5 vecí, ktoré by nemali chýbať v žiadnej záhrade

1
Záhrada

Čo potrebuje záhrada, aby sa stala miestom oddychu? Čo potrebujete v tomto nádhernom priestore, aby ste boli šťastný, mohli sa ponoriť do seba a užívať si luxus záhrady všetkými zmyslami?

Tu je 5 kľúčových ingrediencií pohodlia a komfortu na záhrade. Dokonalý mix si však musíte nájsť sami.

Útulné miesto na oddych

Či už bujné kvety alebo zelený divoký porast: Vaša záhrada by vám mala po dokončení prác s  výkonnou pílou na drevo ponúknuť relax.

Najlepšie s výhľadom na krajinu, v polotieni a samozrejme pohodlí. Nemusí to byť nevyhnutne obvyklé miesto na terase. Možno je vaše osobné útočisko uprostred zeleninového záhonu na pohodlnom záhradnom kresle.

Dokonale zelený a upravený trávnik

Aj keď nemáte deti, ktoré hrajú futbal, malý kúsok trávnika má podobný efekt ako koberec v obývačke: záhrada s  touto zelenou „podlahou“ zrazu vyzerá oveľa lákavejšie a útulnejšie.

Ak ale kosenie trávnika nepatrí medzi vaše obľúbené kratochvíle, nechajte prácu na moderné benzínové kosačky, prípadne si priestor osviežte menšími cestičkami a zvyšok lúky nechajte pre seba.

Včely, motýle a iný hmyz sa vám za to poďakujú.

Bylinková záhradka

Paradajky s čerstvo natrhanou bazalkou, šalvia na halušky alebo v lete litre aromatického mätového čaju – čerstvé bylinky zo záhradky patria ku každodenným drobným potešeniam majiteľa záhrady.

Bylinková záhrada sa ľahko vytvára a nevyžaduje veľa priestoru ani nadmernú pozornosť. Mnohé bylinky sa dajú pestovať aj v kvetináčoch. Funguje to aj na balkóne a parapete.

Vodný prvok

Jemné špliechanie v pozadí a rovnomerný pohyb vody: tečúca voda v podobe vodných prvkov, malých kaskád alebo bublinkového kameňa sa hodí do každej záhrady.

Aby všetko sedelo ako má a nikde nič nepretekalo, použite na vyplnenie medzier alebo iné dôležité úpravy v záhrade kvalitné cementové škárovačky.

Divoký porast pre viac voľného času

Záhradníctvo je čistý relax, no nie každý má rád trhanie buriny alebo kosenie trávnika. Nechajte to tak a len sa oprite o závesné kreslo.

Na oddych a zábavu nepotrebujete presne rozložené a starostlivo upravené plochy zeme. Trochu divokého porastu tu a tam predsa dodá vašej záhrade veľmi zvláštne čaro.

Zdroj obrázka: africa_pink/Shutterstock.com

Sponzorovaný článok

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.