FEBRUÁR 2024 – kolektívny výklad Tarotu

1
Február podľa Tarotu nám ukáže dualitu nášho života.
Február podľa Tarotu nám ukáže dualitu nášho života.

Aký bude február 2024? Kedysi sa februárovému Splnu hovorilo hladný alebo snežný. Ľudia sa živili poľnohospodárstvom a do neskorej jesene žili z pôdy. Ukladali zásoby na zimu. Vo februári však už zásoby dochádzali a ľudia boli hladní. Navyše zasnežená krajina len podporovala nehostinnú atmosféru.

Kedysi ľudia poznali silu snehu. A nie na lyžovačkách ani v romantických predstavách. Tma a sneh len podporovali nehostinnosť a ponárali ľudí do stále väčšieho smútku.

Hlad a smrť boli preto vo februári často skloňované. Dnes máme na tento smútok, aj keď nie z hladu, svoje pomenovanie. Viac o sezónnej afektívnej poruche a ako sa s ňou vyrovnať, si prečítajte tu: https://zdravienadoma.sk/2024/01/20/zimny-smutok/

Tu vám ponúkam 10 tipov ako si posilniť imunitu a udržať psychickú pohodu

Február podľa Tarotu.
Február podľa Tarotu.

Tarot vo februári – Nov a Spln

Nov bude 9. februára v znamení Vodnára. Siahnite do svojej duše a vytiahnite z nej kostlivcov. Prestaňte sa trápiť vecami, ktoré už nezmeníte. Pomenujte ich a začnite ich riešiť.

Nov je skvelý na nové začiatky a vymanenie sa z bludného kruhu. Tak 9. februára smelo do toho.

Spln nastane 24. februára a bude pod vplyvom disciplinovanej Panny. Tento Spln bude skvelý na ujasnenie si svojich priorít. Navyše tento Spln prinesie mesačnú aj slnečnú energiu, čo ešte znásobuje naše odhodlanie dať veci do poriadku.

Spln nastane 24. februára a bude pod vplyvom disciplinovanej Panny. Tento Spln bude skvelý na ujasnenie si svojich priorít.
Spln nastane 24. februára a bude pod vplyvom disciplinovanej Panny. Tento Spln bude skvelý na ujasnenie si svojich priorít.

Aký bude február 2024 podľa Tarotu?

Koleso šťastia

Táto karta nám pripomína, že svet je duálny. Zlo a dobro tvoria celok. Nie všetko naplánované musí vyjsť podľa našich predstáv. Aby som to demonštrovala na svojom živote, v marci som mala ísť na súťaž a zlomila som si ruku. Odstavila som sa od športu na dva mesiace.

Aj od iných vecí. Predsa len s jednou rukou sa niektoré veci robia ťažšie (aj píšu články) a svet sa spomalí a skomplikuje.

Koleso šťastia je aj o nečakanom stretnutí s dobrým koncom a šťastnej náhode.

Veľkňaž

Táto karta je vysoko duchovná. V tomto kontexte je skôr o manipulatívnosti. Nenechajte sa zlákať na cestu, len preto, že to chce niekto iný. Alebo, že chcete niekomu urobiť radosť.

Zapracujte na svojej sebaúcte, naučte sa hovoriť nie a držte sa svojich snov a plánov.

Slnko

Je čas zažiariť, požiadať o zvýšenie platu alebo ukážte svoje kvality. Nedovoľte druhým, aby sa chválili vašim perím. Je to váš život, vaša žiara.

Táto karta môže naznačovať, že ak ste v zložitej situácií, konečne do nej zasvieti slnko.

Ak sa objaví vo výklade za nejakým ťažším úsekom v živote, všetko dobre dopadne a za svetlom v tuneli sa objaví slnko a s ním nádej.

Všetci v živote sme už boli v nejakých “sračkách”, takže dobre vieme, že život nám prináša dobré aj zlé. A to zlé treba niekedy proste pretrpieť, vydržať, alebo urobiť niečo inak.

Ak budeme totiž dokola robiť tie isté chyby, budú sa nám vracať v podobe skúšok. A keď ju urobíme, zmiznú.

Svet

Žijeme v deväťročných cykloch. A teraz jedna kapitola končí. Nech už pracujete na nejakom projekte, alebo čomkoľvek, prichádzate do cieľa.

Takže február podľa Tarotu nám pripomenie dualitu tohto sveta. A nášho života. Možno podľahneme smútku z tej prevládajúcej tmy, ale onedlho vyjde slnko a dôvod na úsmev.

Andrea Hinková – Tarová

Foto: http://www.canva.com

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.