Vyberte koberec tak, aby sa vaši hostia cítili pri príchode dobre

1
Koberec

Chodba alebo predsieň je prvou časťou alebo miestnosťou domu, ktorú vaši hostia pri príchode uvidia. Už chodbou si vedia vytvoriť názor alebo predsudok. Predsieň by preto mala byť príjemná na pohľad a vzbudiť dobrý dojem. Dosiahnuť to môžete prostredníctvom doplnkov. Bytové doplnky vedia krásne doplniť strohý nábytok.

Bytových doplnkov existuje veľmi veľa, avšak len jeden doplnok dokáže pekne a efektívne zaplniť priestor a zanechať dobrý dojem. Reč je o nestarnúcom koberci. Aký typ koberca sa najlepšie hodí do vašej chodby alebo predsiene?

Koberec, ktorý zvýrazní priestor

Ak máte steny v bledých neutrálnych farbách a nábytok je v jednej hnedej farbe, koberec si môžete vybrať farebný a originálny. Mnohé moderné koberce majú obľúbené asymetrické či geometrické tvary, do ktorých sa zamilujete. Zvýrazniť priestor viete aj kobercom, ktorý je jednofarebný a na pohľad jednoduchý. Môžete však zvoliť nezvyčajný materiál.

Koberec, ktorý splynie s prostredím

Ak ste milovníkom elegancie a minimalizmu, výrazné koberce pre vás nebudú tie pravé. Vybrať si preto môžete jednoduchý jednofarebný koberec v bledých farbách. Koberec tak rýchlo splynie s prostredím a bude len dotvárať celkový dojem z upratanej a čistej predsiene.

Koberec môže siahať od jednej steny k druhej, ale si môžete vybrať spomedzi kusových kobercov a vybrať si tvar. Medzi najobľúbenejšie patrí obdĺžnikový alebo kruhový tvar.

Koberec, ktorý zaujme

Koberec, ktorý rozpráva príbeh. Ak ste dostatočne odvážni a nebojíte sa rôznych motívov, zvoliť môžete koberec, ktorý zaujme. Môže byť na ňom vyobrazený nejaký príbeh alebo bude napodobeninou maľby. Môže byť plný kvetov, stromov či paliem. Takýto koberec určite zaujme aj hostí, ktorí vstúpia do vášho domu. Hodiť sa bude najviac k jednoduchému nábytku a bledým stenám.

Zdroj obrázku: Pixel-Shot / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.