Brána do vášho domova

0
Vchodové dvere

Vchodové dvere do vašej domácnosti sú jedným z najdôležitejších miest, ktoré robia prvý dojem. Je to miesto, kde sa vítajú hostia, prichádza sem pošta a kde sa zároveň odhaľuje aj zvyšok domu. Z tohto dôvodu je dôležité sa o ne dobre starať, aby vyzerali prívetivo a lákavo.

Dbajte na údržbu

Medzi problémy vchodových dverí patrí poškodenie vplyvom počasia, pokazené zámky a kľučky, zlé zarovnanie a nedostatočná údržba. Existuje mnoho vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste udržali svoje vchodové dvere v skvelej kondícii. Začnite tým, že sa uistíte, že sú čisté, dobre udržiavané a bezpečné. Ďalej sa uistite, že sú správne nastavené, aby sa ľahko otvárali a bezpečne zatvárali. Toto samozrejme platí aj na všetky ostatné interiérové dvere, ktoré v domácnosti máte.

Nakoniec skontrolujte či sa na nich nevyskytujú známky opotrebovania alebo poškodenia, napríklad odlupujúci sa náter alebo uvoľnené pánty. Ak si všimnete akékoľvek problémy s vašimi vchodovými dverami, ihneď kontaktujte odborníka, aby sa o ne mohol postarať.

Čistota dverí

Dvere na terasu sa zvyčajne vyrábajú zo skla alebo z plastového materiálu. Sklo je zvyčajne drahšie, ale je dobrou voľbou, ak chcete, aby bola vaša terasa v lete chladná. Plastové posuvné dvere sú cenovo dostupnejšie, ale môžu sa ťažšie udržiavať v čistote. Ak máte terasové dvere, je dôležité udržiavať ich čisté, aby sa na ich povrchu nehromadili chrobáky a nečistoty.

Lapače žmolkov umiestnené pod dverami zachytia žmolky a vlasy skôr, ako sa zachytia v dráhach dverí. Dvere sa odporúča umývať každý rok, pretože špina aj nečistoty sa časom nahromadia a môžu narobiť veľkú neplechu. Dvere na terasu môžete tiež zaizolovať, aby ste zabránili úniku tepla v noci, a to nainštalovaním pásky proti poveternostným vplyvom po obvode rámu dverí.

Zdroj obrázku: Photographee.eu / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.