Máte opuchnuté oči? Poradíme vám, čo s tým

0

Ak sa ráno budíte a máte opuchnuté oči alebo tmavé kruhy pod očami, príčin môže byť hneď niekoľko. Problém opuchnutých očí môže to byť dôsledok životného štýlu, ale takisto aj dedičná črta tváre.

Za opuchnutými očami môže byť viacero dôvodov – nevyspatie, večer strávený v zafajčenom klube alebo plač. Oči môžu byť tiež namáhané prácou s monitorom alebo častým pobytom v klimatizovaných miestnostiach. A potom sú tu aj zdravotné problémy – prechladnutie, zápal oka alebo alergia. V týchto prípadoch je potrebné navštíviť očného lekára, ktorý zisti príčinu a nastaví konkrétnu liečbu.

Pokožka okolo očí je z tváre najtenšia a často sa na nej tak tvoria opuchy, tmavé kruhy a dokonca aj prvé vrásky. Tu je niekoľko rád, ako si poradiť z opuchnutými očami.

Studená prvá pomoc
Oči sú veľmi citlivé a k ich podráždeniu môže prispieť naozaj veľa vecí. Medzi tie najčastejšie príčiny patrí ako už bolo spomínané málo spánku, priveľa času stráveného pred obrazovkou, alergie či dokonca nesprávne odstránený mejkap. Preto si vždy opatrne odstráňte aj najmenšie zvyšky mejkapu. Čím dôkladnejšie to urobíte, tým menej budú oči opúchať.

Najúčinnejšou prvou pomocou na opuchnuté oči je jednoznačne studený obklad. Tento trik nie je žiadnou novinkou. Studené lyžice, plátky uhorky či chladené čajové vrecúška sú všeobecne známe spôsoby, ako rýchlo neželané opuchy stiahnuť. Novinkou sú tiež rôzne masážne valčeky zo skla, ktoré opuchy rozmasírujú a krásne stiahnu.
Čítajte tiež: Krása je v jednoduchosti

Správna kozmetika
Ak aj po tejto domácej metóde stále cítite vačky pod očami, vyskúšajte siahnuť po vhodných kozmetických produktoch. Na opuchy okolo očného okolia sa osvedčili produkty obsahujúce kofeín či kyselinu hyalurónovú.

Kofeín sťahuje žilky a podporuje cirkuláciu a bráni hromadeniu ďalších tekutín, ktoré by mohli spôsobiť opuch pod očami. Kyselina hyalurónová zase odstraňuje známky únavy, opuchy a kruhy pod očami a vypína jemné vrásky. Vhodné sú aj produkty s obsahom harmančeka či uhorky, ktoré majú chladivý a upokojujúci účinok.

Doplnková starostlivosť
Pri opuchoch od únavy a stresu venujte chvíľku svojho času aj šetrnej masáži očného okolia. Takáto rýchla masáž má liftingové a regeneračné účinky, uvoľňuje a zároveň zvyšuje pružnosť namáhaného tkaniva. Napomáha vyplaviť toxíny a zlepšuje prekrvenie pokožky, čím zabraňuje tvorbe vačkov a kruhov pod očami. Samozrejme netreba zabúdať na dostatočný spánkový režim, zdravý jedálniček, pravidelný príjem tekutín a vitamínov. To by nám malo zabezpečiť pokoj od ťažkostí s opuchnutými očami.
Čítajte tiež: Účinné recepty na krásu sú zadarmo

Ak váš problém s opuchom očí aj napriek všetkému neustupuje, práve naopak dlhodobo pretrváva, je s určitosťou potrebné poradiť sa s očným alebo praktickým lekárom. On definitívne vylúči, alebo potvrdí vonkajšie či vnútorné príčiny týchto neželaných opuchov. 
Tu je niekoľko produktov pre vašu inšpiráciu.

beautysecret.sk
Ziaja
beautysecret.sk
biorganica.sk
Ziaja

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.