Nový interiér? Týchto 5 pravidiel vám pomôže

2

Investovali ste do vášho prvého bytu, alebo domu a rozmýšľate ako ho zariadiť? Poprípade chcete svojmu bývaniu dopriať celkom nový „look“. Poradíme vám ako pomocou jednoduchých krokov môžete nanovo zariadiť vaše nové bývanie a docieliť tak vytúžený nový interiér.

Nový interiér

1. Inšpirujte sa

Ak sa rozhodnete pre rekonštrukciu interiéru začnite najprv tým, že si zadefinujete štýl, ktorým sa chcete pri zariaďovaní uberať.

Teda či chcete farebný interiér, bývanie v škandinávskom štýle, zariaďujete byt pre jednu osobu. Alebo máte pred sebou zariaďovanie domu pre mnohočlennú rodinu.

Páči sa vám retro štýl, moderna, alebo divoké farebné interiéry? Eventuálne preferujete drevo, alebo sa vám viac páčia kamenné obklady? Otázok je naozaj veľa a rovnako aj odpovedí.

Ak neviete ako začať, skúste tým, že si poprezeráte internetové stránky dizajnových showroomov, alebo prelistujete rôzne časopisy o bývaní.

Nekonečnou studňou inšpirácii je tiež platforma pinterest. Stačí ak zadáte zopár kľúčových slov a budete mať k dispozícii desiatky zariadených interiérov, ktoré vám poslúžia ako inšpirácia pre ten váš.

2. Požiadajte o pomoc odborníkov

Ak už sa rozhodnete akým smerom sa budete v zariaďovaní uberať a aj tak si netrúfate nábytok rozmiestňovať sami, požiadajte o pomoc!

Skúsený architekt dodá vašim predstavám kontúry a pomôže vám najmä z praktickej stránky. Jedna vec je totiž že sa nám niečo páči, druhá zase ako to správne skombinovať do priestoru, ktorý máme k dispozícii.

Architekt vám nielenže pomôže zadefinovať váš štýl a efektívne ho zakomponovať do vášho interiéru, poradí vám aj ako a kde nakupovať nábytok.

Existujú dokonca aj predajne ši nábytkové showroomy kde nájdete nielen architektov, ale aj rôznych špecialistov na zariaďovanie interiérov.

3. Základné prvky

Začnite kúskom, ktorý je pre danú miestnosť dominantný, alebo takpovediac základný. V prípade obývačky je to gauč, alebo sofa, pri spálni zase posteľ.

Ak zariaďujete pracovňu bude to naopak písací stôl.

Základný prvok bude ten, ktorý bude danú miestnosť definovať preto pri výbere dajte na svoju intuíciu, ale tiež nadčasové prvky a funkčnosť.

Od základného kusu nábytku môžete následne odvíjať zvyšok nábytku v danej časti bytu, či domu.

Preto sa inšpirujte návštevou rôznych nábytkových showromov, kde majú často pre zákazníkov nasimulované zariadenia rôznych typov miestností. 

Máte teda možnosť vidieť ako môže daná miestnosť vyzerať a zároveň zistiť čo sa vám páči. Je to tiež možnosť ako nájsť základný kúsok pre váš nový domov.

Napríklad stoličku, jedálenský stôl, či zaujímavú sofu.

Möbelix

Nový interiér

4. farby

Aj pri výbere farieb do vášho nového interiéru by ste sa mali riadiť niekoľkými základnými pravidlami. Hlavným je mix maximálne troch odtieňov v pomere 60-30-10.

Najprv zvoľte farbu, ktorá bude v interiéry najhlavnejšia. Potom ďalšiu ktorá ju bude dopĺňať (ideálne iný odtieň hlavnej farby) a tretiu na „rozbitie“, alebo vytvorenie zaujímavej atmosféry.

Tohto farebného pravidla sa potom ideálne držte pri zariaďovaní celého interiéru.

Vôbec sa nemusíte báť že ak aj  zvolíte rovnaké tri farby pre všetky miestnosti, interiér bude pôsobiť nudne. V každej miestnosti môžete totiž za použitia tých istých farieb navodiť úplne inú náladu.

Farby si dopredu kombinujte, skúšajte, plánujte.

Je lepšie byť si úplne istý. Pri výbere farieb pre jednotlivé miestnosti sa tiež zaoberajte aj ich vplyvom na náladu človeka. Sú farby ktoré lepšie pasujú do obývačky a také, ktoré sa viac hodia do pracovne či kuchyne.

5. Všetko nemusí byť hneď

Uvedomte si, že nemusí byť všetko vždy hneď a hlavne podľa plánu. Počas rekonštrukcie môžu nastať zmeny a vy si tiež niektoré veci môžete rozmyslieť nakoľko váš pohľad na zmeny sa bude vyvíjať.

Niektoré zmeny skomplikuje technická prerábka, niektoré skrátka vyvstanú zo situácie. Buďte v rozmýšľaní flexibilný a dajte na rady odborníkov. Takisto nemusíte mať nový interiér zariadení celý a kompletne naraz.

Základné prvky sú dôležité, ale to aký budete mať nočný stolík, komodu, či vankúš na pohovke sú veci, ktoré sa môžu vyvinúť až časom.

V neposlednom rade zachovajte kľud a celý proces sa snažte vychutnať s poriadnou dávkou nadhľadu.

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.