John Malkovich v trileri V zajatí mysle

0

John Malkovich patrí medzi hercov s kultovým statusom. Žiaril v desiatkach filmov a so svojím hudobným vystúpením svojho času navštívil aj Slovensko. Jeho úlohy na striebornom plátne sú rôznorodé. Viackrát však presvedčil, že zahrať nositeľa zvrátenej povahy zvládne ako málokto. Presne tento typ úlohy má v najnovšom trileri. Pod názvom V zajatí mysle práve prišiel do slovenských kín.

Dvojica detektívov sa v príbehu filmu ocitne v úzkych. Jake Doyle a Mary Kelly musia požiadať o pomoc uväzneného sériového vraha známeho ako Umelec. Niekto totiž začne napodobňovať jeho vizuálne pôsobivé vraždy z minulosti.
Čítajte tiež: Filmová novinka: Čo s tým má láska?

John Malkovich ako vrah s menom Umelec

Ambiciózna vyšetrovateľka Mary hľadá stopy v Umelcovej brilantnej, no monštruóznej psychike. So skúseným kolegom Doyleom sa však nechajú zlákať do diabolskej hry na mačku a myš. Čakajú ich preteky s časom, aby zostali o krok pred Umelcom a jeho napodobiteľom.

Okrem Johna Malkovicha v úlohe Umelca sa môže publikum tešiť na Martina Lawrencea, známeho napríklad zo série Bad Boys – Ničomníci. A tiež na Melissu Roxburgh, ktorá zažiarila v seriáloch Manifest či Arrow.

Pôvodom taliansky režisér Mauro Borrelli je vo svete filmu známy najmä ako ilustrátor a dizajnér. So svojím štúdiom sa podieľal na dizajne viacerých filmov Tima Burtona. Aj na snímkach ako Dracula, Captain America: Prvý Avenger či Osem hrozných. Cit pre vizuál a vťahujúcu atmosféru si preniesol aj do svojej režijnej tvorby. Vražda je v tomto ponurom kriminálnom príbehu aj vďaka tomu doslova umeleckým dielom.

Triler V zajatí mysle, ktorý divákov a diváčky bude počas celej stopáže držať v napätí a viackrát prekvapí nečakaným zvratom, priniesla do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

Trailer filmu:

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.