Súčasná situácia nás núti hľadať efektívnejšie riešenia

0

Takúto vysokú infláciu si už dávno nepamätáme. Neustále rastúce ceny energií či potravín nás ešte viac nútia rozumne hospodáriť a niekedy aj otočiť každé euro dvakrát v ruke. Každá, aj tá na pohľad najťažšia situácia, má však svoje riešenie. Záleží len, aká k nemu vedie cesta. Ak ste si ešte doteraz neporadili, odporúčame rozšíriť si obzor a ako sa hovorí, hľadieť trochu aj za horizont.

Smart riešenia nielen o modernej technológii

Riešením môže byť smart domácnosť, resp. možnosti, ktoré smart technológie ponúkajú. Na prvú vám možno napadne, že sa tu predsa rozprávame o najmodernejších novinkách, tak o akom šetrení či efektívnosti to vlastne hovoríme. Avšak práve efektivita je prínosom smart riešenia. Pozrite sa napríklad na smart osvetlenie v domácnosti. Vďaka smart riešeniu viete čo-to ušetriť bez toho, že by ste museli obmedziť svoj komfort. Ba práve naopak, svoj komfort ešte zvýšite.

Čo dokáže smart osvetlenie?

Ako názov napovedá, smart osvetlenie viete vo svojej domácnosti či kancelárii nastaviť aj na diaľku. Základnou výhodou je, že si môžete ľahko skontrolovať, či ste napríklad niekde nezabudli zhasnúť. Nie je to zlé z pohľadu bezpečnosti v čase, keď ste odišli na dlhšiu dovolenku. Pravidelným zapínaním svetla aspoň raz za čas vo večerných hodinách odradíte niekoho so zlými úmyslami, kto má zálusk na dom či byt, ktorý je v súčasnosti bez obyvateľov. Cez aplikáciu môžete meniť intenzitu, farbu či teplotu svetiel. Ak teda napríklad chcete mať zapnuté stropné svetlo, no nie v najvyššej intenzite, tak ho jednoducho stlmíte. Sebe doprajete komfort a zároveň znížite spotrebu energie.

Jednoduché ovládanie

Ovládanie smart osvetlenia je vskutku jednoduché. Stačí vám smartfón s potrebnou aplikáciou, ktorý napríklad nájdete aj na Mobilonline.sk. Stačí si len zadať, kedy a v akej intenzite, farbe či teplote chcete nechať doma zažaté. O ostatné sa už postarajú smart technológie.

Zdroj obrázka: RossHelen / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.