Kiná sa otvárajú! Na čo sa môžete ísť pozrieť?

0

S uvoľňovaním pandemickej situácie prichádza radostná správa pre filmových fanúšikov – sieť multikín CINEMAX otvorí 27. mája svoje prevádzky. Hneď úvodný víkend sa ponesie v znamení rôznorodej ponuky silných titulov, milovníci videohier sa navyše môžu tešiť na atraktívnu súťaž.

Kiná CINEMAX privítajú svojich prvých návštevníkov po pandémii už vo štvrtok a za dodržania všetkých protipandemických opatrení. V ružových, oranžových a žltých okresoch tzv. covid automatu bude v kinách k dispozícii aj možnosť občerstvenia, bufety ponúknu svoj tradičný sortiment, ktorý si publikum obľúbilo v časoch pred pandémiou.

O lákavé snímky v programe takisto nebude núdza. Jedným z najväčších ťahákov sa hneď v úvodnom víkende isto stane akčný fantasy film Mortal Kombat, ktorý je adaptáciou populárnej série videohier. V jeho príbehu hlavný hrdina – MMA zápasník Cole Young – zistí, že jeho poslanie je omnoho dôležitejšie, než len prehrávať zápasy v ringu za peniaze. Spolu s ďalšími vyvolenými bojovníkmi začne trénovať, aby sa mohol v legendárnom turnaji postaviť zoči-voči démonickým súperom z nepriateľskej ríše a bojovať o záchranu univerza.

Mortal_Kombat_zdroj_Continental_film

V súvislosti s uvedením snímky Mortal Kombat do kín pripravil CINEMAX spoločne so sieťou predajní ProGamingShop.sk zaujímavú súťaž. Stačí v nej zájsť počas prvého týždňa na tento film do kina a vyplniť na jeho webstránke (www.cine-max.sk) registračný formulár s číslom vstupenky. Hlavnou cenou bude herná konzola PlayStation 5 a možnosť zahrať si hru Mortal Kombat na veľkom plátne vo vybranom kine CINEMAX s raperom Strapom. Lákavou cenou je však aj zberateľská busta hrdinu známeho ako Sub Zero či hra Mortal Kombat 11 na vybranú hernú platformu. Súťaž potrvá do 2. júna. Viac info sa dozviete vo videu.

Film Monster Hunter je takisto adaptáciou populárnej videohry a publikum sa v ňom spolu s hlavnou hrdinkou (Mila Jovovich) prenesie do inej dimenzie. V tej vládnu zúrivé monštrá a v snahe vrátiť sa domov bude musieť poručíčka Artemis bojovať o holý život. Pomôcť jej môže záhadný lovec (Tony Jaa), ktorého zručnosti a skúsenosti z neznámeho sveta sú pre prežitie viac než užitočné. Podarí sa im nájsť spoločnú reč a zvládne Artemis návrat do našej dimenzie?

Krajina_nomadov_zdroj_Cinemart

Silným filmovým hrdinkám venuje pozornosť aj dvojica snímok, ktoré bodovali počas tohtoročného odovzdávania ocenení americkej Akadémie filmových umení a vied, známych Oscarov. Snímka Krajina nomádov získala dohromady tri ocenenia – pre najlepší film roka, najlepšiu réžiu a najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe. Rozpráva príbeh ženy (Frances McDormand), ktorá sa po strate všetkých životných istôt vydáva na cestu americkým západom a hľadá svoju identitu ako moderný kočovník.

Nadejna_mlada_zena_zdroj_Cinemart

Snímka Nádejná mladá žena má na svojom konte Oscara pre najlepší pôvodný scenár. Ten sleduje Cassie (Carey Mulligan), ktorá bola donedávna nádejnou mladou ženou z názvu. Zo záhadných dôvodov sa však všetko zmenilo a v jej živote teraz nie je nič také, akým sa zdá. Je múdra, provokatívne prefíkaná a po nociach žije tajný druhý život. Nečakané zoznámenie v kaviarni, kde pracuje, jej však ponúkne šancu napraviť krivdy minulosti. Kam až bude ochotná zájsť?

Tom_a_Jerry_zdroj_Continental_film

A kam zavedie nové dobrodružstvo najznámejšiu animovanú dvojicu filmového plátna? Tom a Jerry sa v ňom vydajú z domova do veľkého sveta – a to rovno do toho nášho, reálneho, bez animácie! Myšiak Jerry sa presťahuje z vidieka do veľkomestského hotela a spolu s kocúrom Tomom budú musieť sympatickej zamestnankyni Kayle (Chloë Grace Moretz) pomôcť zachrániť svadbu storočia, ktorú organizuje. Pre všetky zapojené strany to bude výzva, pre detské aj dospelé publikum v kine obrovská zábava.
Čítajte tiež: Zimný palác – recenzia na slovenskú knižnú novinku

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.