Praktické spôsoby, ako si zjednodušiť zariadenie a efektívne využiť priestor kuchyne

1

Od varenia až po upratovanie po večeri, v kuchyni čas na relax rozhodne nie je. Nie je tiež žiadnym tajomstvom, že náš stres je zakorenený v tom, že táto oblasť si vyžaduje neustálu údržbu, aby bola funkčným a obývateľným priestorom. Na tento účel je však nutné si priestory kuchyne aj adekvátne zariadiť.

Kľúčovou vecou, ​​na ktorú treba pamätať pri zjednodušovaní kuchyne, je dodržiavať minimalistické zásady. Jednoduchý dizajn kuchyne začína vyčistenými pultmi, malým (ak vôbec nejakým) dekorom a balíčkom spotrebičov so zapustenou vložkou.

Takže, bez ďalších okolkov, dovoľte nám, aby sme vám pomohli dosiahnuť pokoj pomocou niektorých originálnych tipov na zariadenie modernej kuchyne.

Investujte do multifunkčných kuchynských spotrebičov

Pri našom prvom tipe na odľahčenie sa obraciame na prvky, ktoré zaberajú najviac miesta. Takýto skutoční pomocníci v kuchyni sú multifunkčné domáce spotrebiče, ktoré môžete zakomponovať do kuchynskej linky a nikto o ich prítomnosti nemusí vedieť, takže vaša nová moderná kuchyňa bude zároveň aj štýlová!

Podobne aj voľne stojaci sporák z nehrdzavejúcej ocele s funkciou Air Fry zabraňuje neporiadku na kuchynskej linke a šetrí miesto v skrinke. Dni vyťahovania, odvíjania, pripájania, odpájania a odkladania vašej fritézy sú vďaka tomuto univerzálnemu spotrebiču nadobro preč.

Vyhnite sa hromadeniu zbytočných riadov

Na vytvorenie správnej atmosféry v kuchyni pomocou originálneho dizajnu môžete využiť služby dobrého interiérového štúdia Bratislava. Niekedy však stačí priestor upratať.

Mnohí z nás robia chybu v tom, že v často malom priestore kuchyne uchovávajú veľkú zbierku hrnčekov na kávu, ktoré nevyužívajú. Zásobovanie pre desaťčlennú rodinu je však úplne zbytočné, keď je nás len hŕstka. Pretriedením takéhoto riadu sa nielen uvoľní priestor v skrinke a zásuvke, ale tiež získate priestor, ktorý je aj na pohľad krajší.

Pri skladovaní riadu postupujte strategicky

Zrejmým spôsobom, ako vyčistiť kuchynské skrinky a celú kuchyňu, je usporiadať všetko tak, aby ste mali položky, ktoré používate najčastejšie po ruke a vytvorili ste zároveň konfiguráciu, ktorá bude pre vaše oči príjemnejšia. Inými slovami, môžete si zjednodušiť kuchyňu efektívnou distribúciou menej používaných vecí.

Ide o nájdenie rovnováhy medzi účtovaním použitia položiek a ich hmotnosti. Položky na špeciálne príležitosti možno uložiť na ťažšie dostupné police, zatiaľ čo položky, ktoré používate častejšie, ako napríklad riad a šálky, majte na dosah ruky. Vyhnite sa ukladaniu ťažších predmetov, ako je sklenený servírovací tanier alebo keramický džbán, v hornej časti police, aby ste sa nemuseli báť, že sa prevrhnú, kedykoľvek po ne siahnete.

Využite závesné systémy

Na väčšiu rekonštrukciu kuchyne v byte, ktorá je založená na búraní priečok, budete potrebovať súhlas správy bytových domov. Pre vŕtanie do steny, aby ste niektoré veci v kuchyni zavesili, nemusíte čakať na žiadne špeciálne potvrdenia a schválenie.

Investovať preto do organizéra na hrnce a panvice, ktorý si môžete zavesiť, je ideálne riešenie. Je len na vás, kam tento úložný systém umiestnite, dôležitý je účel.

Môžete sa rozhodnúť urobiť to isté aj pre svoje kuchynské náčinie, plechy na pečenie a dosky na krájanie! Menšie náčinie a príslušenstvo môžete zavesiť na stenu vedľa varnej dosky, aby ste k nim mali ľahký prístup. Ešte menšie predmety, ako sú odmerky a šálky, môžete zavesiť na vnútornú stranu skrinky s prísadami na pečenie.

Zdroj obrázka: Justin_Krug/Shutterstock.com

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.