Tekuté probiotiká proti vírusom a baktériam

0

Jedným zo spôsobov, ako posilniť náš imunitný systém a predchádzať rôznym vírusom alebo baktériám, sú tekuté probiotiká. Jeseň so sebou prináša chrípkové obdobie, rôzne vírusy, prechladnutia či vaginálne a iné infekcie, ktoré sú pre každého veľmi nepríjemným spoločníkom.

A ako sa pred nimi účinne chrániť? Prečítajte si o dôležitosti vplyvu čriev na celkové zdravie organizmu. A tiež o tom, prečo sú tekuté probiotiká neporovnateľné s tými kapsulovými a nemali by chýbať vo vašej rannej rutine.

Vedeli ste, že viac ako 70 % našej imunity sa nachádza v črevách?

Dobrý stav našich čriev a črevného mikrobiómu je pre našu imunitu kľúčový. Nie nadarmo sa hovorí, že “sme to, čo jeme”.

Črevný mikrobióm obsahuje niekoľko biliónov dobrých a škodlivých mikroorganizmov, ktoré ovplyvňujú celý rad procesov v našom tele.

Dobré baktérie musia prevažovať nad zlými. Okrem imunity môže totiž zlý stav črevného mikrobiómu ovplyvniť aj také veci, ako je naša nálada, intímne zdravie, zdravie našej pokožky a mnohé ďalšie.

Prečo sú tekuté probiotiká neporovnateľné s tými kapsulovými a nemali by chýbať vo vašej rannej rutine?

Probiotiká ako ochrana pred sezónnymi vírusmi a vaginálnymi infekciami

Možno sa pýtate, ako môže užívanie probiotík ústami ovplyvniť rovnováhu mikrobiómu v pošve? Vedci tento jav skúmali a zistili, že niektoré probiotické kmene sú po požití schopné putovať cez črevo do vagíny.

Tieto prospešné mikroorganizmy pomáhajú udržiavať zdravú rovnováhu vaginálnej mikroflóry.  To môže zabrániť rastu a šíreniu škodlivých baktérií a kvasinkových infekcií.

Prospešné baktérie prispievajú k udržaniu optimálneho pH prostredia v pošve a môžu znížiť riziko infekcií. V súčasnosti sa tekuté probiotiká stali obľúbenou a účinnou voľbou mnohých žien v boji proti týmto infekciám.

Antibiotiká ako nepriateľ čriev

Jesenné ochorenia si často vyberajú svoju daň. A to aj v podobe antibiotickej liečby. Nadmerná spotreba antibiotík znižuje ich účinnosť. A baktérie sú voči nim čoraz odolnejšie, a sú aj veľkou záťažou pre naše črevá.

Ak teda užívate antibiotiká alebo ste ich práve dobrali, nezabudnite svoj črevný mikrobióm opäť posilniť probiotikami.

Ide o tekuté probiotiká, ktoré obsahujú veľké množstvo živých, “dobrých” a prospešných mikroorganizmov, ktoré nášmu črevnému mikrobiómu dodajú pestrosť a silu. Aby vás na jeseň už netrápila žiadna viróza.

Tekuté probiotiká obsahujú veľké množstvo živých, "dobrých" a prospešných mikroorganizmov.

Prečo TEKUTÉ probiotiká?

Premýšľate, ktoré probiotiká si z toho veľkého množstva na trhu vybrať? Potom siahnite po tekutých probiotikách BODY&FUTURE Laboratories, ktoré sa do čriev dostávajú ešte živé a môžu pôsobiť s maximálnym účinkom.

„Tekuté probiotiká sú pre náš organizmus lepšou voľbou ako klasické probiotiká v tabletách. Majú totiž oveľa vyššiu účinnosť.

Tekutá forma zaručuje, že probiotiká sa dostanú do čriev živé a aktívne, pretože v žalúdku, ktorý je pre ne veľmi nepriaznivým prostredím, strávia oveľa menej času ako v tabletovej forme a nespúšťajú tráviaci proces.

Tekuté živé probiotiká sa dostávajú do čriev vo väčšom množstve a môžu pôsobiť s maximálnym účinkom. Aby sme dosiahli čo najlepší účinok na naše zdravie, mali by sme probiotiká užívať každý deň,“ vysvetľuje Ing. Kristína Smorádková, členka odborného tímu BODY&FUTURE Labora.

Probiotiká od BODY&FUTURE Laboratories sa užívajú ráno nalačno a jedna fľaštička vám vydrží v chladničke celý týždeň.

Vybrať si môžete z prírodných príchutí čiernych ríbezlí a manga. Odporúčaná denná dávka, ktorá predstavuje jednu plnú 60 ml odmerku, obsahuje viac ako 15 miliárd živých probiotických baktérií.

Probiotiká od BODY&FUTURE Laboratories sú tiež 100% vegánske, bez konzervačných látok, sóje, umelých farbív a GMO. Viac informácií o výrobku nájdete na tomto odkaze: BODY&FUTURE Laboratories

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.