Starostlivosť o pery, ktoré túžia po bozku

2
Sebaláska

Naše pery vedia povedať, či sme šťastný alebo smutný, podľa toho, či sa usmievame alebo máme pery zovreté. Vyjadrujú naše emócie a sú perfektný komunikátor ešte predtým, ako otvoríme ústa. Aká je správna starostlivosť o pery?

Pery majú rôznu tvar a veľkosť. Niektoré sú malé, iné veľké a ďalšie krásne plné
– proste úžasné. Niektoré sa bozkávajú perfektne, iné nie.

Cez to všetko predstavujú zložitejší komplex, ako si myslíme. Len si predstavte, že by sme ich nemali. Nemohli by sme rozprávať, jesť, pískať, používať slamku, ani sa bozkávať. A to by bola teda škoda.
Čítajte tiež: Je kultom krásy tvár bez mimiky?

woman in green sleeveless dress
Photo by Anna Tarazevich on Pexels.com

Starnú aj naše pery


O svoju tvár sa staráme, chceme vyzerať mladšie a sviežo. Kupujeme si krémy, navštevujeme kozmetičku, chránime sa pred slnkom.

Mnohé z nás si pritom neuvedomujú, že starnú aj naše pery. Nevedomosť spolu s určitým strachom, ktoré vzniklo z fotografií ukazujúcich neprirodzene nafúknuté pery spôsobujú, že ich úpravu odkladáme na neurčito.

Lenže tak ako sa nám objavujú vrásky na čele, či okolo očí, starnú aj naše pery. A pritom, po citlivom zásahu môžu byť opäť krásne a plné života.

Vekom strácajú objem, hladkosť a pružnosť


„Podobne ako ostatné partie tváre, aj pery strácajú vekom svoj objem, hladkosť, pružnosť a stávajú sa staršie. Koža a podkožie na našej tvári s vekom klesá a spôsobuje poklesnutý, unavený a smutný výraz.

Tým, že sú tak výrazné, spozorujeme na nich zmeny skôr. Veľa žien by ich chcelo mať ako za mlada, majú však strach z akýchkoľvek úprav na pere. Myslia si, že ich budú mať nafúknuté a neprirodzené. Pritom stačí málo a budú pekné, prirodzené, bez známok starnutia,“ hovorí MUDr. Mária Petrášová, dermanovenerologička z kliniky estetickej medicíny Dermapoint v Žiline.

Upraviť pery, neznamená ich nafúknuť


Podľa jej slov to chce skúseného lekára, minimálne množstvo kyseliny hyalúronovej a niekoľko vpichov na obnovenie kontúry, odstránenie drobných vrások nad perou a hydratáciu. „Upraviť zostarnutú peru neznamená urobiť ju nafúknutú. Zostarnutú peru vieme upraviť tak, aby bola svieža a prirodzená.

Metóda na výplň pier bola vyvinutá tak, aby sme jej aplikáciou dosiahli čo najprirodzenejší a  harmonický vzhľad. Podľa požiadavky a potreby klienta vieme perám dodať potrebný objem alebo tvar,“ hovorí MUDr. Mária Petrášová.

Vedeli ste že?

  1. Pery sú veľmi citlivé:
    Majú niekoľko miliónov nervových zakončení a preto sú veľmi citlivé.
  2. Krása Amorovho luku:
    Dvojité zakrivenie na našej hornej pere, dva najvyššie body, ktoré sú najbližšie k nosu nazývame Amorov lúk a to aj v anatomickom atlase. Je to preto, že horné zakrivenie sa na neho podobá. Amor je Boh lásky, náklonnosti a príťažlivosti. Kto by nechcel byť zasiahnutý Amorovým šípom?

  3. Červená je farbou lásky:
    Zdravé pery majú červenú farbu, koža na pere je extrémne tenká. Vzhľadom na jej tenkosť, cez ňu presvitajú cievky, ktoré spôsobujú jej začervenanie.

  4. Naše pery sa nepotia:
    Je to preto, že nemajú potné a mazové žľazy. Nemajú teda ani žiadnu lipidovú ochranu a preto sa treba o ne starať nakoľko sa ľahko vysušia a podráždia.

  5. Pery sú veľmi citlivé na slnečné lúče:
    Potrebujú ochranu pred UVA aj UVB lúčmi, viac ako naša koža. Sú častým miestom vzniku rakoviny.
  6. Tenké alebo plné?
    Ako starneme, pery sa nám sužujú. Starnutie spôsobuje zníženú tvorbu kolagénu, ktorý im má dodávať plnosť a tvar. Zostarnutým perám však dokáže skúsení lekár vrátiť plnosť aj tvar s gráciou.
  7. Na toto určite nezabudnite:
    Každý z nás má jedinečné pery, podobne ako odtlačky na prstoch. Žiadne odtlačky dvoch pier nie sú rovnaké.

    Autorka článku: Andrea Hinková – Tarová

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.