Veľký kufor – na čo sa zamerať pred kúpou?

0

Leto praje cestovaniu, spoznávaniu nových krajín a novým zážitkom. Predpokladom pohodovej dovolenky je mať kufor, do ktorého sa vám zmestia všetky malé „nevyhnutnosti“. Predovšetkým ženy si nevedia predstaviť jediný deň bez obľúbeného parfumu alebo sandálov. Nenechajte sa v lete obmedzovať a kúpte veľký kufor. Na čo sa pred jeho kúpou zamerať?

Veľké kufre a pravidlá ich prepravy

Na dovolenku sa môžete vybrať rôznymi dopravnými prostriedkami. Pozor na to, že dokonca aj autobusová doprava nepovoľuje prevážanie príliš veľkých kufrov. Vždy si pred cestou overte maximálne rozmery batožiny a tiež hmotnostné limity.

Ak cestujete lietadlom, veľké kufre sa odbavujú pri check ine.

Dôležité parametre pri výbere kufra

Vyberať veľké kufre podľa dizajnu nie je rozumné. Najskôr sa presvedčte či vám kufor vyhovuje v rámci iných vlastností. Pri výbere kufrov sú dôležité jeho rozmery, objem, možnosť mobility, vnútorné členenie a materiál, z ktorého je kufor vyrobený.

Výber veľkého kufra podľa materiálu

Od materiálu kufra závisí jeho odolnosť, ale tiež praktická stránka. V zásade sa kufre delia na dve skupiny – na textilné a škrupinové. Niekedy môžete v obchodoch objaviť aj kufre kombinované.

Textilné veľké kufre

Textilné kufre bývajú vyrábané z rôznych materiálov, ide napríklad o nylon. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že by ste textilný kufor nemali kúpiť, ak cestujete prevažne lietadlom. Nie je veľmi odolný a pri nešetrnom nakladaní do lietadla sa ľahko zničí.

Čiastočným riešením je využitie letiskovej služby balenia kufrov do fólie. Okrem rizika poškodenia kufra riskujete zničenie vecí uložených v jeho vnútri. Na druhej strane kúpou textilného kufra ušetríte, zmestí sa do neho viac vecí a disponuje veľkým počtom vnútorných i vonkajších priečinkov.

Škrupinové veľké kufre

Veľké kufre s pevnou škrupinou už na prvý pohľad vyzerajú štýlovo a odolne. Ich povrch je vyrobený z plastu, polykarbónu alebo hliníka. Na výber sú rôzne dizajny, tvary a povrchová štruktúra.

Najviac odolné sú hliníkové a polykarbónové kufre, ktoré by mali prežiť aj pád z väčšej výšky. Nemusíte ich ani špeciálne udržiavať a ľahko sa čistia.

Do kufra s pevnou škrupinou sa nebojte uložiť krehké veci. Pevná škrupina kufra je nepremokavá. Keď si vyberiete tento typ kufra, rátajte s vyššou cenou, mierne zhoršenými možnosťami uskladnenia a absenciou vonkajších priečinkov či vreciek.

Veľké kufre a praktické detaily

Okrem materiálu si pri výbere kufra preverte jeho mobilitu. Všetky veľké kufre mávajú v spodnej časti kolieska. Rozdiel je v ich počte a možnostiach otáčania koliesok. Kolieska, ktoré sa dajú otáčať a nachádzajú sa v každom rohu kufra umožňujú lepšiu mobilitu.

Pre pohodlné prenášanie kufra je smerodajná tiež rukoväť. Je dobré, ak sa dá vysúvať do rôznej výšky a má ergonomickú úpravu. Predovšetkým pri leteckej preprave je nesmierne dôležité, aby sa dal kufor uzamknúť bezpečnostným zámkom.

Pri preprave  oblečenia, ktoré sa ľahko pokrčí, dajte prednosť kufrom s pevnými priečinkami. Niektoré sa dajú uzavrieť zipsom a majú dokonca vstavaný vešiak. Menšie priečinky vám uľahčia organizáciu vecí a urýchlia ich hľadanie.

Ak kufor priečinkami nedisponuje, dajú sa dokúpiť vnútorné organizéry do kufrov. Pre milovníkov trendového dizajnu odporúčame navštíviť predajne CCC alebo kliknúť na e-shop CCC. Kufre v rôznych veľkostiach a farebných prevedeniach uspokoja požiadavky aj tých najviac náročných cestovateľov.

Sponzorovaný článok

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.