Vaginálne zápaly sú častým problémom žien

1

Tri zo štyroch žien prekonajú vaginálnu mykózu aspoň raz za život. Vaginálne zápaly sú častým dôvodom návštevy u gynekológa. Svoje intímne zdravie si musíme chrániť.

Zvyčajne vieme, ako sa starať o svoju intímnu oblasť. Žiadne mydlo, nosenie bavlnenej spodnej bielizne a správne umývanie. To, všetko by malo zabrániť vaginálnemu diskomfortu. Napriek všetkým dobrým radám sa nepríjemný zápach, pálenie po močení a svrbenie môžu objaviť.

O slovo sa hlásia vaginálne infekcie. Nerovnováha vaginálneho ekosystému je príčinou mnohých problémov. A my sa chceme predsa cítiť fit. Ako na to?
Čítajte tiež: Mykóza a vaginóza. Viete ich rozpoznať?

Začiatok rovnováhy – vaginálne zápaly

Vytvorením správneho vaginálneho prostredia dosiahneme prevenciou. Zabránime tak narušeniu vaginálnej flóry. Pri jej narušení dochádza k zápalom pošvy alebo k podráždeniam vonkajších genitálií, ktoré spôsobujú bakteriálne, kvasinkové či vírusové infekcie.

Vaginálny ekosystém je komplexné prostredie, v ktorom u zdravej ženy prevládajú laktobacily. Sú to špeciálne kmene laktobacilov, ktoré produkujú kyselinu mliečnu, peroxid vodíka a bakteriocídy. Úlohou kyseliny mliečnej je znižovať kyslosť (pH) vaginálneho prostredia, kým bakteriocídy usmrcujú iné baktérie.

Koniec vaginálnym zápalom

Opakované návštevy u gynekológa s pošvovým zápalom niekedy nemajú konca. Príčinou bolestivého zážitku je pokles počtu laktobacilov a zvýšením PH vaginálnej sliznice. Život nám znepríjemňuje výtok, sčervenanie, svrbenie a pálenie.

Zápal pošvy sa týka najmä sexuálne aktívnych žien a spôsobuje problémy. Ide o narušenie prirodzeného pošvového prostredia s premnožením choroboplodných mikroorganizmov. V takýchto prípadoch sú na mieste antibiotiká, ktoré sú rovnako zodpovedné za nabúranie ekosystému pošvy.

Máme pocit, že z tohto kola snáď neexistuje východisko. Nie je to tak. Dobrou správou je, že vaginálne probiotiká Gynimun ponúkajú benefity: prevenciu a udržanie zdravej flóry v pošve.

Zbohom kvasinkám

Keď to dole nevonia a pridruží sa aj svrbenie, podráždenie a bolesť počas sexuálneho styku – ide o bakteriálnu vaginózu alebo kvasinkovú mykózu.

Tá vzniká tiež dôsledkom nerovnováhy vaginálneho prostredia, kedy sa premnožia kvasinky a prirodzene osídlené laktobacily chýbajú. Na ľahší priebeh tohto ochorenia pomôžu voľnopredajné produkty obsahujúce laktobacily alebo antimykotiká.

Ťažie formy kvasinkovej infekcie patria do rúk skúseného lekára. Po liečbe si môžeme pomôcť prostredníctvom vaginálnych baktérií. Zavedením probiotík Gynimun priamo do pošvy sa rybí zápach vytratí. Upraví sa vaginálne prirodzené prostredie a v našom živote bude vládnuť rovnováha a súlad.

Starajme sa o svoje ženstvo!

GYNIMUN vaginálne kapsuly odstráni vaginálne zápaly

Užívajú sa 1 x denne (viac pozri Informácia pre užívateľa ), nemajú sa užívať počas menštruácie.

Kedy ich používať?

VAGINÁLNY DYSKOMFORT
(mierne, nešpecifické ťažkosti)
Užívajte 1 kapsulu denne po dobu 10 dní.

BAKTERIÁLNA VAGINÓZA
(„rybí“ zápach)
Užívajte 1 kapsulu denne po dobu 10 dní. Ako prevenciu návratu ťažkostí môžete užívať 5-10 ďalších kapsúl v nadväznosti na 3 nasledujúce menštruácie (po ich skončení).

KVASINKOVÁ MYKÓZA
(svrbenie, tvarohovitý výtok)
Použite voľne predajné antimykotiká alebo výplach a po úspešnom preliečení užívajte 1 kapsulu denne po dobu 10 dní.

Gynimun DUAL Protect je unikátny duálny výživový doplnok s obsahom živých baktérií na slovenskom trhu. Vďaka jeho unikátnemu zloženiu môžu od neho ženy očakávať harmonizáciu nielen črevného, ale aj vaginálneho prostredia.

Čo sú probiotiká?


Probiotiká sú živé mikroorganizmy (najčastejšie baktérie, ale tiež napr. kvasinky), ktoré, ak sú podávané v adekvátnom množstve, prispievajú ku zlepšeniu zdravotného stavu hostiteľa (definícia Svetovej zdravotníckej organizácie).

O priaznivom účinku niektorých baktérií na zdravie človeka vie ľudstvo už pomerne dávno – v roku 1908 opísal ruský vedec Mečnikov imunomodulačnú funkciu črevných a žalúdočných bakteriálnych kolónií.

Už v roku 1892 odobral nemecký vedec Dőderlein vzorku pošvového sekrétu a pod mikroskopom popísal masívnu prítomnosť tyčinkovitej baktérie, ktorú nazval Lactobacillus vaginalis Dőderlein.

Tento názov, ktorý je už iba historický a vôbec nezodpovedá súčasnej klasifikácii, stále nachádzame v starších publikáciách.

V dnešnej dobe vedecký záujem o tieto baktérie trvale stúpa a klinické štúdie sa už zďaleka nesústreďujú iba na problematiku čriev a pošvy (tých je stále väčšina), ale probiotiká sú úspešne skúmané v psychiatrii, alergológii, stomatológii, pediatrii a daľších medicínskych odboroch.

Ako si vybrať dobré probiotikum?

V dobách, keď sa o probiotikách toho vedelo pomerne málo, sa najväčšej obľube tešili produkty, ktoré obsahovali čo najviac druhov baktérií (čím dlhší zoznam, tým lepšie) a výrobcovia sa tiež predbiehali v počte baktérií jednotlivého druhu (tzv. CFU – colony forming units) ktoré ich výrobok obsahuje.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.