MAREC 2024 – kolektívny výklad Tarotu

2
Marec bude ešte trochu náročný a bude sa niesť v znamení upratovania našich hodnôt.
Marec bude ešte trochu náročný a bude sa niesť v znamení upratovania našich hodnôt.

Konečne sa končí zima a dni budú dlhšie ako noci. V marci nás čaká okrem Novu a Splnu aj jarná rovnodennosť a prvý jarný deň. A koncom marca sa začne Veľká noc. Tarot ukazuje, že marec bude pre nás ešte taký trochu divoký a povedie nás k uprataniu sa. Marec podľa Tarotu.

Marec podľa Tarotu a dôležité dátumy

Takže Nov bude v Rybách 10. marca a Spln 25. marca vo Váhach. Jarná rovnodennosť a prvý jarný deň privítame 20. marca a 29. marca sa začína Veľká noc (teda zelený štvrtok bude 28. marca.)

Aký bude marec podľa Tarotu?
Aký bude marec podľa Tarotu?

Nov v Rybách, Spln vo Váhach

Skúste sa počas tohto Novu vyhnúť konfliktom a tiež kontaktným športom. Ryby volajú po pokoji.

Marcovému splnu sa hovorilo aj vraní alebo pôstny. V tomto čase totiž vrany vo veľkom privolávali jar hlasným krákaním. A pôstny preto, lebo to bolo obdobie pred Veľkou nocou.

Počas tohto Splnu treba niektoré témy uzatvoriť a pustiť k sebe novú, sviežu energiu. S týmto súvisí aj upratovanie, pretože, keď si upracete priestor okolo seba a odstránite z neho všetok prach a čo už nepotrebujete, môže prísť niečo nové.

Tento Spln nám zároveň prináša úlohu vo forme upratania si vzťahov. Mileneckých, pracovných, kamarátskych, rodičovských a aj tých k sebe. Ten je najdôležitejší. Pretože, ako sa správame k sebe, tak sa správame k ostatným.

Nov bude v Rybách 10. marca a Spln 25. marca vo Váhach. Jarná rovnodennosť a prvý jarný deň privítame 20. marca a 29. marca sa začína Veľká noc (teda zelený štvrtok bude 28. marca.)
Nov bude v Rybách 10. marca a Spln 25. marca vo Váhach. Jarná rovnodennosť a prvý jarný deň privítame 20. marca a 29. marca sa začína Veľká noc (teda zelený štvrtok bude 28. marca.)

Marec podľa Tarotu

Sila je to, čo budeme potrebovať

Je to najpriaznivejšia karta z celej Veľkej Arkány, pretože nám ukazuje, akú obrovskú silu máme v sebe. Všetci v živote čelíme nejakým ťažkostiam a ten najťažší boj obvykle zvádzame sami so sebou.

Táto karta nám hovorí, že máme nabrať odvahu a nasmerovať svoj hnev, strach a pochybnosti k výhre. Zrejme sme to v zimných mesiacoch nemali jednoduché a čakáme na svetlo na konci tunela.

Je tam a máme dostatok síl na neho počkať alebo k nemu prísť.

Milenci spájajú

Nemusí sa nutne vzťahovať len k milostným vzťahom. Niekedy poukazuje na rozhodovanie sa medzi dvoma možnosťami alebo cieľmi, ktoré k vám prehovárajú. K duchovnej a svetskej alebo emočnej a intelektuálnej stránke.

Karta Milenci môže byť tiež signálom toho, že ste našli svoju spriaznenú dušu a tento vzťah pretrvá.

Hovorí aj o nejakom úspešnom obchodnom spojení.

Smrť privoláva zmenu, ktorú potrebujete

Ide o metaforickú smrť a znamená skôr zmenu a nový začiatok. Zmeny sú spájajú s bolesťou, ale otvára sa nám cesta na nové začiatky. Preto ju vnímajte ako dynamickú kartu a príležitosť k zmene.

Koľko bolesti koniec vyvolá, môže byť ovplyvnené vašou schopnosťou rozpoznať, že túto zmenu potrebujete.

Smrť nasleduje po Obesencovi, ktorým niečo obetujete. Môže to znamenať, že to čo je stratené, ste mohli odovzdať dobrovoľne.

Nechajte minulosť ísť a prijmite, čo nejde zmeniť.

Diabol odrýva naše nízkovibračné energie

Zbavte sa nízkovibračných vibrácií – sebeckosť, chtíč a chamtivosť. Tieto divo0ké vibrácie môžu byť veľmi kreatívne, ak s ňou vieme pracovať. Môže nás totiž aj prevalcovať.

Záleží to len od toho, čo sme ochotní si priznať svoje tiene a nedostatky. Priznajme si ich, pracujme s nimi a použime ich na niečo dobré.

Veľkňaz nás učí hovoriť NIE

 Budeme hľadať duchovného radcu alebo terapeuta, a budeme u nich hľadať odpovede. Velkňaz hovorí tiež o tom, aby sme sa nedali zmanipulovať, ale vždy si zachovali svoj postoj.

Nechcite sa páčiť ostatným, aj ťažkých časoch zostaňte sami sebou. Vždy myslite na svoje dobro. Nech sa zdá mesiac január náročný, vždy myslite predovšetkým na seba.

Lebo len spokojný a vyrovnaný človek, môže šíriť spokojnosť a dobro aj okolo seba.

Autorka: Andrea Hinková – Tarová http://samanskesviecky.sk

Foto: http://www.canva.com

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.