Voľnosť a bezpečnosť pri práci, ktorú ocení každá z nás!

0
ženská záhradná technika

Tradičné poňatie ženských domácich prác zahrňuje aj starostlivosť a údržbu o záhradu. Našťastie, ženy sa dnes nevzdávajú už pri základnom ručnom náradí, ale skvelo obsluhujú aj nadštandardné záhradné vybavenie. Vrásky na čele im nespôsobuje žiadna komplikovaná manipulácia – fungujú najmä vďaka moderným automatickým systémom, kde žena dokáže spíliť strom, renovovať dom alebo vylepšiť každý tradičný exteriérový povrch. Čo jej na to možno ponúknuť?

Záhradné náradie aj v dámskej zóne

V dámskej zóne možno očakávať hocičo, ale nie tradičnú záhradnú techniku. Patria sem najnovšie motorové píly, ktoré už dávno nie sú hlučné ani ťažkopádne zároveň. S noblesou ich zvládajú aj reprezentantky citlivejšieho pohlavia pre vyšší, stabilnejší výkon pri plynulom a bezpečnom chode.

Vyplýva to jednak z doplnkových bezpečnostných prvkov, ktoré znižujú riziko spätného chodu. Táto tzv. akcia a reakcia je na motorových pílach jednou z najnebezpečnejších, často až s fatálnymi následkami. Chránime sa pred tým jednak spoľahlivou reťazovou brzdou, ale aj konkrétnym spôsobom obsluhy. Dáma si svoju pílu zapína manuálne, resp. využíva automatický mechanizmus zotrvačnosti.

Naďalej zotrvávame pri perfektnej výbave na záhrade a v okolí domu

Dáma zostáva dámou za každých okolností. Každý svoj pracovný úkon zavŕši čistením, ale oveľa účinnejším než len „na doma“. V exteriéri záhrad a v okolí domu sa stretávame s rôznymi typmi povrchov a ich odolnosťou voči vonkajším vplyvom. Aj keď sú odolné a silné, dôslednej údržbe ich vystavujeme len zriedkavo.

V dôsledku toho si každá usadená nečistota na dlažbe, strieške či na aute vyžaduje účinný tlakový čistič, ktorého čerpadlo poháňa výkonný motor. Štandardne ide o elektrický, čo v jednom okamihu dopraví vodu pod tlakom k tryske a zároveň čistí pri veľkom a objemnom pôsobení. A tak aj tento moderný pomocník sa dostáva pod taktiku žien. Idete do toho aj vy?

Zdroj obrázku: Itxu / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.