávanie pred publikom.

Či už priamo pred ľuďmi alebo v dnešnom online svete aj pred kamerou. Treba zahodiť všetky zábrany, natočiť video, pustiť ho medzi ľudí a nenechať sa odradiť prípadnými negatívnymi ohlasmi. Nemôžu nás ovládať druhý ľudia a ten, ku komu sa naše myšlienky majú dostať, nám odpustí aj drobné preklepy.

Koľko dobrých nápadov ste mali a kvôli strachu ste ich nezrealizovali? A potom ste ich videli u niekoho iného?  

Krčná čakra je mostom medzi rozumom a srdcom.

Vyjadrujeme cez ňu svoje vnútorné pocity – myšlienky, slová. Ak je táto čakra v poriadku, nemáte problém hovoriť o svojich pocitoch a to aj o pozitívnych, ako aj o negatívnych.

Bez problémov odhalíte aj svoje slabosti a netvárite sa ako majster sveta. Ste ľudskí, autentickí.

Ako spoznáte, že máte túto čakru v disharmónií? Najčastejším „viditeľným“ znakom je neschopnosť sa vyjadrovať. Pocit nedostatočnosti vás brzdí v tom, aby ste sa zúčastnili na diskusii, vyjadrili svoj názor.

Ďalším znakom je tréma. To je situácia, kedy sa vaša myseľ prepája s kolektívnou mysľou obecenstva, a vy sa cítite energeticky prevalcovaní.

Ak hovoríte pred ľuďmi s vyrovnanou piatou čakrou, cítite rovnakú energiu, avšak namiesto toho, aby ste ju prijímali za svoju, ju vraciate kolektívu a spojíte sa tak v jedno.

Disharmónia sa môže prejavovať bolesťami v krku, astmou, zvýšenou činnosťou štítnej žľazy, bolesťami zubov, a objavuje sa aj mentálna anorexia.  

Spája sa so slovami JA HOVORíM a blokuje ju klamstvo.

Krčná čakra má svetlo modrú, striebornú a zelenkavo modrú farbu. Jej harmonizačnými kameňmi sú tyrkys, lapis lazuli, svetlomodrý a modrozelený turmalín.

Náhrdelník kúpite na samanskesviecky.sk

Tretie oko – šiesta čakra

 Nachádza sa na čele, medzi obočím. Tú je sídlo vedomia. Duchovné sily, intelekt, intuícia. Je to centrum, ktoré nám umožňuje používať intuíciu. V prípade, že je táto čakra narušená, človek trpí mentálnymi poruchami a bludmi.

Aj to, čo robíme sa začína ako intuícia. Všetko je manifestácia intuitívnej mysle. Racionálna je len tá časť, ktorá nám povie na čo som prišiel a ako to mám zaradiť do podmienok, v ktorých žijem. Ak táto čakra funguje, viete, ako udalosti dopadnú.

Pri blokácií tejto čakry sa sústredíte len na materiálne a telesné potreby. Precitlivene reagujete na kritiku, vyhýbate sa očnému kontaktu a skrývate sa.

Túlate sa v astrálnom svete, avšak narážate na strach, ilúzie a odlúčenie od reality.

Strach a úzkosť

Najčastejších prejavom nerovnováhy šiestej čakry je strach a úzkosť, ktorý už nedokážete ovládať. A emócia nezdravého strachu je veľmi nebezpečná.

6. čakru môžete samozrejme rozvíjať. Napríklad cvičením jógy, hlbokým duchovným spojením s prírodou alebo umeleckých štýlom života, kedy nechávate, aby cez vás prúdila tvorivá energia.  

Spája sa so slovami JA VIDÍM a blokuje ju ilúzia a tiež prílišné sústredenie sa na materiálno.

Vďaka tretiemu oku vidíme realitu takú, aká je. Pochopíme, že čas je ilúzia a neexistuje minulosť ani budúcnosť. Prekukneme ilúziu duality a pochopíme, že neexistuje dobro a zlo, a všetko je neutrálne.

Nedostatočná funkčnosť tejto čakry sa prejavuje prízemným rozmýšľaním, odmietaním vyšších duchovných “tajomných” skutočností. 

Choroby, ktoré sa vyskytujú pri nedostatočnej funkcií čakry tretieho oka sú spojené s bolesťami hlavy, migrénami, problémami so zrakom, dutinami.

Tretie oko má tiež viac farieb a tu farby súvisia s rôznorodosťou vedomia. Žltá farba poukazuje na racionálnosť a intelekt, tmavomodrá na intuíciu.

Fialová je farbou nadzmyslového vnímania.

Harmonizačnými kameňmi sú ametyst, lazurit, lapis Lazuli a safír.

Sviečky na čistenie negatívnych energií a čakier. Kúpite tu: https://samanskesviecky.sk/

Korunná čakra – siedma čakra

 Táto čakra nás spája s vesmírnou energiou, ktorú prostredníctvom korunnej čakry prijímame. Nachádza sa nad temenom hlavy a otvára sa smerom hore.

Je symbolom nášho stotožnenia sa s nekonečnom a vesmírom. Je najvyšším sídlom dokonalosti v človeku. Prijímame ňou kozmickú energiu. Jej rozvíjaním sa uvoľňujú posledné bloky.

V tejto čakre sa začína proces prijímania energie a tu sa završuje proces evolúcie. Energia, ktorá bola z vesmíru požičaná, aby oživovala život, sa cez túto čakru vracia späť, aby zjednotila osobnú a kolektívnu skúsenosť.

Vo vyšších čakrách čítame svoju existenciu

Každý z nás má v sebe možnosť splynúť s nekonečnom, vďaka čomu môžeme pozerať do druhých duší. Keď sa tohto daru zľakneme, stiahne nás to do nižších čakier.

V tých vyšších môžeme čítať zmysel našej existencie a siedma nám otvára bránu k tomu, aby sme o svojom zmysle už nepochybovali.

Ako sa udržať v siedmej čakre?

Nie je jednoduché udržať sa v siedmej čakre, chce to veľkú koncentráciu, meditáciu, a akýkoľvek záchvev strachu všetko ruší. Ak budete dlhodobo žiť v siedmej čakre, budete unikať od ľudí, vyhľadávať pokoj v prírode.

Ľudia si vás však nájdu, pretože budú chcieť čerpať z vašej energie a vy jej budete mať dostatok pre všetkých. Ak však nebudete udržiavať pozíciu bytia v siedmej čakre, energia pôjde od vás a spadnete do nižších úrovní a vyčerpania.

Siedma čakra je úžasná. Je však náročná na udržanie. Ak ju máte v nerovnováhe, prichádza nebezpečie v podobe neschopnosti začleniť sa do bežného života.

Predpokladá sa, že ľudia s mentálnymi poruchami a zvlášť tými vážnejšími diagnózami, majú silne otvorenú siedmu čakru, avšak nemajú spojenie s nižšími čakrami. Nie sú teda uzemnení. Lietajú v „astrále“. 

Blokuje ju strach z neznáma a odmietanie nekonečného poznania.

Keď je táto čakra zatvorená alebo príliš otvorená, necítite duševnú harmóniu. Aj v prípade, že vám všetko vychádza podľa plánov, máte strach. Zo strachu ste egocentrický k sebe aj svojmu okoliu

Nič vás neuspokojuje, neviete byť na seba hrdí a prestávate rozumieť svojmu okoliu. Pri slabej siedmej čakre sa prejavuje sklon k egocentrizmu, človek žije v obmedzenom pohľade na realitu, má slabý vzťah ku svojej vlastnej duši.

Pri silnej siedmej čakre človek svojej duši načúva a cíti nekonečnosť vnútorného bohatstva.

V siedmej čakre nedochádza priamo k blokáciám, môže byť iba viac či menej vyvinutá. To sa môže prejavovať pocitom strachu a neistoty. 

Čo obmedzuje korunnú čakru?

Obmedzuje ju ego a väzby. Väzby na rôzne veci vo fyzickom svete, alebo aj zvieratá, či ľudí. Silné väzby na čokoľvek pozemské obmedzujú funkciu korunnej čakry.

Jej farbami sú fialová, zlatá a biela a harmonizujú ju krištál, jadeit, fialový fluorit a diamant. Aktivačným kameňom je ametyst.

Kameňmi tiež môžeme harmonizovať čakry, a to tak, že k čakre, ktorá je problematická si priložíme daný kameň a necháme ho približne 10 minút pôsobiť. 

Základnú koreňovú čakru harmonizujeme kameňom Tigrie oko (hnedý kameň)

Sakrálnu alebo aj sexuálnu čakru harmonizujeme kameňom Avanturín (bledo zelený kameň)

Solar plexus čakru (alebo aj pupočnú čakru) harmonizujeme kameňom Jantár (oranžový kameň)

Srdcovú čakru harmonizujeme kameňom Ruženín (ružový kameň)

Krčnú čakru harmonizujeme kameňom Akvamarín (bielo-modrý)

Tretie oko harmonizujeme kameňom Ametyst (fialový kameň)

Korunnú čakru hramonizujeme Kryštálom (priesvitný kameň)

Kamene si môžete kúpiť tu: https://samanskesviecky.sk/produkt/cakrove-kamene/

Väčšina chorôb má psychický pôvod. Ak máte zdravotné problémy, či už fyzické, alebo psychické, s najväčšou pravdepodobnosťou pochádzajú z mysle. Ak je myseľ zaprataná neporiadkom, vytvára rôzne choroby.

Čítajte tiež: Vyliečte si čakry! Aké kamene potrebujete?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.