Gastronomické doplnky, t.j. maličkosti veľkého významu

0
Gastronomické doplnky

Akékoľvek kuchynské vybavenie, bez ohľadu na to, či ide o priestor v reštaurácii, kaviarni, pizzerii alebo bare, by malo byť vybavené tak, aby bolo plne funkčné. Preto okrem zariadení potrebných na tepelné spracovanie a rýchle umývanie riadu nesmú chýbať ani rôzne gastronomické doplnky, ktoré uľahčujú prípravu objednaných jedál a nápojov. Niektoré náradie je univerzálne a potrebné prakticky v každom kuchynskom priestore, iné sú tak špecializované, že sa stávajú nevyhnutnými pri práci za barom alebo v podnikaní so špecifickým charakterom – pizzeriou, cukrárňou alebo vinárňou.

Príslušenstvo pre barmanov a čašníkov

Začnime s vybavením baru v reštaurácii alebo klube. Okrem vedomostí, výkonu a vysokej duševnej vytrvalosti potrebuje profesionálny barman nástroje, ktoré mu uľahčia prípravu objednaných nápojov a nápojov. Aké sú teda najdôležitejšie barmanské doplnky? Určite stojí za to vybaviť bar vešiakmi a koľajnicami na udržiavanie čistých pohárov, stojanov na dávkovače a fľaše vína, police na skladovanie nápojov v optimálnej polohe a uľahčenie rýchleho prístupu k požadovanej fľaši, znamená sušiace poháre a karafy, ako aj bezpečné zásobníky na väčšie množstvo objednaných nápojov alebo piva.

Foto: www.pexels.com

Každý barman musí mať na rukách potrebné nástroje, ako sú miešačky na nápoje, kliešte na ľad, otvárače, lieviky, barové lyžice, kopčeky na ľade, barmanské nože na rôzne účely, nápojové a nápojové slamky, barové podložky, vodné sifóny a šľahačka a šľahačky a šľahačky. Presné dávkovanie alkoholu uľahčia porcie, dávkovače a barové odmerky, zatiaľ čo nalievatka a korky s trubicou zvýšia pohodlie práce a znížia straty vyplývajúce z nepresného nalievania alkoholu. V pivnom bare alebo krčme sa najčastejšie používajú profesionálne pivné doplnky – kladivá a stojany na sudy, náhradné ventily, kohútiky a dávkovače, kvapky a stierky na zber peny zo skla a špeciálna súprava na umývanie trubiek, ktoré prinášajú zlatý nápoj do kohútika.

Ak chceme otvoriť reštauráciu s čašníkom, oplatí sa investovať do potrebného príslušenstva čašníka. S veľkým počtom objednávok je ľahké sa stratiť, takže zamestnanci by mali mať prístup k barom alebo hrotom na objednávky (dlhopisy).. Podnosy alebo elegantné puzdrá  pre klientske účty sa tiež  nájdu. V tanečných priestoroch a kluboch sa  farebné pivné žetóny môžu ukázať ako  užitočné riešenie pre jednoduchšie služby.

Príslušenstvo k vínu

Vo vinárňach a reštaurácii, ktoré podávajú alkoholické nápoje, by nemalo chýbať potrebné príslušenstvo pre víno, najmä vývrtky, čiapky a zátky, ako aj teplomery používané na meranie teploty alkoholu podávaného zákazníkom. Okrem toho by nemali chýbať elegantné misky a vedrá na víno a šampanské, ako aj chladiče a chladiče fliaš. Spôsob a teplota servírovania značkových alkoholov sú veľmi dôležité a odrážajú sa v spokojnosti zákazníkov.

Foto: www.pexels.com

Príslušenstvo pre pizzeriu

Ak chcete upiecť vynikajúcu pizzu, potrebujete nielen profesionálnu rúru, ale aj niekoľko malých vecí, ktoré uľahčia prípravu a dovŕšenie tohto jedla. Aké doplnky pre pizzeriu

Mala by byť súčasťou jeho vybavenia? Základňa sa skladá zo špeciálnych nožov používaných na orbu cesta, podnosu, ktorý umožňuje oddelenie jednotlivých kúskov čerstvo upečenej pizze a lopatiek, ktoré pomáhajú zákazníkom položiť horúce kúsky na tanier.

Foto: www.pexels.com

Cukrárske príslušenstvo

Aké cukrárske doplnky potrebuje profesionálny cukrár?  Ak vám záleží na efektívnej práci a skvelých výsledkoch, uistite sa, že máte  rôzne rezačky a pečiatky, výrobcov koláčov (šablóny), kefy s prírodnými alebo umelými štetinami, drevené, oceľové alebo plastové valce, tašky, cukrovinkové rukávy a zbrane , škrabky a špachtle, flambéing horáky a špeciálne horáky pre Creme Brulée. Stojí tiež za to investovať do tortových základov, vyhladzovacích mriežok, cukroviniek, sady dekoratívnych lyžíc, šablón na vytváranie ozdôb, sito na preosievanie, papier na pečenie a bežných aj dekoratívnych cenoviek.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.