Prečo Slováci nakupujú drogériu z Rakúska a Nemecka?

0

Nakupujete na internete? Dnes už bežný spôsob nákupu, ktorý nabral na obrátkach najmä počas karanténnych čias. Či už ste fanúšikom online nakupovania alebo nie, ak si objednáte tovar na www.myaustria.sk získate hneď niekoľkokrát. Nemusíte „vláčiť“ ťažkú drogériu v rukách a navyše v porovnateľných cenách ako u nás, si nakúpite rakúsku alebo nemeckú kvalitu.

Aj počas dovolenkového obdobia sa mnohí Slováci vracajúci sa najmä z Chorvátska, zastavia cestou domov v Rakúsku na nákup. K suvenírom z dovolenky tak pribudnú pracie prostriedky, aviváže, čistiace prostriedky, cukrovinky a často aj tovar rýchloobrátkového charakteru.

Kvalita u našich západných susedov je lepšia

Na bežný nákup v podobe potravín a drogérie cestujú ľudia z Bratislavy alebo iných prihraničných miest a obcí už dávno. Už vtedy totiž zistili, že kvalita u našich západných susedov je iná.

Lepšia a kvalitnejšia.

Jasným dôkazom tohto tvrdenia sú okrem iného aj dlhé piatkové rady áut so slovenským ŠPZ pred rakúskymi obchodmi. Ak sa lepšie pozriete, čo títo ľudia nakupujú, takmer v 90 % prípadov u nich v košíku nájdete aj drogériu.

Prečo sa oplatí nakupovať na www.myaustria.sk

Cenovú politiku riadia aj akciové ponuky

Prečo je to tak? Pri potravinách môžeme hovoriť o rôznych potravinových zákonoch (každá krajina sa riadi svojim), drogéria je väčšinou riadená centrálne a rozdelená na trhy. Rakúsko a Nemecko sú západný trh, Slovensko východný.

Rakúsko má navyše nižšiu DPH, čo ho zvýhodňuje v cenovej politike. Rakúsko, ako západný trh, si veľmi zakladá na kvalite a tiež ekológií a tamojší zákazníci ani nič iného nepripúšťajú. Ešte tu vstupuje jeden faktor, ktorý je ale dosť zásadný.

Na Slovensku obchodníci tlačia výrobcov a dodávateľov na ceny, čo sa samozrejme musí niekde odraziť. A vo väčšine prípadov je to v nižšej kvalite produktu.

To je tiež dôvod, prečo nájdete v Rakúsku kvalitnejšie, ekologickejšie a niekedy aj lacnejšie tovary. Pokiaľ ide o cenu, nie vždy je tovar lacnejší. Cena môže byť pohyblivá a keďže nemecká drogéria a rakúska drogéria je kvalitnejšia, ceny sú vo väčšine prípadov vyššie.

Do hry však vstupujú, podobne ako u nás, akcie, zľavy a ďalšie atraktívne ponuky pre spotrebiteľov a vtedy sa ceny dostanú nižšie.

V internetovom obchode www.myaustria.sk podrobne a pozorne sledujú výboj cien u našich susedov, a tak dokážu ponúknuť svojim zákazníkom na Slovensku atraktívny tovar za zaujímavú cenu.

Kliknite na www.myaustria.sk a nakúpte si originálne rakúske a nemecké pracie prostriedky, kapsule, gély, aviváže, prostriedky do umývačiek riadu, osobný tovar pre mužov aj ženy, detský tovar, suché potraviny a mnohé ďalšie.

Výber je naozaj bohatý a drogéria domov z Rakúska a Nemecka príde až k vašim dverám. A to v rámci Bratislavy už do 24 hodín. Tovar totiž majú skladom, pobočku v Bratislave. Pri nákupe nad 79 euro máte navyše dopravu zdarma. 

Foto: Canva.com

Sponzorovaný článok

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.