V kinách je Čarovná flauta

0

Čarovná flauta patrí medzi najznámejšie Mozartove opery. O jej spracovaní do podoby fantasy filmu ste už zrejme počuli. Práve teraz dorazila očakávaná novinka režiséra Floriana Sigla aj do slovenských kín. Na záver prázdnin sme si nemohli želať vhodnejší titul!

Čarovná flauta – dejová línia

V dobrodružnom príbehu začne sedemnásťročný Tim (Jack Wolfe) študovať na prestížnej Mozartovej internátnej škole v Alpách.

Začiatok školského roka je náročný. Timov ťažký študentský život sa zmení, keď raz v noci objaví tajný portál. Ten ho zavedie zo súčasnosti do sveta Mozartovej Čarovnej flauty.
Čítajte tiež: Matka Tereza a ja prichádza do kín v októbri

Získava tam novú identitu a ako princ Tamino sa zoznámi so svojským Papagenom, s ktorým ho čaká množstvo unikátnych zážitkov. Bude mať po nociach čo robiť, ak chce oslobodiť princeznú Paminu zo zajatia, v ktorom ju drží princ Sarastro.

Cez deň však Tim musí naďalej chodiť do školy, snaží sa dokázať svoj talent a hlavu mu zamotá aj láska.
Čítajte tiež: Prichádza najdrsnejší horor Mníška 2

Unikátne spojenie Mozartovej opery so žánrom hudobného fantasy filmu láka do kín milovníkov a milovníčky hudby i dobrodružných filmových príbehov. Zrejme ste však ani vy netušili, že…

Čarovná flauta je najčastejšie hranou operou sveta (podľa databázy Operabse).

… Mozart začal komponovať hudbu už ako päťročný a hoci žil iba 35 rokov, má na svojom konte viac ako 600 prác.

… nadácia Mozarteum Foundation, ktorej cieľom je zachovávanie kultúrneho dedičstva známeho tvorcu, označila film za „vynikajúcu, modernú adaptáciu Mozartovej kultovej opery.“

… výkonným producentom snímky je Roland Emmerich, známy ako režisér veľkofilmov  Deň nezávislosti, Godzilla či Ďeň potom.

… nakrúcanie prebiehalo v nemeckých štúdiách Bavaria, no vo filme sa objavia aj zábery z Mozartovho rodného Salzburgu či z Kanárskych ostrovov.

… známu áriu Kráľovnej noci dokáže zaspievať len niekoľko speváčok na svete, pretože – okrem iného – musí ich hlas dosiahnuť aj tón vysokého F. Jednou z nich je sopranistka Sabine Devieilhe, ktorá túto postavu stvárňuje vo filme a predtým ju hrala tiež v divadle.  

… v snímke sa objaví aj viacero ďalších hviezdnych mien svetovej opery – sú medzi nimi napríklad Rolando Villazón či Morris Robinson.

… herec F. Murray Abraham nebol do úlohy riaditeľa školy vybraný náhodne. V roku 1984 stvárnil Mozartovho konkurenta Salieriho v historickej dráme Amadeus a za svoj výkon získal Oscara.

… o trikové sekvencie sa vo filme postarala aj spoločnosť Pixomondo, ktorá pracovala na mimoriadne úspešnom seriáli Hra o tróny.

… s Hrou o tróny spája Čarovnú flautu aj herec Iwan Rheon, ktorý je okrem iného aj spevákom a skladateľom piesní.

Trailer filmu:  https://www.youtube.com/watch?v=fAj7lBMSWgA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.