Aké je využitie kompresorov v domácnosti?

1
kompresory

Práca v domácej dielničke si vyžaduje zdatnú mužskú silu. Sú však situácie, pri ktorých im konkurujú už aj ženy. Bez väčších problémov sa konfrontujú s prácou na záhrade, s čistením a lakovaním okolo domu alebo s dofúkaním kolies a hračiek. Zväčša ide o prácu pod tlakom, ktorý vyvíjajú špičkové kompresory. Ako sprehľadniť ich funkciu?

Aké kompresory sú dostupné?

Typ kompresora najčastejšie vymedzujeme na základe spôsobu stláčania vzduchu a prvotného účelu. V prípade, že práce okolo domu patria k vašim ojedinelým, takpovediac „k ženským“ záľubám, postačí vám opatriť si jednoduché kompresory na dofukovanie. Sú to modely bez zásobníkov využívané na nenáročnú prácu s pneumatikami, nafukovacími bazénikmi či loptami.

Veľmi sa neoplatí špekulovať ani pri investíciách do kvalitných a všestranných kompresorov. Určite sa okolo každého domu nájde prácička pri nevyhnutnom pripojení náradia. Za takých okolností už manipulujeme s kompresormi s tlakovou nádobou. Tá funguje na zásobovanie stláčaným vzduchom. V prípade, že náradie častejšie obmieňate, je náročné odhadnúť najvhodnejšiu kapacitu nádoby.

Radšej ale predpokladať intenzívnejší odber vzduchu a pripraviť si kompresor s objemom nádrže 200 l a viac pri výdaji 400 – 800 l/min. 

Aj toto prináša práca s kompresorom!

Ženy si prácu v dielni vyberajú rozdielne než muži. Vyhovujú im bezpečnejšie, čisté a nehlučné činnosti. Preto si obzvlášť dlhšie zvykajú na prácu s kompresorom. Nech sa ale nemýlia, že vzduch stláčaný pod piestom bude „tichší“ než pri skrutkových modeloch.

Pokojne si zaobstarajte piestové kompresory – patria k menším, lacnejším a ľahšie premiestniteľným. Viac sa teda prikláňajú „na stranu žien“ a dobre adaptujú na ešte len záučnú či prerušovanú prevádzku. Ako stvorené pre citlivejšie pohlavie!

Zdroj obrázku: Dmitry Markov152 / Shutterstock.com

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.