Zradkyňa – recenzia na knihu Jany Benkovej

3

Mám pre vás tip na skvelú odychovku, pri ktorej sa určite aj trochu zamyslíte. Janka Benková vás vo svojom novom románe zavedie do prostredia nemilosrdného realitného trhu.

Slovenská autorka Janka Benková je zárukou kvalitného, oddychového čítania, o čom nás presviedča každou jednou knihou. V každej knihe rozvinie príbeh z reálneho prostredia, ktorý je hodný zamysleniu. Inak tomu nie je ani v jej najnovšom románe Zradkyňa.

Milujem utekať prostredníctvom kníh do príbehov, sledovať charakter a vývoj postáv a samozrejme celého deja. V románe Zradkyňa je hlavnou postavou Lesana. Dievča z východu, ktoré sa zamestnalo v realitnej kancelárií a privoňalo k peniazom a moci, ktorú jej peniaze prinášajú. Keď dostala ponuku od konkurenčnej firmy, v ktorej vedení je excentrická Diana, neváha.

Diana je známa ako kráľovná realitného trhu a nato, aby získala tie najlepšie a najlukratívnejšie zákazky, používa všetky možné zdroje. Lesana sa rýchlo učí. Ešte je potrebné spomenúť jednu postavu, ktorá je počas celého deja v úzadí, avšak…Lesana pracovala v realitnej kancelárií u Lary. Je to sestra Diany. Kedysi začínali spolu, no už dlho spolu nekomunikujú.

Takže, Lesana sa od Diany učí, a to nielen o realitnom trhu. Peniaze jej chutia stále viac a viac a postupne sa zamotáva aj do vzťahu s Dianiným priateľom Šimonom.

Je presvedčená o tom, že peniaze jej vyriešia všetko – Šimona i predstavu sladkej budúcnosti s tučným bankovým kontom. No život nie je jednoduchý ani priamočiary.

Zrada býva neočakávaná a o to zákernejšia. Zvlášť, ak sa valí zo všetkých strán. Osud si však pamätá a zradu neodpúšťa. Kto koho zradí v tomto príbehu? Kto je väčší zradca? A kto sa bude prekvapivo smiať naposledy?

Román Zradkyňa od Jany Benkovej rozhodne odporúčam si prečítať. Možno v ňom nájdete svoju známu, susedu. Je tak blízko nás, je o nás. O reálnom svete okolo nás. A ukazuje nám, že karma si nájde každého z nás.
Andrea Hinková – Tarová
Aktuálne pripravujem recenziu na knihu: NA KRÍDLACH ŠKORCA – knižná novinka

BUX.sk internetové kníhkupectvo

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.