Rozmýšľate nad fotovoltikou? Tieto fakty vás presvedčia

0
Fotovoltika

Vyššie ceny energií a negatívne prognózy, ktoré hlásia, že zdražovaniu zrejme ešte nie je koniec, nútia ľudí čoraz viac „poškuľovať“ po alternatívnych riešeniach v podobe obnoviteľných zdrojov energie. A prejavuje sa to aj zvýšeným záujmom o fotovoltiku.

S fotovoltikou myslíte na životné prostredie aj po životnosti panelov

Výroba elektrickej energie zo slnka je nielen ekologická, ale aj efektívna. To ste už určite počuli veľakrát. Ak však stále váhate, či investovať do fotovoltiky, možno vás presvedčíme nasledujúcimi faktmi.

Ak rozmýšľate, koľko tých panelov vlastne treba, tak priemernú spotrebu jedného človeka dokáže pokryť už 8 m2 fotovoltiky. Samozrejme, slnko nesvieti stále, takže to neznamená (obzvlášť v našich zemepisných šírkach), že sa budete môcť kompletne „odstrihnúť“, ale účty za elektrickú energiu sa vám znížia radikálne.

Životnosť panelov je zhruba 30 rokov a aj po tejto dobe sú recyklovateľné z 95%. To je ďalší dôvod, prečo je fotovoltika naozaj ekologickým riešením. Nielenže tak majú panely pozitívny vplyv na životné prostredie počas ich funkčnosti, keďže máte vďaka nim elektrickú energiu z obnoviteľného zdroja, ale nepredstavujú priveľkú záťaž pre životné prostredie ani keď ich budete meniť.

So zárukou na výkon sa nemusíte obávať straty efektivity

Keď už sme pri percentách, nebudeme sa tváriť, že fotovoltické panely majú aj po tých 30 rokoch rovnaký výkon. Ak si však vyberiete na odbornú inštaláciu fotovoltiky spoločnosť, ktorá poskytuje aspoň 25 rokov záruku na výkon, máte istotu, že aj po tejto dobe bude výkonnosť vašich panelov minimálne 80%.

Nemusíte sa pritom báť prípadných komplikácii pri montáži, pri ktorých by ste museli zásadným spôsobom zasahovať do vášho domu. Montáž fotovoltiky je rýchla a bezpečná. A zosúladený vzhľad celého systému bude na vašom dome vyzerať jednoducho dobre.

Zdroj obrázka:

Autor: Diyana Dimitrova / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.