2 sakrálnu čakru blokuje vina

4
Sakrálna čakra - ako funguje a ako sa u nej prejavuje disharmónia?

U žien sa často stretávam so spomalenou 2. sakrálnou (nazývanou aj sexuálnou) čakrou. Ako sa prejavuje jej disharmónia navonok?

Ženy, ktoré chcú otehotnieť, nevedia počať a u všetkých žien sa objavuje nechuť na sex, bolestivá menštruácia, cysty a problémy v partnerskom živote. Zároveň sme často smutní.

Navonok sa nefunkčnosť tejto čakry prejavuje aj hnevom, úzkosťou, obavami, žiarlivosťou a inými emočnými výpadmi.

Sakrálna je emočná čakra a definuje ju: JA cítimBlokuje ju vina a žiarlivosť.

Ak táto čakra funguje správne, dokážeme si do života pritiahnuť veci, po ktorých túžime. Druhá čakra tiež prebúdza emocionálny život a vedie nás k tomu, aby sme život prežívali naplno.

Jej nefunkčnosť má korene v detstve

NEFUNKČNOSŤ SAKRÁLNEJ ČAKRY MÁ KORENE V DETSTVE. BOLI STE CHCENÉ DIEŤA? PONIŽOVALI VÁS? ŠIKANOVALI? DÁVALI VÁM RODIČIA DOSTATOK LÁSKY?

To sú základné otázky riešenia sakrálnej čakry. „Túto čakru, podobne ako ostatné, čistím krúživými pohybmi nad čakrou a následne reiki terapiou. Následne odporúčam používať sviečku Čistá duša. Je namiešaná na odbúranie všetkých negatívnych emócií,“ hovorí Andrea Tarová, samanskesviecky.sk 

Kde sa nachádza sakrálna čakra?

Sakrálna čakra sa nachádza v panvovej oblasti a majú ju aj muži, aj keď si ju až tak veľmi neuvedomujú, keďže sa u nich nevyskytujú typické príznaky.

„Ak budete mať pocit, že život stratil svoj lesk, zapáľte si sviečky, dajte si horúcu vaňu, alebo proste urobte niečo, čo vám urobí radosť. Ak dosiahol magnetizmus vo vzťahu minimálne hodnoty, oživte ho romantickou pozornosťou.

Začnite znovu pracovať na romantike vo vašom vzťahu a to nielen na sexuálnej úrovni. Aj v týždni si vytýčte deň, kedy sa budete venovať svojmu partnerovi, pozvite ho na rande a znovuobjavte vášeň.“

Sakrálna čakra má sýto oranžovú farbu. Platí to isté ako pri predošlej čakre. Ak máte problémy so sakrálnou čakrou, pridajte do svojho šatníka oranžovú farbu.  

Harmonizačnými kameňmi sú karneol, adulár, ortoklas, tygrie oko, citrín, zlatý topas.

Prvá čakra: čítaj tu
Foto: http://www.pexels.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.