Kríza – ako ju hacknúť?

0
Kríza

Valí sa na nás jedna kríza za druhou. Najprv úplne nová situácia spôsobená pandémiou COVID-19, potom situácia na Ukrajine. Jej dôsledkom je ďalšia kríza. Energetická. Katastrofické scenáre sa v našich mysliach častokrát znásobujú, a to nám môže spôsobiť až úzkostné stavy. Ako nepodľahnúť panike a vyjsť z nej na konci víťazne?

„Najčastejšie radím ľuďom, aby prestali pozerať správy. Naháňajú viac strachu ako istoty. Hľadajú vinníkov namiesto riešení,“ vysvetľuje Andy Winson. Je to však len jeden z prvých krokov na ceste.

Zredukujte výdavky, nájdite si pozitívne mysliacich ľudí

Je tiež dôležité prestať sa spoliehať na štát alebo zamestnávateľa. To vám radí medzinárodne uznávaný transformačný líder a autor knihy Mysli, konaj, zbohatni, je rovnako dôležité prestať sa spoliehať na štát alebo zamestnávateľa. „Obetujte svoje pohodlie. Teraz je potrebné sa uskromniť vo výdajoch, ktoré neprinášajú peniaze späť. Ak starý spotrebič funguje, napríklad televízor či počítač, kupovať nový je zbytočný luxus,“ dodáva. Poslednými dvoma krokmi sú spojenie sa s ľuďmi, ktorí vidia riešenia, sú nohami na zemi. V mysli sú pozitívni a v neposlednom rade investujte do seba a vlastného vzdelávania.
Čítajte tiež: 10 tipov ako si posilniť imunitu a udržať psychickú pohodu

Kríza
Andy Winson

Kríza prináša príležitosť

V blízkej i vzdialenejšej minulosti máme množstvo príkladov ľudí, ktorí podobné situácie videli ako príležitosť niečo zmeniť. Ak hľadáte inšpiráciu, potom môžu byť pre vás inšpiratívni ľudia. Keď sa bližšie pozriete na ich život, možno si všimnete, že viacerí z nich a nie raz prešli finančným bankrotom. Ako je vôbec možné, že napriek takémuto zásahu sa pomerne rýchlo postavili na nohy a obnovili, prípadne dokonca zväčšili svoje pôvodné bohatstvo?

„Bohatí ľudia majú určite pozitívny vzťah k peniazom. Vnímajú ich ako prostriedok k zlepšovaniu kvality života. Hlavne pochopili, že aby mal človek peniaze, potrebuje ovládnuť určitú finančnú a obchodnú gramotnosť. Vedia, že peniaze fungujú na základe určitých princípov a pravidiel, ktoré dodržiavajú,“ vysvetľuje Andy Winson. Pozitívny vzťah k peniazom však nie je o mamone a nazhromažďovaní stále väčšieho množstva finančných prostriedkov.

Ako myslia bohatí ľudia?

Ako teda nahliadnuť do mysle bohatých a aké tajomstvá tam môžeme nájsť? „Zažil som už viacero kríz vo svojom živote. Posledná, covid-lockdownová, mi dala veľmi veľa do ďalšieho života. Uvedomil som si, že ak budem filtrovať negatívne správy alebo ich úplne ignorovať, dáva mi to kľud pre mňa a väčší pocit istoty, že všetko je v poriadku,“ hovorí Juraj Rečlo, absolvent kurzu Tajomstvo mysle bohatých.

„Finančný úspech sa dá dosiahnuť aj s ľahkosťou a nemusí byť za tým len tvrdá práca. Pokiaľ človek vie, čoho sa má držať a akou stratégiou sa riadiť, tak sa dá úspech dosiahnuť aj ľahko. Je to uhol pohľadu,“ vysvetľuje.

Zmeňte svoj prístup k peniazom

Vo svojom okolí sa často stretávame so spojeniami ako „nezaslúžený úspech“, „pre neho je to také jednoduché“. V súvislosti s peniazmi sa vyskytujú aj nízkovibračné emócie ako závisť a predpoklad, že ak je niekto bohatý, iný musí byť kvôli tomu chudobný. Rôzne podobné myšlienky následne vytvárajú náš niekedy až nezdravý vzťah k peniazom a finančnému úspechu.

Nedostatok financií na bežné fungovanie je pochopiteľným zdrojom strachu a úzkosti a nie vždy je riešiteľný bez pomoci niekoho iného. Vo väčšine prípadov si ale vlastným vzdelávaním a rozvojom svojich zručností vieme otvoriť ďalšie príležitosti, ktoré nám situáciu pomôžu vyriešiť. Dôležité je, aby ste sa nenechali strhnúť negatívnou emóciou a strachom. A zároveň a uvedomovať si možnosti, čo môžeme my sami spraviť pre to, aby sme sa mali lepšie.

Zmeniť váš prístup k peniazom a privolať príležitosť vám pomôže aj šamanská sviečka https://samanskesviecky.sk/produkt/sviecka-na-peniaze/

Kríza

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.