Tipy na valentínske prekvapenia

3

Pôvodne kresťanský sviatok sv. Valentína má v modernej dobe trochu iný charakter, ako kedysi. Jeho vznik sa datuje do roku 496 a svätému Valentínovi zverila patronát nad snúbencami a zamilovanými. V anglicky hovoriacich krajinách sa v priebehu 19. storočia udomácnila tradícia odosielania tzv. valentíniek či kvetín.

Postupne si tento sviatok získal na popularite a dnes počas neho najviac míňajú obyvatelia Singapuru, Číny a Južnej Kórey.

Nemálo partnerov a partneriek očakáva na Valentína od svojej polovičky nejaké prekvapenie, druhá časť si väčšinou láme hlavu nad tým, čím toho druhého potešiť, prípadne ostanú pri klasickej zostave kvety a čokoláda. Ak patríte k tej skupine, ktorá nevie, aké prekvapenie zvoliť, potom naše tipy sú určené práve pre vás.

Valentín si vyžaduje romantickú atmosféru

Základnou esenciou je vybočiť zo stereotypu bežného dňa, nájsť si čas a priestor na partnera. Už len naša plná pozornosť, bez vyrušovania telefónom alebo bez sledovania sociálnych sietí, je pre mnohé páry prekvapivo zaujímavá. Ak však zvyknete spoločný čas tráviť individuálne na svojich elektronických zariadeniach, možno bude chcieť trochu cviku. Valentín je ideálny čas, kedy začať :)

K dotvoreniu atmosféry určite prispeje správne osvetlenie. Úplne ideálna kombinácia je mierne prítmie a teplé (žlté) svetlo. To nás upokojuje, umožňuje nám ľahšie zrelaxovať a vo večerných hodinách nás pripravuje na spánok. Vynikajúcim spôsobom ako takúto atmosféru dosiahnuť je použiť sviečky, ktoré umiestnite na rôzne miesta v priestore, v prípade spoločnej večer na stôl.

Tip na darček: Sviečka Láska vonia čerstvými ružami a magnóliou a pomôže priniesť lásku v akejkoľvek podobe. Láska je energia a aj táto sviečka je plná láskyplnej energie a zároveň je očistná. Očistí všetko, čo negatívne vplýva na vzťah, či už k sebe alebo partnerovi a potom posilní to pozitívne. Je ekologická, obsahuje bielu šalviu, dračiu krv a šamansky nabitý talizman. Viac tipov na valentínske darčeky nájdete na: https://samanskesviecky.sk/

Valentín v reštaurácií

Nie je nič romantickejšie ako večera pri sviečkach. Opatrenia sa konečne uvoľňujú, reštaurácie sú v režime OP otvorené a určite mnohé budú ponúkať valentínske večere pri sviečkach. Máte svoju obľúbenú reštauráciu? Alebo chcete na Valentína vyskúšať niečo iné? Reštauráciu s pekným výhľadom? Skúste si pozrieť ponuky na zľavovom portály Zľava Dňa a určite vás niečo inšpiruje

Zľavy na reštaurácie v Bratislave

Welness na Valentína

Keď už budete pozerať ponuky alebo premýšľať nad tým, ako strávite tento deň so svojou polovičkou, určite si pozrite aj ponuku wellness pobytov. Či už pôjdete na víkend do Tatier, alebo si doprajete skvelé kúpele na zámku, prípadne sa vyberiete len na romantickú noc vo dvojici pri skvelej večeri so sviečkami na Zľave dňa si určite vyberiete.

Zľavy na wellness pobyty


Valentín – vymeňte si vzájomne šperk

Páry si od nepamäti vzájomne vyznávajú lásku aj vonkajšími znakmi, ktoré používajú aj v bežnom živote. Takéto symboly poznáme napríklad z uzatvárania manželstva, kedy si páry vzájomne vymenia obrúčky. Bežným zvykom sú v súčasnosti aj spoločné tetovania, či rovnaké oblečenie na vybrané príležitosti.

Na Valentína sa môžete obdarovať aj šperkom, do ktorého dáte zvečniť niečo zo seba. Gravírujú sa odtlačky prstov, vzájomný tep srdca či dokonca zvukový záznam vyznania lásky. Večer si môžete spestriť tým, že si vzájomne odtlačíte prsty alebo nahráte slová vyznania na diktafón. Potom stačí už len zvoliť si typ šperku – prívesok, náramok či prstene a pár dní počkať.

Valentín si vyžaduje voňavý darček

Niekedy stačí maličkosť, aby ste prejavili svojej polovičke svoju náklonnosť a lásku. Drobnosťou do kozmetickej tašky nikdy nič nepokazíte. Partnerku poteší krém, voňavý bonbón do kúpeľa alebo očné sérum. Partnerovi je vhodné vybrať napríklad prírodné mydlo s čajovníkom, pleťové sérum s vôňou santalového dreva alebo prírodný guľôčkový deodorant. V tomto prípade sa však oplatí mať oči na stopkách a venovať pozornosť tomu, čo partnerka či partner používa. Prírodné ingrediencie, ekologické parametre a pôsobivý dizajn v súčasnosti hrajú prím.

Tip na darček:

Na Valentína sa vyberte do kina

Ako nájsť v dnešnom svete lásku na celý život? A dá sa to vôbec alebo niečo také ako trvalý vzťah už dávno vyšlo z módy? Ľudia na lásku stále neprestávajú veriť. Niektorí skúšajú šťastie na zoznamovacích aplikáciách. Iní sa spoliehajú na to, že im osud toho pravého či tú pravú prinesie do cesty sám. A ďalší sa zase rozhodnú zodpovednosť za výber životného partnera vložiť do rúk svojich rodičov. A o tom všetkom je filmová novinka s názvom Čo s tým má láska?

Začítajte sa na Valentína spolu do knihy

Ak ste pár, ktorý má radšej knihu, potom viete, že toto je presne typ darčeka, ktorým sa nepomýlite. Či už zvolíte román od obľúbeného autora, novinkový bestseller, nezabudnite pred tým nahliadnuť do knižnice, či si ho partnerka či partner medzičasom nekúpil.

Možno patríte do skupiny ľudí, ktorí majú radiť motivačnú literatúru, prípadne už poznáte tajomstvo, štyri aj piatu dohodu a sprievodcovia šťastným životom nechýbajú vo vašej zbierke. V takom prípade skúste nového autora podobnej literatúry prípadne vyberte najnovšie pokračovanie.

Tip na darček:

Začítajte sa do krásneho románu Jazdkyňa. Odvedie vás do sveta parkúrového športu. Špičkové jazdkyne Maggie Atwoodová a Becky McCabeová, matka a dcéra, si sľúbili, že nikdy nebudú súťažiť jedna proti druhej. No dramatické a náročné kvalifikačné súťaže pred olympiádou v Paríži všetko zmenia. Každá túži stať sa najlepšou jazdkyňou na svete a obetujú pre to všetko.

www.bionatural.sk

3 KOMENTÁRE

  1. […] Farebnej palete dominujú žiarivé odtiene ružovej. Ružový motív je použitý na abstraktnú kvetinovú potlač. To všetko dopĺňajú monochromatické štýly a tmavomodrý denim. Kolekcia je plná romantických siluet a detailov, ako sú napríklad plisované šaty s naberanými rukávmi.Čítajte tiež: Tipy na valentínske prekvapenia […]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.