Ako správne vyživovať psíka?

0

Zo psíka sa snažíme vychovať nielen poslušného ochrancu, ale aj svojho verného priateľa. Dôveru si budujeme vzájomne, pričom psík očakáva viac ako len pohladenie a kostičku. Psy žijú aktívne. Aby im tento entuziazmus nevyprchal, už od prvých dní im podávame správnu výživu!

Kvalitné stravovanie pre psov všetkých veľkostí aj veku

V domácich podmienkach máme tendenciu zamerať sa na zvýšený príjem kvalitnej stravy u šteniatok a taktiež, keď ich trénujeme, prípadne dlhodobo cvičíme poslušnosť. Mnohí majitelia psov si až u veterinára vypočujú, že popri základnej dennej dávke krmiva im treba ponúknuť účinnú kĺbovú výživu pre psov s vysokou vstrebávateľnosťou. Bežne dostupné preparáty umožňujú konzumáciu už šteniatkam od 3 mesiacov preventívne a dospelým aspoň raz ročne.

Prevencia je základ!

Preventívna starostlivosť zostáva veľmi podceňovanou a na špecifické preparáty sa orientujeme len pri zdravotných ťažkostiach. Treba si uvedomiť zvýšené nároky v rôznych vývinových štádiách a intenzívnejšiu starostlivosť o kĺbový aparát dopriať ako najmenším, tak aj starým a obéznejším psom.

V každom veku a pri rôzne formovanej postave sa môže opotrebovať ako chrupavka, tak aj šľachy a väzivá. Zvýšené riziko predstavuje intenzívne ubúdanie kolagénu  – v zdravom organizme tvorí až 70 % v oblasti medzi kĺbom a ukončením kostí. Ak sa jeho obsah znižuje, pohyb sa stáva ťažkopádnym a bolestivým v dôsledku mikrotrhlín na drsnejšom povrchu chrupaviek.

Čo ak má psík špecifické nároky na stravu?

Ak je váš pes citlivý na rôzne jedlá, mal by využívať senzitívnu receptúru, ktorá cielene ochraňuje tráviaci systém. Uprednostňujeme výživu vo forme diétnych granúl pre psov, aby pri zvýšenej vstrebávateľnosti účinných látok nedochádzalo k vedľajším tráviacim komplikáciám. Touto špecifickou stravou ochraňujeme jednu z najväčších častí imunitného systému – zdravé a spokojné psie bruško!

Zdroj obrázku: Lazy_Bear / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.