Black Adam – do kín prišiel kontroverzný superhrdina

1
Black Adam

V týchto dňoch berie kiná útokom celkom nový superhrdina, ktorého sme na filmových plátnach zatiaľ nemali možnosť vidieť. Alebo to nie je tak celkom hrdina? Black Adam, hlavná postava nového komiksového filmu, je často vykresľovaný ako o antihrdina. Nikdy si pri ňom nemôžeme byť istí, na ktorej strane vlastne stojí. Či mu ide o dobro, alebo svoje superschopnosti využije na vykonanie pomsty.

A pomsta v jeho srdci rástla tisícročia! Keď ho nevydarená archeologická operácia vypustí z magického väzenia, je Black Adam nútený čo najrýchlejšie spoznať súčasný svet. Sily, ktoré získal od egyptských bohov a ktoré mu umožňujú dvíhať tony skál, lietať či odrážať vystrelené náboje, chce využiť na pomstu tým, ktorí ho uväznili. Alebo ich potomkom.

Black Adam

Liga spravodlivých

Jeho besnenie by mohla zastaviť skupina superhrdinov, ktorá si hovorí Justice Society. Patrria do nej Dr. Fate, ktorý dokáže nahliadnuť do budúcnosti a vďaka čarovným vlastnostiam svojich pomôcok dokáže poriadne zavariť komukoľvek. Lídersky naladený Hawkman s okrídleným brnením. Atom Smasher, schopný zväčšovať svoju veľkosť vďaka špeciálnemu obleku. A tiež živelná a vždy dobre naladená Cyclone, ktorá dokáže rotáciami svojho tela vytvoriť tornádo.
Čítajte tiež: Ako vyzerá Dobrý šéf?

Black Adam

Black Adam – superhrdina či zloduch?

„Black Adam je súčasťou mojej DNA a mojej duše už dlhé roky,“ hovorí The Rock, ktorý sa netají tým, že bol odmalička fanúšikom komiksov vydavateľstva DC Comics. „Inklinoval som k Black Adamovi, lebo bol jedným z naozaj mála superhrdinov, superzloduchov, antihrdinov. Zaraďte si ho, kam chcete – ktorí mali tmavú pokožku a vyzerali ako ja. Navyše to bol vždy borec,“ dodáva jeden z najobľúbenejších hercov súčasnosti.
Čítajte tiež: Jedna dobrá vec niekedy stačí – recenzia

Black Adam

Na hrane medzi správnym a potrebným

Snímku režíroval skúsený režisér Jaume Collet-Serra, ktorý má na svojom konte viacero hororov i akčných filmov (Sirota, Prenasledovaný, Expedícia: Džungľa). To z neho urobilo ideálnu voľbu na post režiséra snímky o jednom z najrozporuplnejších superhrdinov komiksového sveta. „Priťahujú ma postavy, ktoré balansujú na hrane medzi správnym a potrebným, a okamžite som uvidel postavu veľmi podobnú tým, ktoré sú schopné v prípade rozkladu systému nastoliť spravodlivosť tak, ako to druhí nedokážu. Mal som pocit, že niečo také som v superhrdinskom vesmíre ešte nevidel, a to bolo pre mňa veľmi vzrušujúce,“ objasňuje režisér dôvody, pre ktoré sa rozhodol ponuku na spracovanie Black Adamovho príbehu prijať.

Herecké obsadenie

Okrem Dwaynea Johnsona sa na plátne objaví aj Pierce Brosnan, niekdajší predstaviteľ legendárneho agenta Jamesa Bonda. Spoločne s nimi sa môže publikum tešiť na herecké talenty, akými sú Aldis Hodge (horor Neviditeľný). Noah Centineo (komédia To All the Boys I’ve Loved Before). Marwan Kenzari (rozprávka Aladin) či Quintessa Swindell (seriál Maličkosti). Vo filme sa objaví aj Viola Davis, známa ako Amanda Waller, vládna pracovníčka zo sveta filmových adaptácií príbeh DC Comics. Snímku Black Adam do slovenských kín prináša distribučná spoločnosť Continental film.
Ďalšie zaujímavé články čítajte na https://zdravienadoma.sk/

Trailer filmu:

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.