10 tipov ako si posilniť imunitu a udržať psychickú pohodu

1

Kedy inokedy sa zamyslieť nad svojou imunitou, ako práve teraz? Tento rok je situácia o poznanie horšia. Sme viac doma, máme nedostatok pohybu aj čerstvého vzduchu. Keď už vyrazíme von, chránime sa rúškami a naša imunita sa tak znižuje.

Imunita. Ako ju posilniť? Mám pre vás 10 tipov, ako svojmu telu pomôcť sa úspešne brániť.


1. Skúste sa nestresovať


Ľahko sa to povie, ale omnoho ťažšie robí. Hlavne teraz, v čase neistoty a strachu. Možno je ale práve ten správny čas, pozrieť sa viac do svojho vnútra. Nájdite si každý deň, napríklad pred spaním, 30 minút iba pre seba.

Zamyslite sa nad tým, čo vám počas dňa urobilo radosť. Myslite na pekné chvíle, ktoré ste zažili a nájdite si niečo, na čo sa môžete tešiť. Pomôcť vám môže aj meditácia.


2. Robte nové veci


Napíšte knihu, namaľujte obraz, zložte pesničku. Vyskúšate jednoducho robiť niečo, na čo by ste štandardne nemali čas ani odvahu. Dobrý pocit zo samého seba rozhodne prispieva k odbúravaniu stresu a radosti zo života.3. Naordinujte si detoxikačnú kúru


Predovšetkým teraz by ste nemali zabúdať na vitamíny z ovocia a zeleniny. Odporúčam ich podporiť multivitamínmi v tabletkách. Výbornou voľbou taktiež detox.

O jarnom detoxe už každý počul, kedy treba prebudiť telesnú energiu a nabrať sily na celý rok. Na trhu sú skvelé detoxikačné tabletky, ktoré vám za mesiac pomôžu organizmus prečistiť a podporiť ho. Výborné sú aj detoxikačné bylinné kúry.4. Pravidelný program


Urobte si v živote poriadok. Vstávajte v rovnaký čas a večer sa snažte chodiť zavčasu spať. Ako sa ukazuje z mnohých štúdií, nedostatok spánku má na organizmus doslova devastačné účinky.

Pravidelný denný rozvrh vám zase vymedzí čas pre povinnosti a čas, kedy je potrebné sa venovať sebe.
čítajte tiež: Pritiahnite si upratovaním novú energiu


5. Spánok je váš priateľ


Spite aspoň 8 hodín denne. Ak vám to nestačí, pokojne spite dlhšie. Spánok naše telo regeneruje a udržuje ho vo forme. Okrem toho posilňuje imunitný systém, napomáha chudnutiu, stará sa o správnu funkciu mozgu a iných orgánov.
Čítajte tiež: Zabíja nás nezdravý životný štýl

Pexels

6. Zmeňte svoj jedálniček


Pozrite sa do zrkadla a zamyslite sa nad tým, či nie je na čase urobiť niečo napríklad s nechcenými kilami.  Existujú on-line BMI kalkulačky, ktoré vám jednoducho napovedia, či je s vašou váhou všetko v poriadku.

Je dokázané, že nadváha a obezita sťažujú aj priebeh vírusových infekcií. Preto je teraz, skôr než kedykoľvek predtým nutné, aby sa svojich tukových zásob zbavili.
Čítajte tiež: Detox podporuje chudnutie

Pexels


7. Vynechajte cukry


Nie nadarmo sa hovorí, že cukor je biely zabijak a svetová droga číslo jeden. Skúste sa na chvíľu stravovať bez neho. K tomu sa výborne hodí keto diéta, vďaka ktorej sa vaše telo vyčistí a detoxikuje.

A čo je dôležité, veľmi jednoducho pomocou nej schudnete. Ak máte čas, prelúskajte internet a nechajte sa inšpirovať.
Čítajte tiež: Cukor v ovocí – čo si o ňom myslieť?


8. Udržiavajte kontakty


Aj keď sa teraz  nemôžeme stretávať, dbajte na svoje sociálne väzby. Komunikujte s priateľmi, telefonujte si, píšte si. Vymýšľajte spoločné výzvy, ktoré budete vzájomne plniť.

Dnešná technika dovoľuje každému natočiť video, a potom ho medzi sebou zdieľať.

Verte, že vás to bude baviť. Skvelé sú tiež on-line návštevy. Zapnite v telefóne kameru a pozvite všetkých priateľov na „pohárik“.


9. Športujte


Nebojte sa, nebudeme vás nútiť do vrcholových výkonov. Každý deň sa skúste aspoň ponaťahovať. Na internete nájdete množstvo on-line lekcií a cvičebných videí. Môžete tiež cvičiť podľa skvelej knihy aj pre začiatočníkov https://pohyb.sk/zacni-cvicit-s-pohybom-for-women/ Ak sa bude dať, choďte do prírody, dýchajte čerstvý vzduch a radujte sa z maličkostí.

Pexels

10. Dávajte si na seba pozor!


Keď idete v zime von, je jasné, že sa teplo oblečiete, aby ste neprechladli. Rovnako nezabúdajte premýšľať nad tým, že sa musíte chrániť aj inak, ako doposiaľ. Keď budete vyrážať z domu, nezabudnite na dezinfekciu na ruky.

Prajem vám veľa zdravia!
Andrea Hinková – Tarová

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.