Prichádza najdrsnejší horor Mníška 2

2

O mesiac, teda 7. septembra 2023, príde do slovenských kín pokračovanie úspešného nadprirodzeného hororu z roku 2018 – Mníška 2. Démonická rádová sestra sa prvýkrát objavila na plátnach kín vo filme V zajatí démonov 2.

O blížiacej sa novinke sa hovorí, že má byť spomedzi filmov tohto prepojeného hororového sveta najdrsnejšia. Podarí sa jej v tomto smere tromfnúť série V zajatí démonov, Annabelle či predchádzajúci mníškin príbeh?
Čítajte tiež: Princ Harry Náhradník – recenzia knihy

V príbehu sa presunieme do roku 1956. Vo Francúzsku je zavraždený kňaz a všetko nasvedčuje tomu, že jeho smrť má na svedomí démonické zlo, ktoré sa neprestalo šíriť, hoci sa zdalo, že nad ním ľudstvo zvíťazilo.
Čítajte tiež: Sľub cisárovnej Sisi – recenzia knihy

Odvážna mladá rádová sestra Irene, ktorá už démonovi Valakovi v podobe desivej mníšky čelila, sa s ním bude musieť stretnúť na novom mieste znova, aby zabránila tomu najhoršiemu…

Mníška - najdrsnejší horor mieri do kín

Mníška mieri do väčšej temnoty

„Myslím, že mierime do väčšej temnoty,“ povedal režisér Michael Chaves pre uznávaný filmársky magazín SFX. Dodal, že jeho zámerom bolo neuberať na strašidelnosti, ale namiešať ju v správnom pomere s drsnosťou a intenzitou zážitku.

„Rozhodne je tento film násilnejší než sú očakávania od filmov zo série V zajatí démonov,“ dodáva filmár, ktorý už s previazaným svetom hororov má svoje skúsenosti – nakrútil tretiu časť série V zajatí démonov s podtitulom Prinútil ma k tomu diabol, ale aj film Kliatba kvíliacej ženy.

Do kín mieri drsný horor Mníška

Herecké obsadenie

V úlohe odvážnej sestry Irene sa vráti hororovým fanúšikom dobre známa Taissa Farmiga, obľúbená vďaka seriálu American Horror Story. Rolu démonickej mníšky si zopakuje Bonnie Aarons, ktorú sme videli vo filmoch Mullholland Drive či Stiahni ma do pekla.

Jednu z nových rádových sestier stvárni mladá herečka Storm Reid, jeden z najväčších začínajúcich talentov Hollywoodu, ktorý sme mohli doceniť v seriáli Eufória, ale aj v tohtoročnom trileri Nezvestná.  Mníšku 2 do slovenských kín prinesie distribučná spoločnosť Continental film.

Trailer filmu:

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.